5 Wereldelftal 2017 Wereldelftal 2017: Lionel Messi en Cristiano Ronaldo nog altijd onomstreden 13.437 41,2 30,1 I 25.420 9.675 29,6 43,7 59% 28,5 42.3% 66,6 Ruim 32.000 lezers kozen de afgelopen weken de beste elf spelers van 2017. Het had niet veel gescheeld of het wereldelftal van het jaar had onder leiding gestaan van Sarina Wiegman. Zinédine Zidane bleef de succescoach van de Oranje Leeuwinnen echter voor. Sarina Wiegman als coach van het jaar 2017. Als trainer van het fictieve wereldelftal met uiteraard de we reldsterren Lionel Messi en Cristi ano Ronaldo in de gelederen. Zou dat eigenlijk mogelijk zijn? De bondscoach van de vrouwen, die af gelopen zomer Nederland op z'n kop zetten door de Europese titel te veroveren. De bondscoach ook die denkt dat straks de Kuip of de Arena wel eens helemaal vol kan zitten tijdens een kwalificatie interland van de vrouwen. Toen deze krant de lijst samen stelde en vijf kandidaten per positie moest selecteren, viel de naam van Wiegman meteen. Ja, ook die van Lieke Martens en zelfs Jackie Groe nen. Voor de enkeling die boos werd omdat de speelsters niet in de lijst stonden en Wiegman wel: Martens en Groenen kunnen nou eenmaal nooit in één elftal komen met pakweg Harry Kane of Sergio Ramos. Wiegman zou wel ooit der gelijke spelers kunnen coachen. Pech Wiegman had misschien de pech dat op het moment dat de mogelijk heid tot stemmen open ging, Real Madrid net maar weer eens een we reldbeker veroverde tegen het Bra ziliaanse Gremio. Toch kreeg de Haagse, die al eens een jaar stage liep bij Sparta, ruim 8.000 stem men. Veel meer dan grote namen als Joachim Löw (Duitsland), Anto- nio Conté (Chelsea) en Leonardo Jardim (Monaco). Zinédine Zidane zat er echter nog zo'n 5.000 stemmen boven. Er werd de afgelopen twee weken veel ge stemd op het wereldelftal, ruim 32.000 mensen kozen hun favoriete spelers. Uiteraard kon weer nie mand heen om Messi en Ronaldo, die op de positie links voorin Ney- mar de baas bleef. Maar de centrale aanvaller werd tot de laatste dag een nek-aan-nekrace tussen Harry Kane, die in december zijn topni veau haalde en Antoine Griezmann, die weieens naar Bar celona zou kunnen verhuizen. Uiteindelijk won Kane het nipt. Ook opvallend: Sergio Busquets was jarenlang de beste verdedi gende middenvelder ter wereld, vonden de kenners. Niet Casemiro, steunpilaar bij Real Madrid en Bra zilië, maar N'GoloKanté van Chel sea verdreef de speler van Barcelona uit het elftal. Zoals ook Andres Inie- sta blijkbaar niet langer onomstre den is. Kevin De Bruyne kreeg ruim 10.000 stemmen meer dan de stra teeg van Barcelona. Van Dijk De Nederlandse inbreng was we derom minimaal. Alleen Wiegman was een mogelijkheid, geen spelers. Voor 2018 zou dat weieens kunnen veranderen. Virgil van Dijk is in middels de duurste verdediger ter wereld. Maar de spelers van Real Madrid, Barcelona, Manchester City, Chel sea en Paris Saint Germain, ze ble ven ook in 2017 logischerwijs de bo ventoon voeren. Hoewel: in het doel Gianluigi Buffon, met grote voosprong gekozen. Het leek op een massaal eerbetoon aan de keeper van Juventus, die nu echt gaat stop pen. dinsdag 2 januari 2018 Linksback Marcelo (Bra) Real Madrid Linkshalf Eden Hazard (Bel) Chelsea 9.834 Chelsea Rakuten Rechtshalf Kevin De Bruyne (Bel) Manchester City Rechtsbuiten Lionel Messi (Arg) Barcelona Spits Harry Kane (Eng) Tottenham Hotspur Keeper Glanlulgl Buffon (Ha) Juventus Centraal links Sergio Ramos (Spa) Real Madrid 19.265 stemmen Centraal rechts Raphaël Varane (Fra) Real Madrid 9.312 stemmen Rechtsback Dam Alves Paris SG 13.778 stemmen Coach Zinédine Zidane (Fra) Real Madrid 13.781 stemmen Linksbuiten Crlstiano Ronaldo (Por) Real Madrid 21.744 GO Zidane voor Wiegman en eerbetoon Buffon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33