Gerwen, goed voor de sport 1 einde van een bijzonder tijdperk 3 Mexicaanse interesse in De Jong Manllnited kan eindelijk juichen den voor toernooien betaalde bij voorbeeld, voor velen een drem pel. Overigens kondigde PDC-baas Barry Hearn onlangs aan dat die inschrijfgelden voor een groot aantal toernooien geschrapt gaan worden, zodat nog meer getalen teerde durfals een gooi naar de goedgevulde prijzenpotten zullen gaan doen. Voorafgaand aan het WK zei Van Gerwen in een interview in deze krant dat hij de komende tien jaar minstens vijf wereldtitels wilde pakken. Dat leek toen nog een voorzichtige schatting. Inmid dels niet meer. Vervelend voor Van Gerwen, goed voor de sport. Zijn eerste keuze voor deze transferperiode was het niet, maar Luuk de Jong beraadt zich inmiddels op serieuze in teresse vanuit Mexico. Hij staat nog tot 2020 onder con tract bij PSV, maar Club Amé rica wil hem losweken uit Eindhoven. De spits van PSV staat ook deze winterstop open voor een transfer. Het topteam uit Mexico-stad heeft de afgelopen periode belangstelling getoond voor De Jong, die inmiddels online een onderhoud heeft gehad met de clubleiding van Club América. Een officieel bod is er nog niet bij PSV en voorals nog gaan alle partijen ervan uit dat De Jong zich donder dag in Eindhoven gewoon meldt bij de eerste training van de club in 2018. Als het de komende dagen allemaal con creet wordt, bekijkt De Jong eerst nog het sportieve en fi nanciële plaatje. Hoe PSV erop gaat reageren, is nog onduidelijk. In principe mocht De Jong vorige zomer voor ongeveer 7 miljoen euro weg en hij was ook op een haar na verkocht aan het Franse Bordeaux, dat werke lijk op het laatste moment een transfer annuleerde. Of PSV nu nog steeds deze 7 miljoen euro wil, is afwachten. PSV heeft met Maximiliano Romero al wel een nieuwe spits in de gelederen, maar de bijna 19-jarige Argentijn moet mogelijk nog een tijdje accli matiseren. Jürgen Locadia is bij PSV op de weg terug en over een aantal weken weer fit. Na drie gelijke spelen op een rij, heeft ManUnited weer eens gewonnen in de Premier League. Op bezoek bij Ever- ton werd het 0-2. Liverpool is met een benauwde zege be gonnen aan het nieuwe jaar. De uitwedstrijd tegen Burn- ley eindigde in 1-2. Verdediger Ragnar Klavan (ex-Heracles en AZ) zorgde diep in blessu retijd voor de niet meer ver wachte winst. Recordaankoop Virgil van Dijk was nog niet van de partij. Op oudjaarsdag zat Arsène Wenger voor de 811de keer op de bank tijdens een competitieduel van Arse- nal. Op bezoek bij WBA werd het 1-1. De Fransman verbrak daarmee het record van Sir Alex Ferguson, die in zijn tijd bij ManUnited tot 810 duels kwam. Stoch maakt status waar Direct winst Van der Poel Bertenswint wel in dubbel geen sprake v shirt. Vandaar sloten de bijn schermen. Ncj- darter op het schijnen met'l an nummers op het dat de PDC heeft be aam van Taylor te be- oit zal er een andere (PDC-)podium ver- 'he Power op zijn rug. 'Draait niet om mij' Winnaar Rob Cross was na afloop vol lof voor Taylor: „Het draaide vanavond niet om mij, maar om Phil. Het is pas mijn eerste wereld titel. Phil is een legende, een bril jante darter. In het jaar dat hij zijn eerste wereldtitel pakte, 1990, ben ik geboren. Wat een mooi toeval." Phil Taylor zelf had voor zijn te genstander louter lovende woor den: „Ik mag Rob wel", zei de mae stro. „Ik herken iets in hem van hoe ik 25 jaar geleden zelf was. Hij is zó toegewijd, speelt puur om te win nen en niet voor het geld. Andere topspelers als Michael van Gerwen hebben een probleem: ze hebben er een concurrent bij. Ik heb mijn best gedaan. Maar het was niet genoeg. Het is mooi geweest nu voor mij." Vooral jonge talenten fungeerden als beul: Jamie Lewis, Cross, Dimi- tri van den Bergh. En dat lijkt geen incident. Doordat de dartssport de afgelopen jaren aan populariteit bleef winnen - mede dankzij Van Gerwen -bleef het prijzengeld maar stijgen. En dat maakt het voor spelers als Cross interessant om hun veilige baantje op te zeggen en zich op het darts te storten. Dat durfde Cross pas een jaar geleden, en dan nog om dat zijn omgeving daarop bleef aandringen en er vervol gens een sponsor kwam die hem alvast wat financiële ga ranties bood. Die inschrijfgel- dinsdag 2 januari 2018 GO PSV-spits Luuk de Jong staat in de belangstelling van Club América uit Mexico, fotoanp VOETBAL VOETBAL SCHANSSPRINGEN Kamil Stoch heeft zijn favorietenstatus met glans waarge maakt in het traditi onele nieuwjaars- springen op de grote schans van Garmisch-Parten- kirchen. Met afstan den van 135,5 en 139,5 meter was de Poolse skispringer met afstand de beste in de tweede wedstrijd uit de Vierschansentour- nee. De Pool leidt nu riant in het tus- senklassement. VELDRIJDEN Europees kampioen Mathieu van der Poel soleerde in de blubber van Baal gisteren naar de winst in de Grote Prijs Sven Nys. Het was voor het eerst in zijn carrière dat hij deze wedstrijd won. TENNIS Kiki Bertens heeft haar eerste zege van 2018 binnen. De Wateringse ten nisster won samen met de Limburgse Demi Schuurs in het dubbelspel. In Bris- bane werd het Brits/Oekraïense duo Johanna Konta/Elina Svito- lina in de eerste ronde verslagen: 6-2 6-2. In het en kelspel verloor Ber tens in de eerste ronde van Ana Konjuh: 6-1 6-2. echt uitgeteld Rob Cross is de nieuwe wereldkampioen, fotoepa Kijk op onze website voor reacties en al het andere laatste dartsnieuws. zie onze website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31