)ED 25 r en i DE UITSLAG Aanrader 'simpel model' Aanrader 'uitvoerig model' Aanrader 'smart scale' All-round beste keuze geijkt gemeten vetpercentage van Tom (20.4 procent) met ouderwets handwerk narekent: een huidplooi meting geeft nu 'slechts' 16.7 procent aan. Spiermassa Gewicht is gelukkig een minder arbi traire factor. Het panel beproeft acht tien weegschalen, verzameld door besteproduct.nl. Allereerst zes no- nonsense weegschalen die uitslui tend de kilo's duiden. Een segment vol wispeltuurtjes, zo wordt snel dui delijk. De aangeduide hoeveelheid kilo's schommelt tot anderhalve kilo boven en onder het ware gewicht. Bovendien kan één en dezelfde weegschaal tijdens een tweede po ging zomaar 600 gram coulanter zijn. De Tefal PP1220 weegt het meest ac curaat en consistent. En huist ook nog in een degelijk design. Het tweede segment: acht weeg schalen die na het invoeren van leef tijd en lengte ook andere factoren op dissen: van BMI tot buikvet en bot massa. De Tanita BC-587 bevalt het best. Niet alleen zijn de resultaten in overeenstemming met de geijkte meting; de vele forse knoppen zijn ook een fijn alternatief voor het prie- gelwerk bij veel concurrenten. Bo vendien weegt dit merk de meeste factoren mee, waaronder zelfs stof wisselingssnelheid en metabolische leeftijd. „De staat van je lichaam laat zich niet in één getal samenvatten", legt diëtiste Manon van Aalst uit. „Alleen BMI zegt niets", voegt per- sonal trainer Pjotr toe. „Een te hoog BMI kan bijvoorbeeld ook verklaar baar zijn door een gespierd boven lijf." Sommige resultaten mogen vol gens de twee professionals wel met een korreltje zout worden genomen. Veel weegschalen blijken bijvoor beeld nogal gul met hun aanbevolen hoeveelheid dagelijkse calorieën. App De vier smart scales in het derde seg ment berekenen dezelfde factoren, maar zijn ook te koppelen aan een app op je mobiele telefoon. Je kunt zo onder meer dieetdoelen stellen, je voortgang bijhouden in grafieken en digitale schouderklopjes ontvangen. Alle vier zijn zeer consistent verge leken met het lagere segment. Ver rassender is het onderlinge prijsver schil. De Tanita RD-953 zou met zijn gelikte, zwartglanzende design niet misstaan in de badkamer van Darth Vader, maar is met 161,99 euro wel een zwaargewicht qua prijs. De Medisana BS-440 en BS-444 Connect zijn aanzienlijk goedkopere modellen, maar schotelen min of meer dezelfde factoren voor. „Ach, uiteindelijk moet je jezelf niet te veel blindstaren op al die getallen", nuan ceert Manon tot besluit. „Ik vind het belangrijker welk resultaat je in de spiegel ziet." Voorde klassieke man Roségouden hybride Minimalistisch Scandinavisch woensdag 3 januari 2018 GO Tefal PP1220 €26,99 Kost weinig, oogt degelijk en weegt nauwkeu rig. Rechttoe, rechtaan. Goede keuze als je niets meer dan je gewicht wilt meten. Medisana BS-440 Connect €60 Nauw keurigste ge wichtmeting uit de vergelij king en gekoppeld aan een over zichtelijke, gebruiksvriendelijke app. Kost wat meer dan de BS-444, maar scoort qua bouw- kwaliteit en design stukken beter. Medisana BS-444 Connect €26,99 Een weegschaal met app zonder overbodige op smuk, maar met dezelfde opties als de duurste modellen. En dat tegen een verrassend lage prijs. Voor meer testgegevens: besteproduct.nl Een weegschaal kan er wel anderhalve kilo naast zitten. FOTO KOEN VERHEIJDEN Tanita BC-587 €89,50 Weegt veel factoren en met accu rate, consis tente resultaten. De forse knop pen zijn gebruiksvriendelijk. Je kunt diverse gebruikers aanklik ken of de resultaten gemakkelijk oproepen, in plaats van te moe ten wachten tot ze veel te snel in het display voorbij schieten. winkel liggen. Niet alleen onder hun eigen naam ver kopen zij producten, ze voeren ook merken als Ar- mani, DKNY, Diesel, Michael Kors en Skagen. De technologie in de ge teste hybride modellen is nagenoeg identiek. Het ver schil zit vooral in het uiter lijk. BesteProduct.nl heeft enkele favorieten van een testpanel op een rijtje gezet. Over smaak valt niet te twisten, dus vergelijk ze zelf op de site BestePro- duct.nl. -Tom Haze Fossil FTW1147 Q Grant: 179 euro FOSSIL Dit mannenhorloge heeft een klassieke uitstraling door het gebruik van Romeinse cijfers en een donkere wijzerplaat. Zeer geslaagd. Op het miniklokje lees je hoe dicht je bij je ge- zondheidsdoel bent. De Fossil Q app is uitge breid en werkt goed. De reclame onderin het scherm van de app is niet storend, wel over bodig. Skagen Connected Smartwatch Signature SKT1113: 219 euro Voor de man die van mini malistisch houdt. De zilve ren metalen band is aan de metroseksuele kant, het klokje is mannelijk. Een stoer horloge, door de zwarte wijzerplaat met witte en blauwe details. Ook de bijbehorende Ska gen Connected app is helder en simpel, maar die wordt binnenkort geüpdatet en lijkt dan op die van Fossil. Fossil Q Neely Hybrid FTW5007:179 euro Mooi en slim klokje voor de vrouw. Het horloge werkt met de eerder genoemde Fossil Q app. De rosé goud kleurige band oogt fraai in com binatie met de witte wijzerplaat. Al is het bandje verwisselbaar. De wijzer voor het behalen van je gezondheidsdoel is subtiel in het design weg gewerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24