Drie Veerse nieuwjaarsduiken en twee op Vlissingse strand Twintigste Tac-Tics darttoernooi in Arnemuiden 15% KORTING (§XD 7 Eén vrouwelijke deelneemster telt het darttoernooi in Arnemuiden. Sharona Mol (23) en haar maatje Nico Slinger nemen het op tegen 15 andere koppels. ven over vieren 1 wijst 'toernooidirec teur' Leo Goormachtig triomfantelijk in het I rond in café De Vriend schap. „Kijk eens hoeveel vrouwen er zijn." Vrouwelijke fans genoeg, wil de organisator van het twin tigste Tac-Tics Darttoernooi Arne muiden maar zeggen. In die twee decennia deden maar net meer dan een handvol vrouwen mee aan het eindejaarstoernooi. Vorig jaar was er geen enkele dame on der de zestien koppels, deze keer is er één dappere deelneemster. Sha rona Mol (23) is zonder één pijl ge gooid te hebben dan ook al de ko ningin van het toernooi. Zelf ziet ze dat overigens niet zo. Want darten vindt Sharona leuk, in het middelpunt van de belang stelling staan, is wat anders. Ze wil 'écht niet' met een foto in de krant. Maar nadat ze met dartpartner Nino Slinger de eerste twee potjes soepel wint, is er geen ontkomen aan. Diverse deelnemers hadden de 'krantenjongens' er toen al op gewezen dat Sharona, lid van het dartteam van café Spoorzicht, niet alleen goed kan darten. Een maand geleden werd ze als lid van het damesteam nog derde bij het wereldkampioenschap kustvissen in Zuid-Afrika. Of ze enige kans maken in het dartgeweld durven Nino en Sha rona niet te voorspellen. Sharona zegt, vóór de eerste potjes gespeeld zijn, geen idee te hebben. Nino voegt er droogjes aan toe: „We zien wel waar het schip strandt." De ware spirit voor de benadering van het Tac-Tics-toernooi, vinden coördinator Goormachtig en zijn 'assistent' Kees de Kraker. „Jonge outsiders hebben vaker gewon nen, maar er doen ook acht oud kampioenen mee. Sommigen van hen wonnen al meerdere titels", zegt Goormachtig na een blik in zijn administratie. Zijn zoon Ricardo illustreert ongewild dat successen uit het verleden geen garantie zijn voor de toekomst. Als tiener won hij elf jaar geleden het toernooi en ook de afgelopen jaren zaten er nog tweede en derde plaatsen in. Maar op dit jubileumtoernooi is het na één ronde over. „Nog een paar troostrondjes om de dertiende tot zestiende plaats. Meer zit er niet Het niveau van het darten in Arnemuiden gaat nog elk jaar omhoog in, het niveau is de laatste jaren sterk omhoog gegaan, terwijl ik een stuk minder achter het bord sta als vroeger." Caféhoudster Leu Hameling (89 intussen) ziet intussen vanachter de bar dat het goed is. Tussen het tappen van vele fluitjes en het openen van kratten flesjes door, meldt ze 's middags dat het 'nog rustig' is. „Vanavond is het hier stampvol. Dan kun je je nauwe lijks bewegen." Zenuwachtig wordt ze er niet van. „Ach, met kerst was het hier ook hartstikke druk. Ik schrik er niet meer van." Leo Goormachtig, alle twintig edities organisator en wedstrijd leider, vindt het ook 'alleen maar gezelliger als het lekker vol is'. Het was niet moeilijk geweest om meer dan zestien koppels te boe ken. „Maar dan duurt het tot mid den in de nacht tot de uitslag be kend is. Nu kunnen we vanavond na negen of tien uur de prijzen uitreiken." En natuurlijk nog even proosten op de overwinning van Raymond van Barneveld of Michael van Ger- wen in de halve finale van het we reldkampioenschap darts. Zowel De Kraker, Goormachtig als Mol verwachten een zege van Van Ger- wen. Maar ze weten ook dat ver rassingen altijd op de loer liggen tijdens een toernooi. Zo stonden Sharona en Nino in de halve finale tegen de twee meervoudig kampioenen Jacco Louwerse en Peter Kusse. „Je ziet, het wordt nog erg span nend", zegt Goormachtig 's avonds laat. Burgemeester Bas van den Tillaar geeft om 13.30 uur het startschot voor de traditionele nieuwjaars duik vanaf het Badstrand in Vlis singen. Organisator Zwemmen Langs Walcheren bestemt een deel van het geld voor bestrijding van de ziekte ALS. Een uurtje eer der kunnen mensen die het jaar sportief beginnen ook meedoen aan een duik voor het Nollehoofd. Daar houdt Stichting Zeeuws Mamma ook een nieuwjaarsduik voor het goede doel. Een deel van het inschrijfgeld is bedoeld voor jeugdigen die te maken krijgen met kanker van een van hun ou ders. „Die jongeren praten al niet zo makkelijk en kunnen dan vaak thuis niet met hun vragen terecht. Voor hen worden activiteiten, al dan niet met andere gezinsleden, op touw gezet waarbij ze hun ei kwijt kunnen", legt een woord voerster van de stichting uit. Inschrijving voor de duik van Zeeuws Mamma kan vanaf 12.00 uur bij Boka Bizarro Beach, een half uurtje later springen deelne mers de zee in. In de gemeente Veere kunnen stoutmoedige zwemmers om 14.00 uur op drie plaatsen het water in plonzen. Zo wel in Domburg (Strand Noord- duine), Veere (het strandje) als Vrouwenpolder (naaktstrand Oranjezon) staan duiken op het programma. Alleen in Vrouwenpolder gaan mensen 'blootgewoon' het water in. Bij de andere duiken hebben deelnemers meer of minder (zwem)kleding aan. De Fruitkraam Buttinge Middelburgseweg 38a, 0S 4364 TC Grijpskerke, T: 06 - 422 99 372 webshopfruitkraam@gmail.com Pinnen kan ook bij ons. Deze week op ons hele assortiment aardappelen, groenten en fruit: Tevens het adres voor fruit- en kadomanden; opgemaakt naar uw wensen. Wij wensen u een fijn en gezond 2018! www.fruitkraambuttinge.nl 31 KOG 11:30 DECEMBI IPZ0N TOT 16:30 ER DAG UUR MEN WOMEN 5 0 /O KORTING* A Sharona Mol staat als enige vrouwelijke darter in de spotlights, foto lex de meester HEREN JEANS PANTALONS 2e VOOR DE HALVE PRIJS zaterdag 30 december 2017 WA Sharona 'Erremuse' dartkoningin René Hoonhorst -Ricardo Goormachtig Naast de nieuwjaarsduik op het Vlissingse badstrand is er op nieuwjaarsdag ook een duik voor Boka Bizarro Beach aan het Nollehoofd. In de gemeente Veere staan drie duiken op het programma. René Hoonhorst Vlissingen Aanbiedingen gelden uan iuo. 27 dec. t/m di. 2 jan. Openingstijden verkoop: Ma: 10.00 - 17.30 uur Di/wo/do/vr: 9.15 -17.30 uur Za: 9.15 -16.30 uur Zondag gesloten m.u.v. Parajumpers, Bogner, Stone Island, Dsquared2, Nobis, Lott Giogielli, Paul Shark, 0SC, Jacob Cohën, Gino-B, WooLrich, Canada Goose en nieuwe collectie Wilhelminastraat 5-7 Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43