p Choukoud wil revanche op Marathon Rotterdam 21 Verbij is bij ploegpresentatie Spelen niet blij met keuze KNSB KV Verweij doet mee aan EK Haase begint jaar met zege Federerwintin Hopman Cup Sportkoepel NOC*NSF presenteerde gisteren op Papendal de olympische equipe van 29 sporters van TeamNL. Met Jeroen Bijl als chef de mission. Een van de aanwezige sporters kende vorige week een wisselend OKT. Kai Verbij reed na de diskwalificatie van Dai Dai Ntab een puike 500 meter in zijn eentje, maar blesseerde zich in de zelfde rit aan zijn lies. Verbij reed de 1000 meter daardoor niet, maar hij werd uiteindelijk wel aangewezen om op die afstand in Pyeongchang te rij den. Het probleem van Verbij zit hem in de reserveplek die Hein Otterspeer heeft gekregen in de olympische equipe van schaatsbond KNSB. De 23- jarige Leiderdorper kreeg dus een aan- wijsplek, die ten koste ging van zijn ploeggenoot, roomie en beste vriend Thomas Krol. Dat gegeven op zich zat eraan te komen, de keuze voor Otter speer als reserve niet. Dat de geblesseerde Verbij de aan- wijsplek kreeg die de olympische droom van Krol zou afpakken, dat was een scenario dat hij wel zag aankomen. „Het is pijnlijk voor mij en zeker voor hem. Ik wil er alles aan doen om te laten zien dat dit de juiste keuze is geweest, want dan kan Thomas er veel beter mee leven", zei de Plantina-sprinter op de presentatie van de Nederlandse olym pische ploeg in Papendal. Wat hem wél dwars zit, is de keuze van de selectiecommissie van de KNSB om Otterspeer als reserve te posteren in plaats van Krol, die nu elk uitzicht op de Olympische Spelen is verloren. Al gaat Krol samen met iSkate nog wel een Op de 1000 meter zat Hein achter Thomas, hij was niet goed genoeg laatste poging doen om het besluit aan te vechten. „Ik vind de plek voor Otterspeer héél vreemd, ja", aldus Verbij. „Op de 1000 meter zat 'ie achter Thomas, hij was ge woon niet goed genoeg. Stel, ik ga niet van start en die kans is heel klein, dan vind ik het heel vreemd als Hein aan de start zou verschijnen. Dat is mijn me ning." Verbij, Europees en wereldkampioen sprint en leider in het wereldbekerklas sement op de 1000 meter, liep bij de driedubbele start op de 500 meter bij het olympisch kwalificatietoernooi een scheurtje in zijn lies op. Hij voorziet geen race tegen de klok om Pyeong chang te halen. „Ik weet honderd pro cent zeker dat ik er dan sta. Voor nu is het het belangrijkst dat ik mijn lies rust geef, zodat ik straks topfit aan de start kan verschijnen. Wat ik nu win, is ook winst voor later. Wanneer ik weer een wedstrijd schaats? Daar heb ik echt geen zicht op, ik moet zien hoe mijn lichaam erop reageert." „Ja, maar dan moet de organisatie je wel die kans geven. Daar ben ik hen dankbaar voor. Ik wil revan che nemen op vorig jaar. Toen deed vanaf kilometer 21 elke stap zeer en ging het gewoon echt niet meer bij kilometer 30. Een diepte punt na een lange voorbereiding. In april ga ik het goedmaken." Een herhaling van de strijd met de drie Nederlandse toppers zit er dit jaar niet in. Abdi Nageeye en Michel Butter willen Euro pees kampioen worden. Jij niet? „Heel graag, maar dan in decem ber bij het EK cross in Tilburg. Ik houd van de cross en dat het in ei gen land is, maakt het extra speci aal. De marathon is zo zwaar. Ik wil er maar één per jaar lopen, dus als ik in au gustus aan het EK mee doe, zal dat op de 10.000 meter op de baan zijn. Lo pen tegen Abdi en Mi chel was mooi ge weest, maar nu kan ik mij volledig focussen op de eindtijd." „Zeker, ik weet dat ik 2.10 kan lo pen of misschien zelfs iets sneller. Daar ga ik vol voor. In 2014 was ik ijzersterk. Liep ik met kippenvel de Coolsingel op. Toen was bij mij nog elke wedstrijd raak, net als de jaren daarvoor. Inmiddels weet ik dat het niet meer vanzelf komt. De laatste jaren zijn er ook teleurstel lingen geweest. Was ik niet gefo cust door de ziekte van mijn vader, miste ik de limiet voor de Spelen, moest ik uitstappen in Rotterdam. Maar nu ben ik helemaal terug. Ik heb het plezier weer gevonden. Dat is het allerbelangrijkste." woensdag 3 januari 2018 SCHAATSEN Koen Verweij doet komend weekeinde mee aan de Europese kam pioenschappen afstanden in Kolomna. De Neder landse schaatser verschijnt aan de start op de 1000 meter, de 1500 meter en de teamsprint, meldt de KNSB. Veel schaatsers laten het toernooi schieten, omdat ze in aanloop naar de Olympische Spelen van volgende maand voor een andere voorbereiding kie zen. Zo doen onder ande ren Sven Kramer, Jorrit Bergsma, Kjeld Nuis en Ireen Wüst niet mee. TENNIS Robin Haase (foto) is het seizoen begonnen met een overwinning in het Indiase Pune. De Hagenaar versloeg op het Maha- rashtra Open in de eerste ronde de Sloveen Blaz Kavcic: 7-6 (6) 7-5. Haase voorkwam met een break in de twaalfde game dat ook de tweede set in een tiebreak zou eindigen. De partij duurde ruim twee uur. De volgende tegenstander van Haase is Nicolas Jarry. De dertigjarige Chileen was in de eerste ronde te sterk voor de Spanjaard Pablo Andujar. Haase is de nummer 42 van de wereld. TENNIS Roger Federer en Belinda Bencic hebben Zwitserland in de Hopman Cup opnieuw aan een over winning geholpen. De ne- gentienvoudig grandslam- kampioen won met 6-3 7-6 van de Rus Karen Chatsja- nov. Bencic versloeg Anas- tasia Pavljoetsjenkova in drie sets: 6-1 3-6 6-3. Daar mee werd het 2-0 voor de Zwitsers en is het afslui tende dubbel alleen nog voor de vorm. Het Amerikaanse team kreeg de cadeau. De wed strijd in Perth tegen Japan kon niet worden afgemaakt door blessures. Naomi Osaka (Jap) en Jack Soek (VS) haakten af. Omdat Osaka de eerste was, won de VS. De olympische equipe van 29 sporters wordt gepresenteerd aan de pers op Sportcentrum Papendal, fotopimras 'Ik vind die plek van Otterspeer vreemd' Tim Reedijk Arnhem - Kai Verbij (23) Khalid Choukoud is de eerste aansprekende naam voor de 38ste NN Marathon Rotterdam. Op zondag 8 april wil de 31-ja- rige langeafstandsloper bewij zen dat hij helemaal terug is na een moeilijke periode. Pim Bijl Rotterdam Vorig jaar stapte je uit door een blaar onder jouw voet. Wilde je daarom per se terugkeren in Rotterdam? Khalid Chou koud. FOTO PRO SHOTS Veelbelovend was jouw debuut op de marathon in 2014 met een tijd van 2.10.52, maar sneller liep je daarna niet. Eis je dat dit jaar van jezelf?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20