'Maak je dromen waar, begin met ze op te schrijven' II 6 Zaal met café en oefenruimtes in Zierikzee -.JA' \i Als aan een aantal voorwaarden wordt voldaan, is er ruimte in Zie rikzee voor een poppodium met een capaciteit van 400 man, een muziekcafé van veertig stoelen en twee oefenruimtes. Dat blijkt uit onderzoek van de LAgroup in Am sterdam, in opdracht van de ge meente. Wil het podium kans van slagen hebben, dan moeten er veel meer concerten en danceavonden wor den georganiseerd dan poppodium Brogum nu doet. Ook moet het ge middeld aantal bezoekers per op treden verdubbelen naar tweehon derd. Dat wordt een hele klus, want de doelgroep is maar klein. Van an dere eilanden moet het Schouwse poppodium het in elk geval niet hebben. Popminnend Tholen gaat naar Gebouw-T in Bergen op Zoom, Walchenaren en Bevelan ders hebben 't Beest in Goes, De Spot in Middelburg en De Piek in Vlissingen. Flakkeeënaren ten slotte, gaan stappen in Rotterdam. Popmuziek moet uitsluitend in het poppodium worden aangeboden Daar komt bij dat 't Beest onlangs heeft uitgebreid en grote ambities koestert. Het Schouwse poppo dium zou zich daarom moeten richten op middelgrote, binnen landse acts. Daarvoor is een zaalca paciteit van vierhonderd nodig. Een andere voorwaarde is het staken van de lokale concurrentie. Popmu ziek op Schouwen moet uitsluitend in het poppodium worden aange boden, vindt de LAgroup. „Dat be tekent wel dat het dorpshuis Re- nesse en de Nieuwe Kerk in Zierik zee inkomsten zullen derven." De LAgroup vindt het nodig om naast het podium een kleinschalig muziekcafé in te richten. Daar zijn optredens van beginnende bands en het dient tevens als rustpunt tij dens dancefeesten. Zo maakt het al tijd gratis toegankelijke café het po dium extra aantrekkelijk. Met het aanbod van lokale bands, leerlingen van de popschool van de Zeeuwse Muziekschool en het mu ziekonderwijs van de Pieter Zee man, verwachten de onderzoekers twee oefenruimtes te kunnen be zetten. Brogum doet het niet slecht, oordeelt de LAgroup. Er wordt al breder geprogrammeerd, waardoor er meer publiek komt. IN DE REGIO Lezing in Kortgene Yogalessen op Schouwen MIJN DORP, MIJN STAD Uit een vliegtuig springen. Een trektocht maken door Australië. Of op de racefiets alle Alpencols bedwingen. Steeds meer mensen hebben een bucket- list, een lijst met dingen die ze nog graag eens willen doen. Vaak blijft het bij dromen. „Je moet denken in mogelijkhe den", zegt Paulien van 't West einde. Via Facebook en tijdens in spiratiesessies wil ze mensen in spireren en helpen bij het naleven van hun dromen. Ze heeft ook een gratis e-book geschreven met suc cesverhalen van vrienden. Zelf verhuurde ze haar huis aan een expat, die tijdelijke woon ruimte zocht, en ging op reis. Zo kon ze de hypotheek blijven beta len. „Ik wil achteraf geen spijt heb ben van wat ik niet heb gedaan." Misschien herken je het wel. Vrienden die op wereldreis gaan. Hun huis verkopen, baan opzeg gen en gewoon gaan. Dagelijks word je op Facebook geconfron teerd met de prachtige plaatjes die ze schieten. Van Inca-stad Machu Picchu in Peru tot het Great Bar- rier Reefin Australië. Een nieuw jaar, nieuwe kansen. Tijd voor het maken van nieuwe plannen. Geef me een vel papier en een pen en binnen een half uur heb ik een A4'tje vol met dingen die ik nog graag een keer wil doen. Zoals een roadtrip maken door Amerika en het behalen van een wielerlicentie zodat ik wedstrijd kan fietsen. Dit jaar kon ik de Mont Ventoux en de strandrace Hoek van Holland - Den Helder afvinken. Toch staan er nog genoeg plan nen op het lijstje waar het maar niet van komt. Het naleven van dromen is vaak lastig. Want werk, een partner, hypotheek en vol doende tijd houden me tegen. Be denken waarom het allemaal niet Ik wil achteraf geen spijt hebben van wat ik niet heb gedaan kan is misschien nog wel makke lijker dan een