Wereldkampioen Rob Cross is ambitieus na weergaloos toernooi 20 Rob Cross is na het winnen van het WK darts niet in de war, hoe verrassend zijn titel ook is. „Ik ga als persoon niet veranderen." Cross bij Premier League in Ahoy Winnaar krijgt Taylor Trophy' Rob Cross besefte het na zijn ge wonnen finale pas toen hij de vraag kreeg waar hij de replica van de wereldbeker thuis gaat neerzet ten. „Ik zal een prijzenkast moeten kopen nu." Hij draait nog niet eens een jaar mee in het PDC-circuit en won al leen een paar doorsnee Players Championships, die geen tastbare herinneringen opleveren. Des te opmerkelijker is zijn greep naar de macht op het WK. „Of ik net zo dominant kan zijn als Phil Taylor dat een periode was? Ik voel van wel. Ja, dan moet ik Michael van Gerwen voorbij en dat is een hele klus. Maar ik heb de het gevoel dat hij zijn piek heeft bereikt. Hij heeft dit WK zwakke plekken getoond in de wedstrijden tegen Gerwyn Price en mij. En ik weet dat ik nog kan groeien, misschien wel dertig procent." Realistisch Zwart op wit ogen deze uitspraken arrogant, maar uit de mond van de 27-jarige Cross klinken ze zo niet. Hij denkt echt dat het realistisch is en dat spreekt hij uit. „Toen ik op mijn eerste Euro Tour bij de laatste 32 met 9-5 van Michael van Ger wen verloor, wist ik dat ik nog veel beter kon dan wat ik daar liet zien. Toen is dat idee ontstaan in mijn hoofd. En nu ik het WK heb ge wonnen, heb ik de bevestiging dat het ook echt mogelijk is. Deze titel geeft me nog meer honger naar prijzen. En ik heb nooit tegen mijn verlies gekund, dat helpt." Een jaar of tien geleden was Cross behalve een talentvolle dar ter ook een behoorlijke rugbyer. „Maar ik raakte geblesseerd op een plek die ik liever niet uitspreek. Dan weet je het wel", zegt hij enigszins besmuikt. „Ik heb toen een maand als John Wayne gelo pen, met O-benen. Ik hield er niks aan over, maar het was een close Deze titel geeft me nog meer honger. En ik kan niet tegen mijn verlies, dat helpt DEBUUT call. Daarom besloot ik te stoppen met die sport. Dan is darts een stuk veiliger, haha." Elektricien Voltage, zoals zijn bijnaam luidt omdat hij tot voor kort nog elektri cien was, leek tijdens de WK-fi- nale totaal geen last te hebben van spanning. Een dag later, als hij van interview naar interview wordt gesleept, oogt hij nog altijd even wichtig. Zo voelt hij zich ook. „Ik ga als persoon niet verande ren door dit succes. Hoeveel jaar ik had moeten werken als elektricien voordat ik 400.000 pond zou heb ben verdiend die ik nu voor deze wereldtitel krijg? Uhm, ik ben niet zo goed in rekenen", zegt hij met een gulle lach. Want een darter die niet goed kan rekenen... dat zou ui terst lastig zijn. „Nee, serieus... ik denk een jaar of tien. Dus dit ver- andert mijn leven en dat van mijn gezin drastisch." WORLD MATCHPLAY Keuken Maar plannen om nu een nieuw huis, een auto of een keuken aan te schaffen, heeft Cross niet. „Ik zou het wel lekker vinden om even een tripje van een paar dagen te maken met mijn vrouw en onze drie kin deren. Even gewoon met zijn vij ven zonder alle heisa van het dar ten eromheen." Cross moet de gelegenheid voor qualitytime met vrouw Georgia en kinderen Leyton (6), Imogen (3) en Maddison (8 maanden) grijpen als die er is, want zijn agenda voor de komende maanden is al goed ge vuld. Zeker nu hij als de nieuwe nummer 3 van de wereldranglijst een uitnodiging heeft ontvangen voor de Premier League, die 15 donderdagavonden in beslag neemt. En waarvoor hij zich steeds al een dag tevoren moet melden in de speelsteden, dit jaar onder meer Rotterdam en Berlijn. Uiterste „Ik weet het", zegt Cross. „Ik zal in die maanden één of twee dagen in de week thuis zijnen daar moet ik dan het uiterste uithalen. Dat besefik. Het leven wordt an ders, maar we vinden wel een manier om daar goed mee om te gaan." woensdag 3 januari 2018 GO 'Net zo dominant in darts als Taylor? Ik voel dat het kan' Max van der Put Londen - Rob Cross (27) LONDEN De Oostenrijker Mensur Suljovic, Noord-Ier Daryl Gurney, Welshman Gerwyn Price en de kersverse nieuwe Engelse wereldkampioen Rob Cross maken alle vier hun debuut in de prestigieuze Premier League Darts. In deze competitie, die vijftien donderdagavonden beslaat, nemen tien van de beste darters ter wereld het tegen elkaar op. Het deelnemersveld bestaat ver der uit de Nederlanders Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld, de Schotten Peter Wright en Gary Anderson, de En gelsman Michael Smith en de Australiër Simon Whitlock. De Premier League begint op 1 fe bruari in Dublin en de finale vindt plaats op 17 mei. Op weg daar naartoe doet het reizende darts circus onder meer - voor het eerst - Berlijn aan op 22 februrari en op 19 april voor de tweede Ahoy is op 19 april weer uit verkocht. FOTOEPA keer Rotterdam. Ahoy was binnen zeven minuten uitverkocht. Mi chael van Gerwen won de Pre mier League de afgelopen twee jaar en in 2013. Wereldkampioen Rob Cross showt zijn bokaal aan zoon Leyton. FOTO EPA/SEAN DEMPSEY vaakst won, zestien keer maar liefst. De winnaar van de World Matchplay, een van de tien major toernooien van de PDC, krijgt voortaan een beker die de 'Phil Taylor Trophy' wordt genoemd. Dat werd bekendgemaakt na de door Taylor verloren WK-finale. De 57-jarige En gelsman gaat met darts pensioen na een carrière waarin hij onder meer veer tien wereldtitels (PDC)ver- overde. De World Match play is het toernooi dat Taylor het Phil Taylor. FOTOAFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19