Jeroen Pauw: Ik ben blij dat mijn moeder dood is 44 O 28 M Ik kreeg altijd een moeilijk geval bij haar. het was nooit goed Quote van de dag Ik blijf liever een kwartier langer in mijn bed liggen dan dat ik me ga optutten Verbraak met voormalig premiers Dries van Agt, Wim Kok en Jan Peter Balkenende. Voor deze krant licht de journalist drie tipjes van de sluier op. In een bijzonder tweeluik van Kijken in de Ziel praat Coen Pauw was nu zelf de gast bij de oorspron kelijk door hem op gezette interviewse rie. Het gesprek met Beau van Erven Do rens werd opgehan- gen aan een oud in terview uit 2003. Daarin sprak Pauw met zijn toenmalige vriendin Daphne Bunskoek over het verstoorde contact met zijn moeder, die naar zijn mening te veel aan zijn hoofd zeurde. „Dat herken ik nog wel", zei de talk showpresentator nu over de beelden van toen. ,„Hallo jongen, leef je nog?', vroeg ze als ik dan belde. Die ergernis meteen al, dat ik haar te weinig zou bellen. Dat heeft me lang dwarsgeze ten", vertelde Pauw, die later nog wel be ter contact kreeg met zijn moeder. „Mijn moeder is overleden in jaar twee van het programma Pauw en Witteman (begonnen in 2006, red.). Ik was erbij, samen met mijn twee zussen. „Ik ben blij dat ik er bij was toen mijn moeder overleed, maar ik ben ook wel blij dat ze dood is", zei Pauw, die sprak van een opluchting. „Ik heb het altijd als een steen ervaren; ik moet nog wel even langs mijn moeder. Ik moet. Ik weet dat het heel onaardig klinkt dat ik blij ben dat ze dood is, maar het is mijn eigen moeder, wat kan mij het sche len wat een ander daarvan vindt... Ik kreeg altijd een moeilijk gevoel bij haar. Te weinig aan dacht, het was nooit goed. De vrienden die ik had deugden niet, de vriendinnen deugden al helemaal niet", vertelde Pauw. se Paris Hilton is verloofd Boef biedt excuses aan (2002-2010) De talkshowpresentator werd geïnter viewd door Beau van Erven Dorens, fotortl Met een opmerke lijke uitspraak trok eroen Pauw (57) gisteravond de aan dacht in de eerste aflevering van 5 Jaar Later op RTL 4: „Ik ben blij dat mijn moeder dood is." Alex van Eenennaam —Jeroen Pauw Nieuwslezer Annechien Steenhuizen vertelt in Beau Monde dat ze in het dagelijks leven geen make-up draagt. woensdag 3 januari 2018 SHOW Paris Hilton is tijdens een win tersportvakan tie in Aspen in de Amerikaanse staat Colorado ten huwelijk ge vraagd. De 36- jarige hotelerf- gename is ver loofd met ac teur Chris Zylka. Ze hebben ruim een jaar een re latie. NIEUWJAAR Rapper Boef (Sofiane Bous- saadia, 24 heeft excuses aangeboden voor zijn uit spraak over drie vrouwen die hem tijdens de jaarwisseling een lift gaven en hij kechs (straattaal voor hoeren) had ge noemd. S ■o Kijken in de ziel van onze Kijken in de ziel: Premiers, vanavond en 10 januari 21.15 uur NP02 JAN PETER BALKENENDE Verbraak: „De inter views bieden een kijkje in hun periode als premier, maar ook in hun persoonlijke leven. In het geval van Balkenende gaat het over de oorlog in Irak, de Lijst Pim Fortuyn en zijn tijd met Wouter Bos. Hoe ze elkaar in de verkiezingscam pagne beschimpten en dan later samen verder moesten. Of hoe hij orde moest houden in de ministerraad als bij voorbeeld Bert Koen- ders, Frans Timmer mans en Maxime Ver hagen met elkaar zaten te kletsen. Hij vertelt welke impact sommige beslissingen hadden op het gezin. De schaduw kanten van het premier schap. Dat er op het Malieveld werd gede monstreerd en zijn dochter van vijf de spandoeken met de beeltenis van haar vader zag waarop het bloed uit zijn ogen droop. En dan aan haar vader vroeg: 'Pap, ben jij dat op die tekening?'" WIM KOK (1994-2002) „Ze vertellen ook alle maal hoe je na het pre mierschap weer aan het gewone leven be gint. Dat ze op straat erachter komen dat ze geen geld bij zich heb ben. Of een parkeer- plekje moeten zoeken, want tsja, dat is met een dienstauto niet aan de orde. Kijk, in Amerika blijf je tot je dood Dear Mister President, daar word je ook zo aange sproken. Carter heeft bijvoorbeeld nog steeds een eigen chauffeur, een kantoor. Dat blijft. In Nederland is daar geen sprake van. Kok vertelt hoe dat gaat. Dat hij op zijn laatste werkdag door bewakers naar huis werd gereden. Dat mocht zijn eigen chauf feur niet doen, want het was in 2002, kort na de dood van Pim Fortuyn. Een dreigende sfeer, hij werd streng bewaakt. Maar ja, diezelfde dag stond hij 's middags al in de Albert Heijn. Onbe waakt, want ja, dat is Nederland. Nu hij geen premier meer is, loopt hij ook geen risico." DRIES VAN AGT (1977-1982) „Dries van Agt zat ooit aan een onderhoud met Deng Xiaoping, de Chinese leider in die tijd. Van Agt vertelde dat naast hun bank een kwispedoor stond, zo'n soort pisbak waar - en ik citeer hem - je af en toe een fluim op los kon laten. Dat deed Deng Xiaoping zeer kwistig, waarop ik vroeg of hij er ook in spuugde. 'Nou, nee', zei Van Agt toen. 'Ik had de techniek er niet voor en was als de dood dat ik er naast zou spugen'. Van Agt ver telde ook dat hij te laat was voor het lunchbe- zoek bij de Franse pre sident Giscard d'Es- taing. De cessna waar mee hij vloog was ge raakt door de bliksem dus die moest terug om geïnspecteerd te wor den. Toen hij aankwam op de Champs Elysees zei Van Agt: J'ai eu un coup de foudre. Letter lijk: inslag van de blik sem. D'Estaing keek verbaasd. Later hoorde Van Agt dat het 'ik ben op slag verliefd gewor den' betekende." FOTO HELEEN KLOP Dennis Jansen premiers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27