M 3 65.000euro ingezameld voor Tsjechisch gezin dat door brand is getroffen Er is massaal geld gedoneerd voor de slachtoffers van de woningbrand in Emmen. Die kostte het leven aan de 6- jarigeAntoninenzijn 5-jarige zusje Alice. voordeel per persoon Even voor acht uur zater dagochtend brak door nog onduidelijke oorzaak brand uit in de tussenwo ning, bewoond door het Tsjechische gezin Kellner. In een mum van tijd stond het huis in lich terlaaie. De ouders wisten te ont snappen, maar hun kinderen konden niet worden gered. De fatale brand heeft een grote im pact op de buurt. Die werd 's och tends opgeschrikt door hulpgeroep van de moeder, vanuit de achtertuin. „Ik werd wakker van geschreeuw, maar ik dacht eerst dat het dronken lui waren of zo", vertelt buurtbewo ner Dennis Akis (32). „Toen ik het slaapkamerraam opendeed, hoorde ik: 'Help!' Het klonk alsof het kinde ren waren en ik dacht dat er mis schien ruzie was. Toen het ge schreeuw aanhield, heb ik heel snel een sprintje getrokken naar het huis." Achterbuurman Jan Jeuring was op dat moment al bij het huis. „We heb ben de achterpoort ingetrapt, maar konden verder niks doen. De vlam men sloegen metershoog uit het huis, de ramen waren kapot. Het was zo'n felle brand... De moeder stond in de achtertuin te schreeuwen om haar kinderen. Het was dus de moeder ge weest die ik had gehoord, niet de kinderen", vertelt Akis. Jeuring: „Het ging door merg en been. Ze riep: 'Kerstboom brandt! Kinderen!' De vader is via een ladder naar buiten gekomen en wilde daarna terug het huis in, de trap op. De kinderen lagen bo ven. Maar het was één grote vlammenzee." Vader David, die bij de plantsoenendienst van Emco werkt, en zijn vrouw Jindriska zijn overgebracht naar het ziekenhuis. Jindriska werd eerst buiten be wustzijn gehouden, omdat zij erg veel rook had ingeademd. De ouders worden door de ge meente voorlopig ondergebracht in een hotel. Het huis is volledig uitge brand. Hulp krijgt het stel ook via achterburen Claudia en Jan Jeuring. Zij zijn een inzamelingsactie begon nen, via crowdfundingsite doneerac- tie.nl. In een dag tijd werd bijna 50.000 euro geschonken. Inmiddels staat de teller op zo'n 65.000 euro. Dit heeft zo'n impact op iedereen. We leven enorm mee met de ouders „We hadden direct zoiets van: We moeten iets voor deze mensen doen", zegt Claudia Jeuring. „Om ze een nieuwe start te geven, voor zover dat kan. Ze heb ben helemaal niets meer. Hun hele bestaan is wegge vaagd. Het is mooi om te zien wat zo'n actie alle maal teweeg brengt, 's Avonds stond Monuta al op onze stoep. Zij hebben een uitvaart aangeboden." Het gezin was niet verzekerd. „Van het geld kunnen ze meubels kopen, kleding, iets om de kinderen te her denken, wat ze maar willen. Ze moe ten financieel onbezorgd kunnen rouwen", stelt Claudia. Op de Tine Marcusschool in Em men, waar Antonin les kreeg, is ge schokt gereageerd. Vandaag houdt de school een bijeenkomst voor ouders en collega's. „Het is een vreemde pe riode, zo in de vakantie, maar wij vinden dat we dit moeten doen", zegt locatiedirecteur Mira Vermeu len. „Dit heeft zo'n impact op ieder een. We leven enorm mee met de ouders." De jongen zat in groep 2-3 van de school voor slechthorende kinderen en kinderen met een ernstige spraak- en taalontwikkelingsstoornis. Hij ging vanaf zijn 4de jaar naar deze school, die zo'n negentig leerlingen telt. Zijn zusje zat op een andere school. Op de bijeenkomst vandaag is ook een medewerker van Slachtof ferhulp aanwezig. „Hoe vertel je dit aan je kinderen? En wat kunnen hun reacties zijn? Daar gaan we het over hebben", aldus Vermeulen. Na de kerstvakantie worden de leerlingen maandag 8 januari in hun eigen klas opgevangen. Kras.nl of bel 088-0885 886 dinsdag 2 januari 2018 GO Buurt helpt nadood kinderen Marieke Kwaak Emmen —Schooldirecteur MA Knuffels en bloemen voor de uitgebrande woning waarin de twee kinderen omkwamen, fotoboudewijnbenting Kras.nl/46006 Kras.nl/46368 Normandië8(Mont;St.-Michel Donau Radweg Wenen Met o.a. Caen en invasiestranden Onbezorgd op vakantie! Klantbeoordeling 8,3 Lichte tochten over Donau Radweg Met o.a. Melk, Dürnstein en Wenen 1/ Nieuw in ons aanbod! Kras.nl/46029 Kras.nl/46051 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserverinqskosten en Calamiteitenfonds Zwarte Woud Rijndal Langs de Bodensee Verblijf in gezellig familiehotel Met o.a. Colmar en Straatsburg Klantbeoordeling 8,4 Populaire 3-landenreis Met Mainau, Lindau en Meersburg Klantbeoordeling 8,2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3