'□□□□□□□□□□□□O 19 zaterdag 30 december 2017 8 Hoek en FC Lisse moes ten in september een pe naltyserie overdoen. Lisse had de bekerwedstrijd via strafschoppen gewonnen, maar die reeks moest opnieuw worden gedaan, waarop Hoek alsnog won. Wie was de scheidsrechter die in eerste in stantie de penaltyreeks ver keerd had laten spelen? e. Mare Nagtegaal r. Pierluigi Collina m. Willem Kuijntjes 9 North Sea Ports: dat wordt de naam van het havenbedrijf dat ontstaat door de fusie van Zeeland Sea ports en Havenbedrijf Gent. Jan Lagasse is de directeur van Zeeland Seaports, maar wie is eigenlijk de directeur van Havenbedrijf Gent? w. Johan Lagasse u. Daan Schalck t. Mathias de Clerq .J Het besluit om de II 1 'studentenvaart' van I het fietsvoetveer in de ochtendspits te schrappen, werd eind november al snel in getrokken. Om welke afvaart ging het? a. 07.26 uur van Breskens naar Vlissingen I. 07.48 van Vlissingen naar Breskens r. 07.48 uur van Breskens naar Vlissingen Een potvis van 13,5 I T meter werd begin de- I I cember aangetroffen op het strand bij Brooklyn Beach in Domburg. Het dier was over leden. Wie had de vondst ge meld? i. Chauffeur Johan Krijger uit Middelburg f. Hardloper Maurice Steketee uit Middelburg e. Strandpaviljoen-exploitant Max Dingemanse uit Domburg Het was de eerste 1 J keer dat het insect in I ba Nederland werd ge vonden. In september dook de Aziatische hoornaar op in Drei- schor. Kort daarna werd het nest gevonden; het werd ver nietigd en naar Naturalis in Lei den gebracht, waar het in een tentoonstelling is opgenomen. Hoe heet die tentoonstelling? k. Extreme insecten n. GIF! d. Freeks Fauna Isabel Provoost uit ^Middelburg deed het I fantastisch tijdens The Voice of Holland. Ze ein digde in de finale in februari als tweede. Pleun Bierbooms won The Voice, maar wie eindigde er als derde? t. Jennie Lena s. Thijs Pot g. Vinchenzo Tahapary Vorm van de gevonden letters een woord en vul dat hieronder in. De film Weg van Jou, waarin de stadse Evi wordt overge plaatst naar Zeeuws-Vlaande- ren, werd dit jaar een nationaal succes. FOTO DUTCH FILMWORKS De Aziatische hoornaar lijkt op een grote wesp en kan ge meen steken, foto dirk-jan gjeltema Strandingen van walvissen komen in Zeeland vaker voor, maar de potvis die in december aanspoelde was wel heel groot, foto lex de meester GO dertien vragen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55