r O O) CD O Ook meteen 400aanmeldingen voor Kustmarathon r\ Verhage wint lange afstand in Axel 10 Het Kustmarathon- weekeinde blijft populair. Vanaf 1 januari 00.00 uur stromen de inschrijvingen binnen. SOCCERTOERNOOI m Dressuur Vasseur Driebanden De startbewijzen voor de Wandelmarathon van 7 oktober waren gisteren binnen dertien uur uit verkocht. Ze gingen na de jaarwisseling - om exact 00.00 uur werd de inschrijving geopend - als warme broodjes over de toonbank. Van alle activiteiten in het Kustma- rathon-weekeinde is de Wandelmara thon op de zondag al vele jaren het populairst. In de nieuwjaarsnacht schrijven mensen zich massaal in voor de afstand van 42 kilometer tus sen Burgh en Zoutelande. De snelheid waarmee werd ingeschreven, was ver gelijkbaar met vorig jaar. Toen zat de laagdrempelige wandeltocht om 12.15 uur vol. Nu was het maximale aantal van 5000 deelnemers om 13.00 uur bereikt. Overigens liep de teller daarna nog door tot 5205. „Dat is niet erg, hoor", zei organisator Lein Lievense. „We mogen niet meer groeien met ons evenement. 5000 is dus het maxi mum. Maar we weten toch dat altijd een klein percentage niet komt opda gen." De initiatiefnemer is „elk jaar weer verbaasd" dat het zo storm loopt 9 ïF» op 1 januari. „En gelukkig heeft ook iedereen daadwerkelijk goed kunnen inschrijven. We waren overgegaan op een nieuw systeem; dan is het altijd afwachten of het zonder problemen verloopt." Colours by the Sea Ook voor de andere onderdelen in het Kustmarathon-weekeinde was er gisteren al volop animo. Voor de Kust marathon zelf, die op 6 oktober voor de zestiende keer gelopen wordt, wa ren er op 1 januari al meteen zo'n 400 aanmeldingen. Bij de Ladiesrun (5 en 10 kilometer) mag de organisatie zich al op dik 500 atletes verheugen en bij de Light Kustrun en de MTB-tocht la gen de aantallen al op 200 en 350. Gelukkig heeft iedereen daadwerkelijk goed kunnen inschrijven In voorgaande jaren ging ook de in schrijving van Colours by the Sea open. Dat Vlissingse evenement, dat de laatste jaren in de zomer 7000 deel nemers trok, gaat in 2018 echter niet door. Colours by the Sea is gecanceld vanwege een tekort aan financiële middelen. „Het is heel jammer", re ageerde Lievense. „Maar ik snap het wel: mensen denken dat we rijk wor den van het organiseren van evene menten, maar dat is absoluut niet het geval. We moeten er vaak op toeleg gen." Mogelijk profiteert de Kustma rathon enigszins van het ontbreken van Colours by the Sea in 2018. De Light Kustrun is immers ook een fun- run. Lievense: „Maar vooralsnog zie ik dat effect niet." AXEL In Axel won Mark Verhage op oudjaars dag de langste afstand (10 kilometer) bij de Eindejaarscross. Verhage finishte in het Axelse Bos in een tijd van 35.51 minuten en had daar mee een voorsprong van ruim twee minuten op Pieter Pladdet uit Terneuzen. De midden afstand werd bij de vrouwen gewonnen door de Terneuzense Cathy Poppe, die voor de 6800 meter 29.39 minuten nodig had. De Sylvesterloop in het Bos van Erasmus bij Cadzand leverde een overwinning op voor de Belg Yves de Poorter. Hij zette een tijd neer van 33.20 minuten en bleef zijn landgenoot Michael de Wilde negen seconden voor. Fré- dérique Versluijs won de strijd bij de vrouwen in een tijd van 39.37 minuten. Na zijn matige Kerstloop kwam Erwin Har mes tijdens de Tankloop beter voor de dag. In de stromende regen kwam hij na twintig kilo meter als eerste over de finish in Westkapelle, in een tijd van 1 uur, 6 minuten en 24 secon den. Martijn de Kok werd op een kleine vier minuten van Harmes tweede, voor Floris Wil- leboordse. De op Cura^ao woonachtige Marlies Kort won de wedstrijd bij de vrouwen. Zij fi nishte na 1 uur, 20 minuten en 50 seconden. Monica Sanderse werd met een achterstand van een kleine drie minuten tweede. CJFFICEmarkt dinsdag 2 januari 2018 IIL Wandelmarathon in dertien Stephanie de Frel won met Beach Boy de zware tour tijdens het Oude- jaarsconcours in Nieuw- en Sint Joosland. Ze zette een score van 70,85 procent neer. Jeanine Nieuwenhuis werd tweede, met TC Athene (70,23). l Patrick Vasseur moest tijdens het Zeeuws kampi oenschap drie banden groot ge noegen nemen met de tweede plaats. De inwoner van Cadzand, die vooraf als favoriet was bestempeld, moest in de finale zijn meerdere er kennen in winnaar Ronald van Geyt uit Hansweert. De driebanders van 't Bierwinkeltje pakten in de derde divisie een punt tegen De Distel Biljarts 7. Het duel eindigde in 4-4. 't Bierwin keltje trad met slechts drie man aan. Fons Baart en Albert Van Leeuwen wonnen, Cees J Wissel ging onderuit. uur helemaal volgeboekt Roeland van Vliet Vlissingen 77S7ïïïSÜ<V.: '."F -■ Beeld uit de Kustmarathon 2017, gewonnen door Maciek Miereczko en Melanie Spruyt. foto johan van der heijden -Lein Lievense Niels Breijaert (rechts) namens HVV'24 in actie tegen Koewacht. Beide teams bereikten de fina ledag van het soccertoernooi, die op 6 januari is. De twee poules werden gewonnen door Terneu zen en Walcheren. Steen haalde als enige club geen enkel punt. Woensdag en donderdag worden de laatste twee poules gespeeld en wordt meer duidelijk, fotocamileschelstraete o,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38