Kwestie omstreden Moorlag stelt PvdA voor 4 JAARWISSELING VAARWEL 2017 Gelukkig nieuwjaar! Vreugdevuren, vuurwerk shows, confettiregens en ijssculpturen: overal ter wereld werd 2018 groots en feestelijk ingeluid. Een greep uit beelden van de jaarwisseling in wereldsteden. Volgens goed ingevoerde bronnen heeft Moorlag in minstens vier in dividuele gesprekken met fractie genoten het advies gehad te gaan. Ook politiek leider Lodewijk As- scher heeft Moorlag vanuit Tas- manië telefonisch gevraagd de eer aan zichzelf te houden. De PvdA- fractie onderbreekt een dezer da gen het kerstreces voor een crisis vergadering over de positie van Moorlag. Het wordt een duivels di lemma waarin ieder besluit ver keerd oogt. Het partijbestuur hamert al een week op het vertrek van Moorlag, sinds de rechter met terugwer kende kracht de constructie veroor deelde waarvoor hij medeverant woordelijk was. De sociale werk plaats waar Moorlag de baas was, Alescon in Assen, richtte een eigen uitzendbureau op en bracht daar zijn werknemers onder. Zo hoefde Alescon hen niet in vaste dienst te nemen, met alle rechten van dien. Achter de schermen Achter de schermen heeft zich in middels een weinig professioneel proces voltrokken. Het begon met de onervaren partijvoorzitter Nel- leke Vedelaar, die donderdagavond 21 december geen overleg pleegde, maar dwars tegen de fractie in eiste dat Moorlag zijn zetel opgaf Eerder die dag verdedigde Asscher Moor lag nog in het NOS-journaal. Hij had immers goede bedoelingen met de schijnconstructie en er was geen sprake van zelfverrijking. dinsdag 2 januari 2018 GO hele wereld verwelkomt 2018! Op het strand bij Duindorp werd het grootste vreugdevuur ter wereld aangestoken. Honderdduizend pallets waren opgestapeld tot een toren van 29,70 meter, fotogetty Op Times Square in New York kwam na het aftellen tot middernacht een regen van confetti naar beneden om het jaar in te luiden, fotoap In Pyongyang, Noord-Korea, vergapen mensen zich aan vuurwerk én aan de ijssculptuur van een ballistische raket, foto reuters Niet alleen het voltallige PvdA- partijbestuur vindt dat het in op spraak geraakte Kamerlid Moor- lag weg moet, ook minstens de halve fractie wil dat hij gaat. Dat melden ingewijden. Het lijkt niet de vraag óf Moorlag vertrekt, maar hoe hij gaat. Jan Hoedeman Den Haag d Moorlag wil niet weg zonder onafhankelijk onderzoek, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4