Maak van 2018 een rustig jaar Stembiljet Terneuzen is te klein voor 14 partijen Stuivers ALLES HALVE PRIJS 16 ZE De politie is massaal aanwezig in de Bloemenlaan en omgeving om een herhaling van de Vlissingse rellen tijdens de vorige oud en nieuw te voorkomen. OUD EN NIEUW VERLOOPT RUSTIG^ Delta Ride krijgt 8,5 voor organisatie Commentaar Zeeland zet eerste stap naar jaarwisseling die ook leuk is voor politie en hulpverleners Op het biljet is plek voor 13 lijsten. De SP beslist deze maand nog over deelname. Dan loopt de teller in Terneuzen op tot 14 partijen, één te veel voor het biljet. De Christenunie (nu 2 raadsze- tels) dreigde eerder af te haken, maar vond in Ben van Assche toch nog een lijsttrekker. Provinciaal Belang Zeeland (1 ze tel) zat ook knijp, omdat Ellen de Neef vertrekt. Fractievolger Hans Vlottes is nu bereid de kar te trek ken. In 2014 deden in Terneuzen 11 partijen een gooi naar een raadsze- tel, waarvan alleen OPA er geen haalde. Door een afsplitsing binnen de PvdA, waaruit Sociaal Terneu zen ontstond, zitten alsnog 11 par- ln 1998 deden acht partijen mee aan de verkiezingen. In 2014 waren het er elf en dit jaar worden het er mogelijk veertien tijen in de raad. Die telt 31 zetels, waarvan TOP/Gemeentebelangen er 10 bezet en het CDA 5. Alle an dere partijen hebben 2 zetels of 1. De opkomst lag in 2014 in Ter neuzen op 50,2 procent, in 1998 - toen acht partijen meededen - was dat 56,8 procent. ALMANAK Een medewerkster van een winkel waar veel producten op 2,95 of 3,95 worden verkocht vliegen de eurostuivers als snoepjes weg. Op een middag kwam er iemand met de vraag of ze nog voor 3 euro stuivers konden gebruiken. Na overleg met de chef werd dat bevestigd. De stuivers werden door de me dewerkster nageteld en over handigd aan de chef die ze later bij de muntgeldvoorraad wilde leggen. Op dat moment zag de chef dat het geen eurostuivers maar guldenstuivers waren. Hi lariteit en 'waardering' voor het lef van de aanbieder. Fietser gewond bij aanrijding Man gewond bij ruzie met partner Politie zoekt twee getuigen TERNEUZEN Voetgangster (76) aangereden 'Het samenscholingsverbod is nog steeds van kracht. U moet zich ver spreiden anders wordt u aange houden', klinkt het rond 00.45 uur tijdens de nieuwsjaarsnacht van uit een politieauto. Het is op dat moment redelijk druk rondom de kruising Bloemenlaan/Hogeweg in de Bloemenbuurt in Vlissingen. Er staan zo'n vijftig (buurtbewo ners op die hoek waar een jaar ge leden volop werd gereld. Toen brandden daar auto's uit, aangesto ken door relschoppers, en werden met behulp van zwaar vuurwerk ruiten opgeblazen en moest de Mobiele Eenheid (ME) uitrukken omdat agenten werden belaagd. De eerste nacht van 2018 is de sfeer totaal anders. Er wordt wat vuurwerk afgestoken door mensen die in die straat wonen en verder zijn het vooral buurtbewoners die daar bijeen staan om elkaar geluk kig nieuwjaar te wensen, te praten over wat komen gaat en terug te blikken. Op en rondom die kruising is deze nacht ook massaal politie aanwezig. Op het moment dat de laatste nummers van de Top 2000 klinken, rijden al meerdere poli tieauto's langzaam door de Bloe menbuurt. Het nieuwe jaar begint nog maar net als het aantal politie auto's fors toeneemt. Gewone pa trouilleauto's maar ook (ME-)bus- GOES De Delta Ride for the Ro- ses ten bate van KWF Kankerbe strijding krijgt een hoog rap portcijfer van deelnemers, be zoekers en vrijwilligers. In een onderzoek dat in opdracht van de provincie is uitgevoerd, scoort het wielerevenement een 8,5. Aan de enquête deden 878 men sen mee. Vooral deelnemers vul den de vragenlijst in. De