\23SD a 31 Cross klopt Van den Bergh J Michael van Gerwen klopt Raymond van Barneveld in thriller Djokovic stelt rentree uit Krstajic blijft bondscoach Van Aert wint in Bredene Het was een ware thriller, de kwartfinale tussen de twee beste Titelverdediger darters van Nederland: Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld. zit ook nu weer m 'Mighty Mike' bleek uiteindelijk net iets koelbloediger dan 'Barney': 5-4. Vlak voor zijn walk-on, op de mu ziek van Eye of the Tiger, staart Ray mond van Barneveld in een hoekje van de zaal voor zich uit. In het niets. De walk-on girls en beveili gers naast hem lijken lucht voor de 50-jarige Hagenaar. 'Barney' keert volledig in zichzelf, in een poging zijn juiste focus te vinden. Hoe an ders is het als Van Gerwen een paar minuten later op diezelfde plek staat te wachten. Een praatje hier, een gulle lach daar. De 28-jarige Vlijmenaar meent zo optimaal aan de start te komen. In beide gevallen blijkt het geen garantie voor een superstart. De eerste set verloopt volledig 'tegen de darts', zoals dat heet. Geen van de vijf legs worden gewonnen door de speler die 'm is begonnen. Vooral Barney baalt, want hij laat drie kan sen onbenut om de set binnen te slepen. Het blijkt de opmaat voor een rommelige wedstrijd. In de tweede set is 'Mighty Mike' juist onmachtig en profiteert Van Barneveld wél. Ook tegen de darts in. Het even wicht is hersteld, maar van een goede balans is nog geen sprake, vertellen de cijfers: moyennes van 92,36 (MVG) en 92,26 (Barney) en uitgooipercentages van 40% en 26%. Onder hun niveau. Het lijkt af en toe alsof het dart bord op een andere plek hangt dan de twee matadoren hadden ver wacht, zo wiebelig zijn hun worpen geregeld. Barney mist het grote vlak van 'single 12' zelfs op een moment dat hij Van Gerwen pijn kan doen in de vierde set. Wie meerdere kan sen niet pakt tegen de regerend we reldkampioen, weet dat-ie normaal gesproken gezien is. Maar bij duels tussen deze twee is er nu eenmaal niets normaal. Barney Army De gemiddeldes stijgen langzaam maar zeker. Een 3-1 voorsprong in sets lijkt 'de groene sloopkogel' rust te geven. Hij neemt in set 5 een 2-0 voorsprong in legs en ziet de eind streep al in de verte. 'Barney Army', zingt het publiek in Ally Pally nog uit volle borst voor hun favoriet. Die veert op: 2-0 wordt 2-3! Het niveau stijgt. Vooral bij Bar ney, die doordendert: 3-3 in sets. Al- HALVE FINALE les is weer open. Van Gerwen veert op. Gooit eindelijk zijn eerste uit worp boven de honderd: 108. Bar ney heeft er dan 'al' drie, maar ziet Van Gerwen weer de leiding ne men: 4-3. De moyennes zijn einde lijk weer nagenoeg normaal (103,09 tegen 98,26). Kan 'opa' zich nóg een keer te- rugknokken? Ja! Bij 2-2 in legs in set 8 krijgt Van Gerwen 98 niet uitge gooid en Barney grijpt zijn 'laatste' kans: 4-4 in sets. Als Barney op zijn beurt verzuimt in de beslissende negende set een 2-1 voorsprong in legs te nemen, blijkt dat één foutje teveel. Van Gerwen pakt het ca deautje met beide handen aan. Hij staat in de halve finale. Maar vraag niet hoe... WK Darts 2018 1 Vli zaterdag 30 december 2017 TENNIS Novak Djokovic heeft toch niet meegedaan aan het demonstratietoer- nooi in Abu Dhabi. De Ser vische voormalige nummer 1 van de wereld heeft te veel last van zijn rechterel- leboog. Djokovic, inmiddels afgezakt naar de twaalfde plek op de mondiale ran king, kwam in de zomer op Wimbledon voor het laatst in actie. Andy Murray, die sinds Wimbledon ook geen wedstrijd meer speelde door een heupblessure, viel voor hem in. De Schot, die al trainde in Abu Dhabi, ver loor met 6-2 van de Span jaard Roberto Bautista- Agut. VOETBAL Mladen Krstajic blijft bondscoach van Ser vië. De 43-jarige oud-voet baller was de afgelopen twee maanden al interim- coach. „De rvc heeft er de finitief voor gekozen dat Krstajic aan het roer blijft tot het einde van de WK- campagne van de nationale ploeg", zei technisch direc teur Goran Bunjevcevic van de Servische voetbalbond. De voormalige verdediger van het Joegoslavisch elf tal nam de taken over van Slavoljub Muslin, die on danks plaatsing voor het WK moest vertrekken. Het is voor Servië het eerste grote toernooi in acht jaar, maar de bond was niet te vreden met de prestaties en de vernieuwing van het team onder Muslin. VELDRIJDEN Wout van Aert (foto) heeft voor de derde keer de cross in Bre dene gewonnen. In de vel- drit, die valt onder het klas sement van de Brico Cross, eindigde Mathieu van der Poel als tweede. De 22-jarige Nederlander had de eerste drie ritten in Eeklo, Meulebeke en Krui- beke gewonnen. Van Aert zag zijn rivaal in de derde ronde wegvallen aan de kop van de wedstrijd door een lekke band. Van der Poel zette met zijn broer David de achtervolging in, maar het gat van bijna een minuut kreeg hij nooit meer dicht. Hij kwam op grote achterstand binnen. Michael van Gerwen de beste vier FOTO GETTY IMAGES Max van der Put Londen Michael van Gerwen neemt het in de halve finale op tegen Rob Cross. De Brit leek tegen de Belg Dimitri Van den Bergh op een vrij gemakkelijke zege af te stevenen, maar hij gaf de partij in een thriller nog bijna uit handen. Van den Bergh werkte zich terug van een achterstand van 4-1 tot 4-4. In de beslissende negende set stond Cross er weer: 5-4. William Hill World Championship 3de ronde (best of 7) Michael van Gerwen Gerwyn Price (Wal) Raymond van Barneveld 4 Mensur Suljovic (Ser) O Dimitri Van den Bergh (Bel) 4 John Henderson (Sch) 1 Rob Cross (Eng) 4 kwartfinales (gisteren, best of 9) Van Gerwen 5 Van Barneveld 4 J halve finales (vandaag, best of 11) Van Gerwen Cross Van den Bergh Cross Lewis Webster Lewis Taylor Anderson FINALE (best of 13) maandag 1 januari 2018 14 december 2017 tot 1 januari 2018 Jamie Lewis (Wal) 4 James Richardson (Eng) 1 iToni Alcinas (Spa) 0 Darren Webster (Eng) 4 Phil Taylor (Eng) p Keegan Brown (Eng) PGary Anderson (Sch) Steve West (Eng) foutje minder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31