Lijnders is de zevende in vijf jaar bij NEC De Jong wordt beloond M 19 prachtig. Een jongensdroom wil ik het niet noemen. Maar mijn ambi tie is altijd geweest dat ik hoofd trainer in de eredivisie wilde wor den, des te mooier is het dat het in Utrecht is." Hij gold in de Domstad al jaren als dé onbetwiste kroonprins, maar hij maakte een omweg via FC Eindhoven. „In die jaren op eigen benen heb ik mezelf ontwikkeld." Toen Erik ten Hag hem 2,5 jaar te rug als zijn assistent wilde hebben in de Galgenwaard rook hij zijn kans. Want hij tekende met uit zicht op het hoofdtrainerschap. „Ik heb mijn geduld kunnen bewaren, omdat we dezelfde visie hebben en samen succesvol zijn geworden. Ik heb in dat proces als assistent een belangrijke rol gespeeld. De vraag 'wat als Erik gaat?' zou een keer aan de orde komen." Nu hij doorschuift, verandert de ingezette lijn niet, zegt hij. Er wordt voortgeborduurd op de inge slagen weg onder Ten Hag, inclu sief het doorontwikkelen van een topsportklimaat en het professio naliseren van de club. „Anders is wel dat Erik er bovenop zat als technisch manager, terwijl ik puur hoofdtrainer ben." Ook het type voetbal blijft onveranderd, al lijkt De Jong aanvallender te denken dan zijn leermeester. De nieuwe coach stelde een 'Utrechtse' staf samen. Met Rick Kruys, Luc Nijholt en Marinus Dijkhuizen als nieuwkomers en de aanblijvende keeperstrainer Stefan Postma die aanblijft. „Maar dat 'Utrechtse' was niet het uitgangs punt. We zijn voor kwaliteit ge gaan. Luc is er voor zijn ervaring. Marinus is analytisch sterk, goed in de videoanalyse en hij is het rust gevende karakter tussen de overige stafleden die qua karakter passievol zijn." Die laatste constatering leidde het congé in van spitsentrainer Hans van der Haar. „Met Hans erbij waren er te veel dezelfde types." wat nerveus geweest. Want, zegt hij later: „Deze trainer is een heel grote meneer. En ik ben nog maar een klein jongetje." Ook zegt Du- arte: „Deze trainer heeft met alle maal grote spelers gewerkt en dan mag je met zo'n man op één veld staan. Echt, dit is zó mooi, man, je weet toch." Dat Duarte onder Advocaat zal blijven spelen, lijdt amper twijfel. Dat zie je op een dag als vandaag aan de manier waarop de coach Sparta's raspaard benadert. Tikje op de schouder hier, compli mentje daar, goedkeurende oog opslag. Mini-kerstboompje De 'nieuwe wind' betekent daar entegen onherroepelijk ook het af scheid van sommigen. Waar schijnlijk veelal krachten die afge lopen zomer naar Het Kasteel wer den gehaald, maar die nog steeds niemand kent. In Rotterdam- West, laat staan erbuiten. Neem Nicholas Marfelt, de Deen. Het was een even treurig als treffend plaatje, daags voor kerst. Flarden van regenwolken dwaalden over de Koopgoot, het was koud en voor een middag al tamelijk don ker. En daar liep hij, de blonde back, moederziel alleen, met een plastic mini-kerstboompje in de armen geklemd. Als levend sym bool van de vele miskopen die af gelopen zomer naar Het Kasteel werden gehaald en die al maanden nauwelijks aan de bak komen. Dalibor Volas leverde zijn con tract al in, George Dobson besloot dat kort na de jaarwisseling te doen, en het is aannemelijk dat an deren de huur van hun eenper soonsflat eveneens snel op kun nen zeggen. Naast Marfelt moge lijk ook Franck Bambock. Maar deze dinsdagochtend vecht iedereen - vanzelfsprekend - nog voor zijn kans. Het enthousi asme spat ervan af bij spelers en staf. Op het veld en daarbuiten. Eén fragment op Sparta TV is daarvan nog wel het meest exem plarisch. Als assistent Cor Pot ver telt over zijn plannen, wordt hij verstoord door een man