Afkomst is op mijn lijf geschreven 13 Ik ben een echte In 1975 ben ik aan wal gekomen en heb bij de Kon. Mij. De Schelde gewerkt. Wat wij hier heerlijk vinden, is de ruimte, de zee, de scheepvaart, de duinen en polders, het rus tig uitwaaien en fietsen. Ik ben gepensio neerd in 2006 en heb veel gezien en gelezen over Zeeland. Sinds 2015 mag ik voor Staats bosbeheer rondleidingen verzorgen op Fort Rammekens. Dit doe ik met veel plezier en het geeft mij een extra Zeelandgevoel! Ik ga hier dan ook nooit meer weg. We zijn, na 55 jaar in Vlissingen, dan ook wel zeker 90% Zeeuw geworden. Krukels mie krentebrööd Over de kaaie en de oesterpitjes lööp'n tus sen toeristen. (Tis mién tuus!) Wêêter, damm'n, brugg'n, sluzen, de 'Kerieng', diek'n vol bööm'n, aaltied wind, krukels, mossels, oesters, gog'n, veugels, vis, löösjes, nèt'n, kor'n, roest, bööt'n, kaaitjes, oefjes, boereknoll'n, koei'n, schêêp'n, binnewegjes kleine durpjes mie biezondere kerksies. Kwalleball'n, koenkel'n, krukels mie krente brööd, sjeesjesriën, rienkriën, wêêfeltjes bakk'n, krabb'n vang'n en kruukel'n. Nie lull'n, mè doen! Gin kouwe kak. Zurg voe je spull'n, en praat Zeeuws! altijd dat hij het hier 'belachelijk gezellig' vindt." „Ik vertel met trots over mijn roots en op mijn werk in Amsterdam trakteer ik op bolussen! Vinden ze heerlijk! En mijn Zeeuwse af komst staat letterlijk op mijn lijf geschreven.Ik heb op mijn rug een tattoo van een mandala (geo metrisch patroon) en door toevoe ging van extra cirkeltjes is daar een Zeeuwse knop in te zien. Bo vendien laat ik geen kans onbenut om Randstedelingen uit te leggen dat Zeeuws-Vlaanderen niet in België ligt..." „)a. Dat komt omdat mijn grootste sociale kring nog steeds in Zee land zit. Alsof ik nooit ben wegge weest. Ik zou hier zonder proble men mijn leven weer op kunnen pakken. Ik ben zeker elke maand wel een weekend in Zeeuws- Vlaanderen, mijn familie ziet me dan amper, ik ben altijd helemaal volgeboekt met bezoekjes aan vrienden en feestjes." „Het begint wel steeds meer te kriebelen wat dat betreft. Er zijn in Zeeuws-Vlaanderen helaas maar een paar banen die aansluiten bij mijn studie (corporate communi cations), maar zodra zich de kans voordoet, zou ik wel terugko men. Hoewel mijn vriend 'van over de rivieren' is, zou hij graag in Zeeuws-Vlaanderen willen wonen, want hij zegt zaterdag 30 december 2017 GO van de lezers Hans Willemstein met de spreuk die hij van zijn zus Karin Willemstein kreeg. FOTO ERNESTA VERBURG T-SHIRT BESCHIKBAAR GE STELD DOOR ZEEUWSE WINKEL Harry Tattje en zijn vrouw voelen zich wel zeker 90% Zeeuw. Harry Tattje Vlissingen Laura Mangnus Anke Steketee Yerseke Meer inzendingen zijn te f lezen in het Dossier 100% Zeeuw pzc.nl/echtezeeuw Laura Mangnus (24) komt uit Sint Jansteen, woont al jaren in Amsterdam, maar is en blijft een Zeeuwse. „Ik heb mijn schepen nooit verbrand." Sheila van Doorsselaer Hoe draag jij uit dat je een echte Zeeuwse bent? Je woont al zes jaar in Amster dam, maar toch noem je jezelf een echte Zeeuw? Wil je dan niet terug hierheen verhuizen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49