Wietlucht J Design met technisch vernuft Goeie koop 24 Waarvan Akte Gewichtig Een nieuw jaar en dus nieuwe kansen om kilo's kwijt te raken. Ons panel test achttien weegschalen. En die vertellen niet alleen je gewicht. Belevenissen van notarissen, opgetekend door Johan Nebbeling Ze wonen in een tussenwoning in een volkswijk. Zij werkt parttime in een kledingzaak, hij heeft sinds mensen heugenis een kleine uitkering. Het lijkt mis schien geen vetpot, maar aan geld hebben ze nooit gebrek: huis keurig in de lak, luxe meubels, mooie kleren, leuke auto, reisjes. Waar doen ze het van, vragen de buren zich soms af? Dat blijkt als een po litiemacht, vergezeld door mensen van het energiebedrijf, vroeg in de ochtend een inval doet. Het schuurtje achter in de tuin her bergt een wietplantage. Commotie in de straat als de boel wordt opge ruimd en de politie het echtpaar gevankelijk wegvoert. Zij wordt snel vrijgela ten, hij krijgt een taak straf; het is zijn eerste overtreding. Maar zo makkelijk komt hij er niet vanaf als het aan het Openbaar Ministe rie ligt. In het kader van het pluk-ze-beleid wil het OM de illegale winst terugvorderen die hij jarenlang heeft gemaakt met de wiet plantage, naar schatting ruim een ton. Dat geld hebben ze niet, dus wil het OM het huis openbaar laten verkopen. Een deur waarder moet die open bare verkoping 'aanzeg gen' en heeft daarvoor de medewerking nodig van het notariskantoor waar destijds de hypo theekakte is gepasseerd - mijn kantoor. Nee, dat schuurtje achter in de tuin, daar kwam ze echt nooit Maar die laat weten daar geen reden voor te zien. Het echtpaar heeft altijd trouw aflossingen en rente betaald en zelfs geregeld extra afgelost. Dat die aflos singen waarschijnlijk zijn gedaan met geld dat illegaal is verdiend? Voor de bank zijn de twee voorbeeldige cliënten. die wietplantage zijn ding was. Die doordrin gende wietlucht? Die is haar nooit opgevallen, beweert ze met grote droge ogen. En dat schuurtje achter in de tuin? Daar kwam ze nooit, dat was zijn mancave. Dat ze echt van niets wist, lijkt on mogelijk, maar zij houdt stug vol en enig bewijs tegen haar is er niet. Hoewel het echtpaar in gemeenschap van goederen is getrouwd, is de schuld die de man heeft aan het OM aan hem 'verknocht', zoals dat in juridische ter men heet. Het is als het ware een persoonlijke schuld binnen de ge meenschap, een zeld zame uitzondering in het huwelijksvermo gensrecht. van het huis. Immers, als dat zou gebeuren, zou ook zij - de 'on schuldige' echtgenote - daar de dupe van wor den. Een advocaat zou gehakt maken van een gedwongen verkoop. Knarsetandend moet het OM constateren: het terugvorderen van de illegaal gemaakte winst gaat bij deze mensen niet lukken. Ze komen ermee weg. Soms loont liegen. Als je het maar met volle overtuiging doet en blijft volhouden: ik heb het niet geweten. Kerststol. Banket- staaf. Hé, nog een halve chocoladelet ter in de kast. Een oliebol. Gourmet ten. Kerstkransje uit de boom. Vooruit, nog een oliebol. Tweede gourmetdag. Oliebol. Bubbeltje erbij? Appelbeig net. Meer bubbels. Oliebol. Oliebol. Oliebol... Dat afvallen bovenaan menig lijstje met goede voornemens prijkt, mag geen verrassing heten. Veel mensen laten de teugels in de laatste week van december zodanig vieren, dat de broekriem aan het begin van het nieuwe jaar niet zelden een gaatje te strak zit. En of je 2018 sonjabakke- rend, weightwatchend of dokter- frankend tegemoet treedt: meten is weten. Sokken uit, blik op oneindig en de weegschaal op. Dat werpt meteen een filosofisch dilemma op: heb je liever een weeg schaal die het aantal kilo's zo accuraat mogelijk inschat of die het gewicht het meest rooskleurig analyseert? Tom Haze, professioneel productver- gelijker van besteproduct.nl en een van de vijf vrijwillige proefkonijnen van vandaag, twijfelt. „Deze zegt ge woon dat ik obees ben", klinkt het verontwaardigd als hij op een weeg schaal stapt. „Een vetpercentage van 32.3? Dat slaat nergens op." Eerder is met de geijkte weegschaal van de Apeldoornse sportschool Sport Kerschoten - de testruimte van vandaag - een professionele uitdraai gemaakt van onder meer gewicht, BMI, lichaamsvocht en vetpercentage van de proefkonijnen. Dat sommige resultaten weerbarstig zijn, blijkt als personal trainer Pjotr van Hilst het ONSPANEL V r De bank moet de ver koop in gang zetten. Zij houdt intussen bij hoog en laag vol dat ze van niets wist, dat Daarmee is ook de weg afgesloten naar de openbare verkoop Bovenstaand verhaal is waargebeurd. Vanwege beroeps geheim zijn de namen van de betrokkenen niet vermeld. Reageren? johan.neb- beling@persgroep.nl woensdag 3 januari 2018 GO 'Belegger blijft positief' De kleine beleg ger blijft volgens Binckbank ook in 2018 positief over het beurs- klimaat. De on- line bank peilde bij zijn 200.000 beleggende klan ten. Die rekenen erop dat de AEX volgend jaar op loopt tot 565,99 punten, van circa 548 punten nu. miljard ver wacht de fiscus over 2017 aan erf- en schenk- belasting te ont vangen. (Bron CBS) Loapi kan een telefoon slopen Cyberbeveiliger Kaspersky heeft een zeer schade lijk programma ontdekt: Loapi. Dat kan op An- droid-apparaten andere malware installeren, sms'jes kapen, pop-upreclame opdringen en on gevraagd abon nementen afslui ten. Een smart- phone kan zelfs oververhit raken. 'Obees? Ik? Dat kan niet' Matthijs Meeuwsen Tom Haze (28), product- vergelijker van bestepro- duct.nl. Weegt 91,5 kilo schoon aan de haak. Manon van Aalst (28), liet als diëtist al vele kilo's verdwijnen. Pjotr van Hilst (21), personal trainer bij Sport Kerschoten. Hybride smartwatches zijn horlo ges met wijzerplaten én met slimme technologie aan boord. Testvergelijkingssite bestepro- duct.nl pikte een paar goede exemplaren uit het aanbod. Smartwatches kennen we al een tijdje. Horloges die je koppelt aan je smartphone waarop je via een app mel dingen en statistieken te zien krijgt. Bijvoorbeeld wanneer je nog even je best moet doen om die 10.000 stappen te halen. Leuk, maar van een mooi design is zelden sprake. Een hybride smartwatch combineert het design van een klassiek horloge met technisch vernuft van een smartwatch. Met de kantte kening dat een hybride smartwatch doorgaans min der slim is. Hartslagmeting, gps en muziekopslag vin den we geregeld in smart watches terug. Bij hybride modellen moet je het stel len met een stappenteller en slaapanalyses. Waar de hybrides het op techniek verliezen, winnen ze het met afstand op stijl. Ze zijn dunner en hebben een wijzerplaat. Haast nie mand die doorheeft dat je 'iets smarts' om je pols hebt. We zien vooral klokjes van het merk Fossil in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23