manier verzinnen zodat het wel lukt. Bij Paulien kwam het besef dat 'je niet moet wachten tot later' toen haar vader plotseling overleed. „Kort na het overlijden ging er bij mijn moeder een knop om. Ze begon van alles te ondernemen. Boekte reizen en ging er op uit. Pas kwam het besef dat ze maar een leven heeft." Sindsdien jaagt Paulien haar dro men achterna. Vliegen in een luchtballon, het besturen van een raceauto en met de kinderen op safari in Zuid-Afrika. Paulien kan ze afstrepen. „Die momenten zijn onbetaalbaar en blijven je een le ven lang bij. Daar geniet ik nu nog van." Een bucketlist hoeft volgens Van 't Westeinde echt niet vol te staan met spectaculaire activiteiten, zo als uit een vliegtuig springen. „Dat denken veel mensen. Maar dat is onzin. Op je lijstje kan ook het hebben van een groot gezin staan. Of zoiets simpels als ontbijten in de tuin." woensdag 3 januari 2018 SD Poppodium heeft kans van slagen Een nieuw poppodium in Zierik zee. Het kan. Maar dan moet alles meezitten. Ton van den Nouweland Zierikzee -Onderzoekers LAgroup KORTGENE In Centrum Many- path in Kortgene wordt op zaterdag 6 januari een lezing gegeven over Het Kennis Boek. In Nederland en in veertig landen komen mensen in groepjes bij elkaar om het boek te be studeren. Zij doen dit voor hun eigen spirituele ontwikke ling maar ook om het collectieve be wustzijn te verho gen. De hoogfre quente energie die op de tekst is gela den, speelt hierin een belangrijke rol. De lezing is gratis, inclusief drie hoofd stukken voor thuis. De aanvang is om 14.00 uur. Aanmel den kan via 06-49645026 of liesbethdegroot@ outlook.com. BROUWERSHAVEN Marianne van den Haak geeft vanaf 8 en 9 januari kennis makingslessen over de positieve wer king van Yoga. Dit doet zij in Yogacen- trum Be Happy in Brouwershaven en in Kuuroord de Schouw in Noord- gouwe. Als januari-actie kosten de eerste 3 lessen 15 euro. Maandagavond is er les van 18.30 uur tot 19.45 uur in Noordgouwe, Don- kereweg 1. Dinsdagavond zijn de lessen van 19.30 tot 20.45 uur in Brouwershaven, Kerkplein 1. Voor in fo en aan melden: info@atmar.nl of 06-46103624. KERSTBOMEN NAAR DE SCHROOT sburo yl il ZIERIKZEE Winkeliersvereniging InZzee brengt de 120 kerstbomen, die ze in het Zierikzeese centrum aan lantaarn palen heeft gehangen, deze week naar de milieustraat. De vereniging gaat ervan uit dat de winkeliers die een boom ca deau hebben gekregen, deze zelf opruimen. Dat zijn er on geveer tachtig. Voorzitter Lucie Krans van InZzee vindt het erg jammer dat er dit jaar geen kerstboomverbranding is in Zierikzee. Het werd afgelast omdat de vergunning te laat werd aangevraagd, foto dirk-jan gjeltema BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00- 16.00 uur: Informa tie, toren beklim men en schaats baan; BROUWERSHVN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 15.00- 16.15 uur: Yogales Marianne van den Haak; jartvereniging Tou ché; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; geluk, Poppenka- mers en Kerst expositie; Dorps huis, 9.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga; BRUINISSE Ichtus aan het kerk plein, 9.45-11.30 uur: Koffie inloop; ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil- OUWERKERK Watersnoodmu seum, 11.00 en 13.00 uur: Familie rondleiding; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 14.00- 17.00 uur: Tentoon stelling Huisvrouw ZIERIKZEE FiZi, 14.30 uur: Ka pitein Onderbroek: Het eerste grote avontuur, 20.00 uur: The Glass Castle; Laco, 9.30 uur: Open lessen in de turnhal; Timo van de Kasteele 's-Heer Abtskerke Paulien van 't Westeinde geeft inspiratiesessies, foto rob van eekelen -Paulien van 't Westeinde Wie inspiratie wil opdoen kan op bucketlistafstrepen.nl het gratis e-book lezen. Belangstellenden zijn donderdag 11 januari wel kom in koffiebar Shine in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54