Vrienden richting de twee ton nterior Kortingen tot 50% op designmeubelen 18 Woontrend Zeeland „Het is een geintje", legde Leo Vroegop uit. „We geven de teams die meedoen aan ons zaalvoetbal toernooi altijd grappige namen. Nu zijn het grote voetbalclubs, vorig jaar waren het namen van bier." Vroegop is voorzitter van de Vrienden van Siem. Dat is een stichting die is opgericht door de voetbalvrienden van de in 2006 overleden Siem Vroegop uit Sint- Annaland. Leo is zijn broer. De stichting houdt elk jaar tal van eve nementen om geld in te zamelen voor goede doelen op het gebied van kanker, waaraan Siem overleed. Dat gebeurde dit jaar al voor de tiende keer, een jubileum dus. In het eerste jaar ging het geld nog naar KWF Kankerbestrijding, maar daarna werd steeds gekozen voor concrete doelen in ziekenhuizen. Zo werd in het ziekenhuis van Tor hout een ontspanningsruimte in gericht voor kankerpatiënten en hun naasten. Ook andere zieken- huizen, waaronder het Sophia Kin derziekenhuis en de Daniël den Hoedkliniek, mochten al op steun van de Vrienden rekenen. Traditionele jaarafsluiting Siems Zaalvoetbaltoernooi, dat za terdag in De Wellevaete werd ge houden, is de traditionele afsluiting van het jaar. Ruim dertig spelers deden mee. „Ze betalen 35 euro in schrijfgeld en moeten minimaal 20 euro aan sponsorgeld inbrengen", vertelt Leo Vroegop. „Maar het komt ook voor dat mensen twee-, vier- of zelfs achthonderd euro meenemen. Dit toernooi levert al tijd een mooi bedrag op." 's Avonds werd in café De Hoop de eindopbrengst van dit jaar be kendgemaakt: 30.000 euro. Het geld gaat naar het Radboud Ziekenhuis in Nijmegen. Daar komt een digi tale tafel, waarop vrouwen met kanker goede informatie kunnen vinden over alle facetten van de ziekte. De Vrienden hebben de afgelo pen tien jaar in totaal al 189.000 euro ingezameld. Later deze maand wordt het goede doel voor 2018 be kendgemaakt. De sale is gestart in onze showroom! Wij maken ruimte voor de nieuwe col lectie en verkopen showroommodellen tegen kortingen tot 50%. U vindt alvast een voorproefje op www.woontrend.nl/sale. Kom voor het volledige aanbod langs in onze showroom! Wees er snel bij, want weg weg. IN DE REGIO Koorzang in Kattendijke Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs Voorstelling voor kinderen MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 2 januari 2018 tap 'Willen de spelers van Barcelona en Manchester City zich klaar maken voor de wedstrijd?', klonk het zaterdag door de luid sprekers in gemeenschapscen trum De Wellevaete. Wie niet beter wist, zou denken dat Lio- nel Messi naar Sint-Annaland was afgereisd. Rob Paardekam Sint-Annaland De aanwezigen konden ook kliko-schieten. foto johan van der heijden SALE Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 0118 55 55 60 KATTENDIJKE Koor Katanza uit Kattendijke start op woensdag 3 januari weer met de repeti tieavonden, ledereen die het leuk vindt om te zin gen is van harte welkom op de repe titieavonden. Deze vinden plaats in 't Katshuis, van 19.30 tot 21.30 uur. HEINKENSZAND In Congrescentrum De Stenge in Hein- kenszand wordt za terdag 6 januari de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs ge houden. De beurs duurt van 10.00 tot 15.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt 1,50 voor volwasse nen en 0,50 euro voor kinderen. KAPELLE De kindervoorstel ling De Wensappel is op zaterdag 6 ja nuari te zien in De Vroone in Kapelle. De voorstelling is interactief met live gezongen liedjes en antieke, Tsjechi sche marionetten. De voorstelling is geschikt voor kin deren van 3 tot en met 9 jaar. Bezoekers zijn op 6 januari om 14.00 uur welkom in De Vroone in Kapelle. Kaarten kosten 7,50 euro en zijn te bestellen via www.kapellecultu- reel.nl. Kaarten kunnen ook besteld worden door een e- mail te sturen naar info@kapellecultu- reel.nl of te bellen naar 0113-333110. SEROOSKERKE - Yurre Willemse en Ruben Verwoerdt vin den carbidschieten veel leuker dan vuurwerk afsteken. De twee 19-jarige jongens uit Serooskerke en Oost-Souburg beoefenden zondagmiddag hun hobby bij molen de Jonge Johannes bij Serooskerke. Samen met een aantal andere schutters schoten ze hun gepimpte melkbussen af. Carbid- knallen zijn lekker hard en het is leuk om samen met ande ren te schieten. Ruben ging op z'n derde al met zijn vader Menno (48) mee en maakte zo vrienden voor het leven. Als echte schutters hadden ze hun melkbussen mooi versierd en het deksel vastgemaakt met een touw." foto lex de meester COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel in GalleryMaritime. Gezamenlijk mari tieme boeken en tijdschriften lezen onder het genot van een kopje koffie. GOES Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling ijsbaan; 's-Heer Elsdorpweg 12,16.00 uur: Voor stelling Kerstcircus Barani met luchta- crobatiek, acts met pony's, duiven en honden en clowns. De show duurt een uur en drie kwartier; KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Ac tiviteit 'Houtsnijden'; 13.00-17.00 uur: Bil jarten voor senio ren; Annie M.G. Schmidtsingel 1, 13.30 uur: Opa en Omadag in het Fruitteeltmuseum 'Vleermuis in huis?' Kom samen met je opa en oma alles te weten over vleer muizen. KRUININGEN Reimerswaalhal, vanaf 09.00 uur: Jeugd Kerstzaal- voetbaltoernooi RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandelen in groepsverband YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandelen in groepsverband; Kerkplein 1,14.00 uur: Rondleiding door Oosterschel- demuseum. Bezoe kers worden mee genomen op reis door de geschiede nis van de oester- en mosselcultuur. Ook wordt het ver haal verteld van het verdronken land van Zuid-Beveland; Moerzicht, 19.00- 20.00 uur: Weke lijkse bijbellezing. CARBIDSCHIETEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53