die het 'Corrie, Corrie' door het interview laat galmen. Het blijkt zijn baas, met wie hij al zoveel avonturen beleefde. Want Advocaat en Pot? Ze zijn als Bassie en Adriaan. Zie je de ene staan, dan komt de ander er achteraan. Met Fred Grim, die an dere assistent, vormen ze nu de katalysatoren van het hernieuwde optimisme bij Sparta. Of, zoals ze zelf zeggen, degenen die het ver trouwen gaan terugbrengen. De lach is dat al. tweemaal puntenverlies leed (3-2 tegen Telstar en 1-1 tegen Hel mond Sport) en door Fortuna Sit- tard gepasseerd werd op de rang lijst. Groter plan Toch hebben de prestaties van NEC onder Bogers volgens Over- sier niets te maken met de aan stelling van Lijnders. „Daar was de eerste seizoenshelft geen aanlei ding voor. We hebben de minste verliespunten", zegt de technisch directeur van NEC. „Maar we heb ben een groter plan voor de lange termijn en dit was het moment om daar verder mee te gaan. We hebben een kundige staf en er ligt een uitstekend fundament. Wij koesteren Bogers." Zijn ervaring met professionaliteit is heel interessant voor NEC De afgelopen weken sprak Over sier met meerdere kandidaten. Uiteindelijk koos hij met Lijnders voor een coach die debuteert als hoofdtrainer. Daardoor ligt een vergelijking met het rampzalige vorig seizoen voor de hand. Toen leidde de aan stelling van de onervaren Peter Hyballa tot degradatie uit de ere divisie. Oversier: „Pepijn is vanuit de jeugdopleiding van PSV ge groeid naar de Europese top. Hij is gewend talenten te ontwikke len en heeft als veldtrainer en assistent van Jürgen Klopp ervaring op het hoogste niveau. Zijn erva ring met de professionali teit waar wij naartoe wil len groeien en het ontwik kelen van talent zijn heel interessant voor NEC." Lijnders is bij NEC de zevende trainer in vijf jaar en heeft een contract voor anderhalfjaar met een optie voor nog een seizoen ge tekend. De 34-jarige Limburger komt over van Liverpool waar hij assistent-trainer was van Jürgen Klopp. Lijnders reisde gisteren op zijn eerste werkdag bij NEC met de selectie af naar het Spaanse Es tepona voor een trainingskamp. Met de tussentijdse aanstelling van Lijnders krijgt de trainerssoap in het Goffertstadion een vervolg. Technisch directeur Remco Over sier van NEC promoveerde deze zomer Adrie Bogers tot eindver antwoordelijke, nadat de zoek tocht naar een nieuwe hoofdtrai ner was mislukt. Elf dagen eerder had de 52-jarige Brabander nog een contract als assistent in Nij megen ondertekend. Toch was de aanstelling van Bogers volgens Oversier geen noodoplossing. Gemor Onder leiding van Bogers, die te rugkeert in zijn rol van assistent, beleefde NEC een moeizame start in de eerste divisie. Een deel van de achterban riep zelfs om zijn vertrek. Met acht zeges op een rij vocht de Gelderse titelkan didaat zich naar de kop positie. Toch was het ge toonde spel in die fase niet overtuigend. Het gemor bleef. Zeker nadat NEC in de laatste vier competitie wedstrij den woensdag 3 januari 2018 Advocaat geeft aanwijzingen aan de Sparta-spelers. fotoanp grote meneer' A De aandacht voor Dick Advo caat als trainer van Sparta was enorm, fotoanp NEC heeft voor de tweede keer dit seizoen verrast met de aan stelling van een hoofdtrainer. De Nijmeegse eerstedivisionist maakte gisteren bekend dat Pepijn Lijnders het stokje over neemt van Adrie Bogers, de vo rige surprise in De Goffert. Jasper van Gruijthuijsen Pepijn Lijnders als ge passioneerde assistent trainer van Liverpool. NEC wordt zijn eer ste club als hoofdcoach. FOTO PHOTO NEWS - Remco Oversier Estepona

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18