O Razend, tierend en ontroerend 13 Met het programma Spraakmakers, vandaag voor het eerst te horen op NPO Radio 1, presenteert Ghislaine Plag (42) dan eindelijk haar langverwachte eigen talkshow. „Dit past absoluut helemaal bij me." M ^B ^B oe het gaat? Druk! H Ik heb af en toe bijna een paniek- ^B aanval. Heel span- IH nend allemaal", vertelt KRO-NCRV-presentatrice Ghislaine Plag daags voor de start van Spraakmakers, de opvolger van De Och tend op Radio 1. Vaste rubrieken als het Mediaforum en De Nationale Nieuws quiz keren terug, maar aan de 'talk showtafel' zit de hele ochtend iemand uit een poule van terugkerende gasten en de titel verwijst naar de luisteraar, die actiever meedenkt over de inhoud van de uitzending. Bovendien begint het dagelijkse blok nu met Stand.nl. „Wij wilden zelf als redactie meer een kruisbestuiving met online. Zo zijn we bezig met het opzetten van een heel netwerk van luisteraars die tij dens de uitzending vragen kunnen stellen. Die horen we dus niet meer al leen tijdens Stand.nl. Ja, meer doen met 'de gewone man', al is dat een kreet waar ik inmiddels bijna aller gisch voor ben. Alles onder het motto: 'Vertel me wat je weet en niet alleen wat je vindt'. „Het leek er even op dat we een halfuur zouden kwijtraken en mooi dat dit ons niet ging gebeuren. Het leidde ertoe dat we zelf een mooi en strak nieuw format indienden. Stand.nl is daar voortaan een onder deel van. Best even wennen voor de luisteraar dat dit vroeger start, maar we zitten zo wel dichter op het nieuws." „In onze poule van 'spraakmakers van de dag' zitten bekende mensen als oud-Kamervoorzitter Gerdi Verbeet, presentator Ajouad el Miloudi en voormalig WD-politicus Fred Teeven (tegenwoordig buschauffeur, red.). Maar er zijn ook genoeg minder be kende gasten, hoor. Je hoort juist veel nieuwe geluiden. Overigens, met alle respect voor DWDD, bij ons hebben ze een dominantere rol en doen ze meer dan af en toe eens een opmerkinkje maken. Het is fijn om aan bijvoorbeeld het Mediaforum ook iemand van bui tenaf te laten deelnemen." „Dit past absoluut helemaal bij me. Toen ik in 2013 terugging van televisie (Plag presenteerde onder meer Rondom Tien en Altijd Wat, red.) naar de radio, had ik wel zin in een soort talkshow. De Ochtend bleek toch meer een actualiteitenprogramma. Nu, jaren later, presenteer ik daadwerkelijk iets wat echt op een talkshow lijkt." „Van radio word ik het meest gelukkig dus nee, niet meer standvastig. Pro jectmatig eens wat doen, zoals afgelo pen jaar een profiel over Astrid Hollee der voor Brandpunt, lijkt me wel tof." Lachend: „Af en toe een pauze inlas sen en leren even los te laten, al zit dat niet in de aard van het beestje. Het ge zin wil dat ook wel, denk ik. Een mooie grote reis maken staat ook op het verlanglijstje. Met mijn dochter Lisa (5) gingen we al eens een tijdje naar Amerika en dat vond ze hart stikke leuk. En ik hockey al mijn hele leven. Die meiden zouden het leuk vinden als ik eens meeging naar de kroeg." Miljard voor Last Jedi Record Top 2000 Café Hij had het zelf reeds aangekon digd. 