Ik kan me heel goed voorstellen dat iemandniët^iövigïsB Voorwoord IN DIT NUMMER DOEN WEDEROPSTANDING OP EEN RIJTJE Vijf minuten fietsen was het vanaf mijn ouderlijk huis naar Radio Modern. Straat uit, linksaf langs de villa's, langs de Christus Koning-kerk en dan rich ting de halte van tramlijn 4. Radio Modern was zo'n oerdege lijke winkel met besnorde mannen met verstand van wit- en bruingoed. Belangrijker: ze hadden er alle sin gles van de Top 40. Weer of geen weer: tussen mijn 8ste en 12de stapte ik elke donderdag op mijn fietsje om de papieren Top 40-folder op te halen met daarin de best verkochte singles, de 'nieuwe binnenkomers', de stijgers en de dalers. Met een beetje wiskundig inzicht kon je voorspellen welke singles wanneer uit de Top 40 kukelden. Die beland den dan in de uitverkoopbak. Zo kon je dus voor een prikkie die single van Blondie, Stray Cats of Madness op de kop tikken. In mijn Radio Modern-jaren moet mijn fetisj voor ranglijstjes, tabellet jes, rapporten en hitlijsten zijn ont staan, en daarna ging het van kwaad tot erger. In de Consumentengids bestudeerde ik welke wasmachines en stofzuigers goed en slecht scoor den en in Voetbal International keek ik wekelijks welke rapportcijfers de spelers van pakweg DS '79 en AZ '67 kregen. Het leverde me veel nutte loze kennis op. Zo weet ik dat Sie mens prima stofzuigers maakt en dat je beter geen Peugeot kunt kopen als je niets hebt met de Wegenwacht. Dit jaar kreeg ik de kans om mijn afwijking te verspreiden over de redactie. De oproep om lijstjes over het jaar 2017 in te sturen leverde meewarige blikken en opgetrokken wenkbrauwen op, maar ook bijval en enthousiasme. Ik heb me erg vermaakt met alle inzendingen. Ik hoop dat u er ook lol aan be leeft, zodat dit een jaarlijkse traditie gaat worden en ik mijn afwijking kan blijven onderhouden. 04 Uitgeslapen 07 Monica 08 Interview 15 Lijstjes: Meest bekeken op YouTube, gevaarlijk lekkers, afzwaaiers, complottheorieën, kroketten, vlogs, rechtszaken, jeukwoorden, ondrinkbare bubbels, verdwenen merken, eengezinswoningen, restaurantnamen, etc. 47 Mijn ma 62 Oldskool 48 Tv-kijkenen &Magazine is een uitgave van de Persgroep Chef Anniek van den Brand Artdirection Natasja de Vries Redactie Ellen den Hollander, leke Kootstra, Florien van Rees, Ruud Roodhorst, Mark Roos Beeldredactie Joost Hoving Aan dit nummer werkten mee Kirsten Bloemen, Annemarie Kleywegt, Jolanda van der Ploeg I V Sales salessupport@persgroep.nl, 088 572 28 88 Marketing oonsumentenverkoop@persgroep.nl COVER ANNE STALINSKI lliaga/Jlie |3 puzzelen Na een heftige ziekteperiode is Andries Knevel weer aan het werk. De mooiste muziek, de beste speciaal- bieren, de grootste filmflops, de rijkste criminelen, de gekste ingrediënten en nog veel meer. Het jaar 2017 in lijstjes. Lijstjes Mark Roos ES) Reageren? magazine@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67