organisatie is verguld met de opgestoken duim, want vorig jaar vond de wielertocht voor het eerst op twee locaties plaats, net als dit jaar: in Midden-Zeeland en in Zeeuws-Vlaanderen. Dit jaar is het op 9 en 10 juni te doen. Inschrijven is reeds mogelijk. dinsdag 2 januari 2018 ii Zeeland is zonder al te grote kleerscheuren het nieuwe jaar in gerold. Vooraf waren er zorgen over nieuwjaars- rellen. Maar op notoir onrustige plekken, zoals in Vlissin- gen en Krabbendijke, bleef het min of meer vredig. Het weer heeft zeker een handje meegeholpen. Regende het niet hard, dan waaide het stevig. Zo beleefde Zeeland een zeer kalme jaarwisseling. Daar was wel heel wat politie voor nodig, vooral in de Vlis- singse Bloemenbuurt. Dit drukt de pret. Niet alleen voor de wijkbewoners. Want het is voor al die politiemensen en hulp verleners geen lolletje om met de jaarwisseling weg te zijn bij hun familie en vrienden. Oud en nieuw verloopt pas echt oké als politie, brandweer en medisch personeel er praktisch niets van merken. Het zal nog wel even duren voor het zover is. Maar de eerste stap is gezet. Het jaar 2018 is dus kalm gestart. Het is mooi als die kalmte symbolisch wordt voor het hele jaar. Dat zal niet meevallen. We laten ons gemakkelijk meeslepen. We spelen met bitcoins en met huizenprijzen alsof het vrijblijvend is. We kiezen een infor matiebubbel die toevallig wel lekker voelt, maar die natuurlijk vroeg of laat knapt. Veel van ons schreeuwen moord en brand op sociale media. Dit leidt allemaal tot verstoring van de nor male verhoudingen en tot onnodige onzekerheid. Wie niet aan dit spel meedoet en zich dus niet laat opjuinen, heeft een be tere kans om van 2018 iets moois te maken. Misschien wel een jaar van rust. Waarom? Omdat het kan. In Terneuzen doen 21 maart mo gelijk zo veel partijen aan de ge meenteraadsverkiezingen mee dat het gewone stembiljet te klein is. Harmen van der Werf Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl GOES Bij een ongeval op de ro tonde in de Beukenstraat in Goes is gisterochtend een 17-jarige fietser uit Wolphaartsdijk gewond geraakt. De aanrijding tussen een automobilist, een 36-ja- rige vrouw uit Frankrijk, en de fietser gebeurde rond 11.15 uur. Het slacht offer is per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht; de aard en ernst van het letsel zijn onbe kend. TERNEUZEN Bij een ongeval in de Brahmslaan in Terneuzen is gisterochtend om streeks 03.25 uur een Terneuzenaar gewond geraakt. Het ging om een ruzie binnen zijn relatie. Toen de vrouw tijdens die ruzie de auto pakte en wilde wegrijden, reed zij de Terneuzenaar aan. De man raakte gewond, maar volgens de politie niet al te ernstig. De vrouw werd aangehou den, maar later weer vrij gelaten. TERNEUZEN De politieteam zoekt twee getuigen in het kader van een onderzoek naar een serie vernielin gen in het centrum van Terneuzen. De beide ge tuigen hebben in de nacht van dinsdag 26 op woensdag 27 december rond 4.30 uur enkele mi nuten gezeten op het ter ras van het café de Pub, op de Markt in Terneu zen. De politie vraagt hun zich te melden via 0900- 8844. Een voetgangster (76) is zaterdagavond even na zeven uur lichtgewond geraakt op de Guido Ge- zellestraat in Terneuzen, toen zij werd geraakt door een auto. De 20-ja- rige automobilist zag haar pas op het laatste moment, ook omdat de voetgangster donkere kleding aan had. Zichtbaar en massaal aanwezig is het motto voor politie in Bloemenlaan Emile Calon Vlissingen 's/exi*- Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614 082 Bij ziekenhuis ZorgSaam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56