'De kleine driftkikker' keerde oudejaarsavond na een afwezig heid van drie jaar terug op het grootste cabaretpodium van ons land: het televisietoneel van de traditionele oudej aarsconference. Wie dacht dat de afgelopen drie jaar, waarin Youp van 't Hek onder meer een zware hartoperatie onderging, de Nationale Nar wel licht milder hadden gestemd, kwam be drogen uit. Hoe meer de jaren verglijden, hoe scherper Youp lijkt te worden. De komiek raasde en tierde het oude jaar uit, waarbij 2017 en zijn hoofdrolspelers genadeloos werden gefileerd of, in de perso nen van Ajaxvoetballer Nouri en Nagellak-Tijn, ontroerend werden geëerd. Zoals het een eindejaars- overzicht betaamt. Losse handjes Van 't Hek situeerde zijn confe rence in de Zanzibar, een treurige kroeg 'vol oudjes die het allemaal geen reet meer kan schelen'. Het bleek een mooi vehikel voor zijn terugblik, waarin de cabaretier in hoog tempo het voorbije jaar in mootjes hakte. Zwarte Piet, het D66-electoraat ('Op zo'n bakfiets met kinderen die Vlinder, Storm en Bikkel he ten'), het hoogtepunt van het Ne derlands vrouwenvoetbal en het absolute dieptepunt van de Oran jemannen. Ook de losse handjes van de va der van Max Verstappen (die na drukkelijk meedingt naar de Ca- miel Eurlingstrofee) kwamen aan bod, evenals het weerzinwek kende studentencorps Vindicat, de Noord-Koreaanse nieuwsleze res, een toefje Trump, een theele peltje Thierry Baudet en de Chris tenunie ('Lijden tot het gaatje'). Met christelijk Nederland heeft Youp sowieso niet veel op. Met Kees van der Staaij wist hij wel raad. De Amerikaanse krant The Wall Street Journal pu bliceerde afgelopen jaar een opiniestuk van de SGP-voorman met als kop: 'In the Nether- lands the doctor will kill you now', over de mogelijkheid op hulp bij zelfdoding. En ja, als je namens nog geen 200.000 stemmers het hoog moedig doet voorkomen alsof ons land een continu draaiende ge haktmolen voor oudjes is, vind je Youp op je weg. 'Alsof het hier wordt geregeld door Satudarah'. En dus had Van 't Hek in zijn co lumn het idee geopperd om Van der Staaij zelve te laten ruimen. Van 't Hek is nu 63 - zijn vol gende oudejaarsconference is door zijn nieuwe theatershow Met de kennis van op zijn vroegst 31 de cember 2020. Als hij indachtig de SGP dan nog niet is 'afgespoten', is hij pensioengerechtigd. En hope lijk nog altijd de even grote kleine gifkikker die ons stampvoetend en met groot gevoel voor humor het nieuwe jaar inleidt. Riviercruises 2018 dinsdag 2 januari 2018 GO Gudo Tienhooven Waarom deze verandering? Ghislaine Plag: „Van radio word ik het meest gelukkig." fotokro ncrv Jullie hebben ook vaste genodigden a la de tafelheer of -dame bij De We reld Draait Door DWDDDaarover hoor je weieens: altijd weer die zelfde koppen... Ben je zelf wel blij met de nieuwe opzet? Over televisie gesproken, gaan we je nog terugzien op de buis? Een nieuw programma, een nieuw jaar. Nog andere goede voorne mens? FILM De nieuwste film in de Star Wars-reeks, The Last Jedi, is de grens van een miljard dollar aan inkomsten (circa 867 mil joen euro) ge passeerd. In de ranglijst van meest succes volle films staat The Last Jedi 24ste. RADIO Het Top 2000 Café heeft af gelopen week 31.000 bezoe kers ontvangen, het hoogste aantal in het be staan van de geïmprovi seerde kroeg in Hilversum. De Top 2000 van Radio 2 wordt daarvandaan uitgezonden. ■u CABARET Youp van 't Hek, In een vloek en een zucht. Gezien: 31/12, NP01 Arno Gelder uicnter op het nieuws Over de romantische Rijn 8-daagse riviercruise inclusief ontbijt, lunch met gratis drankje, diner met gratis drankje o.a. Keulen, Rüdesheim, Mannheim Hoogtepunten van de Moezel 8-daagse riviercruise verblijf op luxe cruiseschip MS Rigoletto**** o.a. Trier, Koblenz, Cochem, Traben Trarbach —rr\ oad.nl/BBRI24 va. O oad.nl/BBRCO I Hoogtepunten langs de Donau 8-daagse riviercruise verblijf op luxe cruiseschip MS Verdi**** o.a. Wenen, Budapest, Melk, Passau Van Basel naar Antwerpen I O-daagse riviercruise cruisen door maar liefst 5 landen o.a. Basel, Straatsburg, Koblenz, Bonn, Antwerpen oad.nl/BBVE08 oad.nl/BBRC02 Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13