O CD O Bi 11 ZEEUW OP CYPRUS KLAAR VOOR RENTREE A hoonderi "torn Adwin Hoondert bekogeld met stenen Minnaard in het nieuw gestoken Pim Bouwman (26) is acht maanden na een knieoperatie weer bijna inzetbaar voor Ermis Aradippou. De Witte Adwin Hoondert zal ongetwijfeld met ge mengde gevoelens terugkijken op zijn eerste kennismaking met de Africa Eco Race. De 51- jarige Bevelander eindigde in de eerste etappe als achttiende overall. Hoondert legde de kleine 92 kilometer tussen Nador en Dar Ka- oura, in het noorden van Marokko, afin 1.14.54 minuten, maar had ook te maken gehad met pech. Er werden namelijk stenen gegooid naar de truck van Hoondert. „We kregen er eentje vol op de voorruit", liet navigator Jac Gillis op tekenen in een persbericht. „Daar zit nu een enorme ster in, maar gelukkig is het daar bij gebleven. En een van de lampen werd geraakt. Die moet ook vervangen worden." Sportief gezien verliep de eerste etappe dus echter prima. Hoondert sloot de etappe af als zesde truck in het klassement en zal vandaag als zesde truck, tussen de auto's, van start gaan. De tweede etappe telt 443 kilometer. Soccer Marco Minnaard uit Wemeldinge rijdt het ko mende kalenderjaar in het nieuw. De wielren ner, die onlangs in Heinkenszand de eretitel Zeeuws Wielrenner van het Jaar 2017 kreeg, krijgt een outfit van de Chinese kledingfabri kant Santic. Het marineblauw en fluorgeel, kleuren die bij Wanty-Groupe Gobert horen, zitten ook in dit wielertricot. Waar het tenue dit jaar allemaal te zien zal zijn, is nog even de vraag. Afgelopen jaar kreeg de Belgische for matie bijvoorbeeld een wildcard voor de Tour de France en het is nog onduidelijk of de Pro- Continental-ploeg opnieuw naar Frankrijk af mag reizen. Minnaard debuteerde vorig jaar in de Tour meer dan verdienstelijk met een veer tigste plaats in het algemeen klassement. ij het eerste duel van I Ermis Aradippou van 2018 behoorde Pim lBouwman gisteravond nog niet tot de wed strijdselectie. De rentree van de Souburgse middenvelder bij zijn Cypriotische werkgever is na lang blessureleed echter aanstaande. Bouwman, oud-speler van onder meer NAC Breda en het Finse Inter Turku, liep vorig seizoen een zware knieblessure op en is ruim acht maanden na een operatie weer bijna wedstrijdfit. Toch was 2017 niet alleen een jaar met tegenslagen. Het was namelijk ook het jaar waarin Pim Bouwman voor de eerste keer vader werd. Zijn vriendin Olana beviel op 10 sep tember van dochter Livia. „Ze is een week of vier te vroeg geboren", legt Bouwman uit. „Mijn vriendin had zwangerschapsvergiftiging. Dat was vervelend, maar daardoor wist ik wel dat onze dochter eerder ging komen en was ik op tijd in Neder land om bij de bevalling te zijn. Ik was wel een beetje bang om vader te worden. Maar sinds Livia er is gaat het eigenlijk allemaal vanzelf." De kerstdagen vierde hij met zijn gezin en familie, eind december vloog Bouwman weer terug naar Cyprus. „Ik ben een weekje in Ne derland geweest", vertelt de mid denvelder, die op 30 januari 27 wordt. „Nadat ik vorig jaar gebles seerd was geraakt ben ik op 27 april geopereerd. Daarna mocht ik van de club in Nederland revalideren. Dat heb ik in Oost-Souburg gedaan, bij fysiotherapeut Ron Verkerk. Toen het seizoen hier weer begon, moest ik me weer melden." Bouwman, die op