©NDERNEMER Gratis coaching sessie om te sparren over de groei van jou én je bedrijf in 2018? www.OndernemerschapAcademy.nl 'Bij ons op kantoor voelen mensen zich betrokken en gezien' VAN SHOARMAZAAK TOT MILJOENENBEDRIJF Bel ons vandaag op 030 - 237 07 00 om jouw sessie met één van onze business coaches in te plannen Net over de drempel van het nieuwe jaar heeft iedereen wel goede voornemens. Als ondernemer stel jij je hoogstwaarschijnlijk ook mooie plannen en ambities ten doel. Helaas komen maar weinig van die ideeën goed van de grond. Zonde! Door Jack Monde En dat terwijl je als ondernemer wéét hoe belangrijk het is om tijd te nemen voor reflectie, je te laten inspireren door collega-ondernemers en te sparren over ontwikkeling en de groei van je bedrijf. Volgens topondernemer Erik Smithuis van de Ondernemerschap Academy is het belangrijk jezelf heel bewust tijd te gunnen om tot goede keuzes te komen. „Er is geen methode voor bewezen suc ces in het ondernemerschap, maar je kunt de kans op succes wel beïnvloeden", vertelt Smithuis. Na een studie Economie en enkele mooie jobs bij grote bedrijven startte hij ruim 15 jaar geleden - samen met zijn businesspartner - ICM Opleidingen Trainingen. Binnen tien jaar had het bedrijf ruim 120 man personeel en was ICM één van de drie grootste instituten van Nederland. Ook belandde ICM stee vast in de top 3 Great Places to Work en werd het bedrijf drie jaar op rij verkozen tot Beste Opleider van Nederland. 'Het Hieuwe Ondernemerschap' „Een verklaring voor dit succes? Ik noem het: het Nieuwe Ondernemer schap. Daarbij gaat het gaat om het maken van de juiste strategische keuzes én om ondernemen met bezieling en plezier. De traditionele ondernemer focust vaak op winstmaximalisatie. Valt het bedrijfsresultaat tegen, dan worden de kosten verlaagd, managers vervangen of volgt er een verander- traject waarbij 'de klant centraal staat'. Natuurlijk is het van belang dat je businessmodel klopt, je de juiste groei strategie kiest en de ontwikkelingen in jouw markt blijft volgen. Maar weet je ook met welke energie medewerkers 's ochtends binnenkomen? Wat de gedeelde waarden zijn en hoe het is gesteld met de spirit in het bedrijf? Bij ons op kantoor voel je de energie van de mensen die er werken. Zij voelen zich betrokken, worden gezien én gewaardeerd. We geven medewerkers ruimte, want als je als ondernemer krampachtig de touwtjes in handen blijft houden, heb je alles wel onder controle, maar ben jij hard aan het werk en is de rest van jou afhankelijk." Ondernemerschap Academy „Na 15 jaar ondernemen deel ik nu samen met Marianne Nelisse, Emile Langerak en een team van experts onze ervaringen via seminars, masterclasses en een-op-eencoachingsessies. Wij zijn er voor hardwerkende ondernemers die met plezier willen ondernemen en een succesvol bedrijf willen opbouwen." O Incasseren is beter - ,.v deondernemer.nl Hoe maak je 2018 tot een zakelijk succes? Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met de Ondernemerschap Academy. Meer info? ondernemerschapacademy.nl thema: het Nieuwe Ondernemerschap Corendon-topman Atilay Uslu is door de lezers van de Ondernemer verkozen tot Meest Inspirerende Ondernemer van 2017. „Ik ben niet bezig met inspireren, maar met kansen voor mijn bedrijf." Atilay Uslu behaalde ruim 20 procent van de stemmen. Hij ontving deze week de award uit handen van directeur Gerard van den Broek van de Ondernemer. De uitreiking vond plaats in het Corendon Vitality Hotel Amsterdam. Daar nam Uslu de tijd voor een gesprek over zijn succes en inspiratiebronnen. Kansen De 49-jarige Corendon-baas is naar eigen zeggen niet zo bezig met het inspireren van andere ondernemers. „Ik ben vooral bezig met mijn eigen onderneming en het vinden van kansen. Je moet dingen doen waar je goed in bent en ik ben goed in ondernemen. Mijn verhaal - van shoarmazaak tot airline en hotels - heeft denk ik veel mensen geraakt." De luchtvaartmaatschappij van Corendon vliegt jaarlijks ruim 2,5 miljoen passagiers vanuit 28 landen naar 143 luchthavens. Corendon Hotels Resorts heeft locaties in onder meer Curacao, Turkije, Spanje en Nederland. Opvallend aan het succesverhaal van Corendon is de manier waarop het bedrijf is gegroeid. Toen andere touroperators het eind jaren 90 voor Corendon onmogelijk maakten om nog stoelen te kopen, begon Corendon een eigen luchtvaart maatschappij. En als reactie op een tekort aan hotelkamers begon het bedrijf met Corendon- hotels. „Als onze concurrenten het ons niet zo moeilijk hadden gemaakt, waren we nu niet zo groot. Ik ben hen daarvoor nog steeds erg dankbaar", zegt Uslu. „Bij tegenslagen kun je wel huilen, maar je kunt beter incasseren en bedenken hoe je het probleem gaat oplossen en er sterker uitkomt." Volgend jaar opent Uslu het grootste hotel van Nederland met 677 kamers. Lees het hele interview met Atilay Uslu op deondernemer.nl. mm Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14