Geduld 18 VOETBAL EERSTE TRAINING ADVOCAAT Kort Man City Kongolo naar Huddersfield Terence Kongolo (foto) maakt het seizoen af bij Huddersfield Town. De oud-Feyenoorder komt voor een halfjaar over van AS Monaco. De 23-jarige Kongolo vertrok afgelopen zo mer voor 15 miljoen euro naar Monaco. Hij krijgt nauwelijks speeltijd bij de kampioen van Frankrijk. Kongolo zou zaterdag al kun nen debuteren voor de nummer elf van de Premier League, die dan een bekerduel met Bolton Wanderers speelt. Géne Gerards (77) overleden Oud-voetbaltrainer Géne Gerards is op 77-ja- rige leeftijd overleden. Dat meldt de club OFI Kreta, waar de Limburger vijftien jaar werk zaam was, op de website. Gerards leed al lan gere tijd aan een zeldzame hersenziekte. „Goede reis, we zullen je nooit vergeten. Hol land! Holland!", eert de club op sociale media zijn oud-trainer. Gerards voetbalde tussen 1957 en 1974 voor een aantal Limburgse clubs en werkte daarna als assistent-trainer bij RodaJC. Wenger op matje geroepen Arsène Wenger (foto) mag zich weer eens bij de Engelse voetbalbond FA verantwoorden wegens commentaar op de arbitrage. De Franse manager van Arsenal was zaterdag fu rieus, nadat scheidsrechter Mike Dean in de slotfase West Bromwich Albion een straf schop had gegeven, die werd benut (1-1). Wenger is aangeklaagd omdat hij het arbi trale trio tot in de kleedkamer heeft lastig ge vallen en ook de integriteit van de arbitrage in twijfel heeft getrokken. Flitsen 2-1. Hazard Jesus lüiiaifé Dick Advocaat (70) leidde gisteren zijn eerste training als hoofdcoach van Sparta. En dat bracht nogal wat teweeg op Het Kasteel, waar de verwondering over zijn komst ook op het veld zichtbaar was. De eerste training van Dick Advocaat staat op het punt van be ginnen als de nieuwe trainer eerst nog even tijd maakt voor andere zaken. Bij de spelerstunnel stuit hij op Wout Holverda, de man met wie hij be gin jaren tachtig nog samen speelde bij Sparta. „Kende je de weg nog?", zegt Advocaat tijdens de innige omhelzing. Holverda knikt en zegt 'trots' te zijn dat de Hagenaar voor zijn duppie heeft gekozen. Hun doel, weten ze bei den, met elkaar Sparta aan een lan ger abonnement op de eredivisie helpen. De een als hoofdcoach, de ander als supporter. Veel meer nog dan louter een eerste training in een nieuw jaar, is het vandaag een voorstelling van hernieuwde hoop bij de club die er zo beroerd voor staat. Suppor ters melden zich nieuwsgierig en massaal, blij als ze zijn weer naar binnen te mogen tijdens trainin- Deze trainer heeft met allemaal grote spelers gewerkt. Dit is zó mooi man gen. Persfotografen schieten gretig de eerste actiefoto's van de toptrai- ner in dienst van een degradatie kandidaat. En op het veld zetten de spelers zichtbaar stapjes extra. Het is een fascinerend beeld, Advocaat in een Sparta-trainings- kloffie. Hij, de man die Robin van Persie trainde, die successen be haalde met het Nederlands elftal, die Glasgow Rangers naar twee kampioenschappen leidde en met de Russische grootmacht Zenit Sint-Petersburg de UEFA Cup won. Die man legt nu, op een wa terkoude dinsdagmorgen, de loop- lijnen uit aan Michel Breuer. Mooi is het om te zien hoe de coach eerst een poosje afstand houdt. Dan, tijdens een oefening in de kleine ruimte, goed obser veert over welk technisch vernuft hij beschikt. En zich vervolgens, in een partijspel, manifesteert zoals iedereen hem kent. Fel, opzwe pend en zo nu en dan bereid tot een onderonsje. Met Deroy Duarte bijvoorbeeld, de Rotterdammer die vooraf nog wat gespannen en Daar staat hij dan. In zijn stadion. Bij zijn club. Als opvolger van de succesvolle Erik ten Hag, die naar Ajax is vertrokken. „Tien jaar terug nam ik afscheid als speler. Dat ik nu hoofdtrainer ben, is natuurlijk Quote van de dag 'Scholes fenomeen als speler, maar niet alstv- analyticus' woensdag 3 januari 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Sparta gaat niet verder met George Dob- son. Het contract van de twintigjarige Britse middenvelder is dinsdag ontbonden, met goedvinden van beide partijen, meldt Sparta. VVV nam afscheid van Terry Antonis, die er maar een halfjaar in Venlo speelde. René Meulensteen is alweer vertrokken bij Kerala Blasters uit India. Volgens veel Indiase media is de coach ontslagen wegens tegen vallende resultaten van de club. 3-1 Manchester City won, na de 0-0 tegen Crystal Palace, gemakkelijk van Watford: 3-1. Tottenham versloeg Swan- sea City (0-2). Overige uitsla gen: Sout- hampton - Crystal Palace 1-2, West Ham United - WBA: ft Voetbalfans in België hebben Eden Hazard (foto) verkozen tot de Rode Duivel van het Jaar. Hij kreeg 10.280 stem men. Nummer 2 Kevin De Bruyne kreeg er een stuk minder: 4710. 1 Gabriel Jesus hoeft zich niet aan zijn knie te laten opereren. Onderzoek wees uit dat de schade relatief gezien meevalt. Hij is alsnog minimaal één maand uit de roulatie. :-4. "vrfc ÜÈSüi Dick Advocaat (m) met zijn assistenten Fred Grim (I) en Cor Pot (r) tijdens de eerste training, fotoanp 'De trainer is een Dennis van Bergen Rotterdam - Deroy Duarte A Jean-Paul de Jong tijdens een training van FC Utrecht, foto vi images Jean-Paul de Jong wil, nu hij of ficieel hoofdtrainer van FC Utrecht is, de 'lijn Ten Hag door trekken'. De 47-jarige ras- Utrechter is trots op zijn aan stelling: „Een jongensdroom? Dat is te veel gezegd, maar dit doet me wel wat, ja." Ard Schouten Utrecht O Q. (0 —José Mourinho is niet blij hoe Paul Scholes over zijn spelers praat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17