Cyprus eerder bij Enosis Neon Paralimni speelde, liep vorig seizoen in een wedstrijd een zware knieblessure op. „De voorste kruisband was gescheurd en er was schade aan mijn menis cus", kijkt hij terug. „Ik wilde druk zetten op een tegenstander en gleed weg met mijn rechtervoet. Dat wilde ik met links compense ren en toen ging het mis." Bouw man nam de tijd voor zijn revalida tie. „Ik wilde niets overhaasten, omdat ik al vaker heb gehoord en gelezen dat spelers te snel terug kwamen en weer geblesseerd raak ten. Dat wilde ik voorkomen." Zijn vriendin en dochter komen volgende week waarschijnlijk naar Cyprus. „De kleine eet en groeit goed. Ze heeft alleen wat proble men met haar heupje. Omdat Livia te vroeg geboren is, was haar ene heupje nog niet helemaal ontwik keld. Maar dat komt helemaal goed." Bouwman woont met zijn gezin in een appartement in Oro- klini, net buiten Larnaca. „Het is nu vijftien graden, ik houd daar wel van. Het is heerlijk leven hier." De komende maanden wil Bouwman weer aan iedereen laten zien wat hij in zijn mars heeft. Dat moet gebeuren onder een nieuwe trainer, de zesde bij Ermis Aradip pou in anderhalf jaar tijd. „Onze president reageert soms nogal emo tioneel", weet de middenvelder. „De afgelopen jaren zijn ook wat spelers weggestuurd. Hij moet je ook een beetje mogen. Zelf heb ik niets te klagen. De president heeft mijn operatie betaald en gezegd dat hij op me wacht, tot ik weer hele maal fit ben. Mijn contract loopt aan het eind van dit seizoen af. Ik wil nog een halfjaar alles geven." Wat er daarna op zijn pad komt, ziet Bouwman wel. Zonder de Zeeuw presteert Ermis Aradippou dit seizoen niet echt best. Vorig sei zoen haalde de club net niet de play-offs om het kampioenschap en eindigde het bovenaan in de play- offs met de onderste zes teams. Nu is de situatie anders. Door het ge lijkspel (0-0) van gisteravond tegen hekkensluiter Ethnikos Achnas bleef Ermis elfde. Bouwman: „Ik hoop volgende week weer minuten te maken. Ik wil met Ermis een goede reeks neerzetten, waardoor we nog wat kunnen stijgen." woensdag 3 januari 2018 Adwin Hoondert (met pet) is begonnen aan de Africa Eco Race. foto rallymaniacs AUTOSPORT I Leon de Witte plakt er bij WHS nog een jaar aan vast. De hoofd coach is bij de za terdag-derdeklas ser bezig aan zijn eerste seizoen. Na twaalf speelron den bezet de for matie uit Sint-An- naland de vierde plaats met negen tien punten. Kop loper Krabben- dijke heeft vijftien punten meer. i Xandro Meurisse, ploeggenoot van Marco Minnaard, in het nieuwe tenue voor 2018. FOTO WANTY-GROUPE GOBERT WIELRENNEN Titelverdediger Terneuzense Boys komt vandaag in actie in het Soc- certoernooi Zeeuws-Vlaande- ren. De ploeg zit in Poule 3, met Spui, Sluiskil en Zaam- slag. Vanaf 19.00 tot 21.30 uur nemen die ploe gen het tegen el kaar op in Sport centrum Vlie gende Vaart. Mor genavond komen de teams uit de vierde en laatste poule - RCS, SDO'63, Honte- nisse en Philippine - in actie. Terneu- zen en Walcheren werden al groeps winnaar in Poule 1 en 2. a Bouwman terug na zware blessure Pim Bouwman (links) op archiefbeeld in actie namens Ermis Aradippou. fotoermisaradippou Barry van der Hooft Vlissingen r Pim Bouwman met zijn vriendin Olana en hun dochter Livia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42