Driemaal is scheepsrecht voor Nuis Word ook krantenbezorger! 27 AD BÉ ED BN Ik moet het nu doen met wat ik wel heb BAANRECORD Het besef is er nog niet, ik zit met mijn hoofd alweer bij de 1500 meter school Mijn krantenwijk combineert goed met mijn studie, omdat ik nadat ik mijn kranten heb weggebracht voldoende tijd heb om me op te frissen en naar te gaan. Het is een leuke bij baan meteen goede verdienste." 1500 meter en in de aflossingsploeg van het shorttrack namelijk al bin nen. Maar haar hoofddoel ligt al heel lang bij de langebaan. „Die 1500 was eigenlijk wel de afstand waar het moest gebeuren, ja. Nu moet ik het doen met wat ik heb." Haar voorbereiding op deze wed- strijdweek verliep niet vlekkeloos, maar nieuw is dat niet. De afgelo pen maanden kampte ze met rug problemen, de exacte diagnose wil ze niet vertellen. „Dat is privé." Ze ging niet naar de wereldbeker- wedstrijden in Noord-Amerika, trainde aangepast door in Neder land en maakte ijsmeters op haar vaste schaatsen tussen haar ploeg genoten van het shorttrack - haar oude liefde. Een paar weken gele den liet ze weten weer alles te kun nen doen wat ze wilde. Dat ze op tijd hersteld was voor het OKT, waarop ze de 500, de 1000 en de 1500 meter zou rijden. Ondanks dat ze opvallend bleef presteren ging het sinds haar winst op de langebaan bij de Winterspe len in Sotsji vier jaar geleden berg afwaarts met Ter Mors. Ze kampte met overtraining. De weg naar het UITSLAGEN Programma goud in Sotsji, dat samenliep met het overlijden van haar vader, had zijn tol geëist. Destijds zei ze: „Ik wilde iets bereiken, heb daarvoor alles gelaten en mijn kop in het zand gestoken en wist dat ik de re kening nog zou krijgen." Een jaar later werd ze wel wereldkampioene op de ïooo en de 1500 meter. Pijntjes Regelmatig liet Ter Mors weten dat haar lichaam niet in orde was. Pijn tjes hier, de belastbaarheid nog niet voldoende daar. Altijd was er wel iets, ze kon veel beter, zo zei ze steeds. Om vervolgens weer te ver bazen met winst in een nationaal record. Maar op de 1500 meter in Pyeongchang zal dat als langebaan- schaatsster niet kunnen. „Dit wil niet zeggen dat ik nu geen olympisch kampioen meer kan worden." Op de 1000 meter is ze namelijk wel geplaatst. Ze ver volgt: „Ik voel geen woede. Ik baal dat ik al zo vaak iets heb gehad. Dat ben ik nu wel zat." Dan toch de tra nen. Ze staat op. „Het is goed zo." Met lange passen loopt ze verder de tunnel in. Een wijk bij jou in de buurt Prima verdienste Gemiddeld 1 tot 1,5 uur per dag (mat/m za) Gratis de krant lezen Minimum leeftijd 15 jaar (afhankelijk van wijkgrootte) TrÖUW cltAol LvLi'.int Het Parool Meer info en aanmelden: Krantenbezorgen.nl zaterdag 30 december 2017 GO M Jorien ter Mors beseft dat haar tijd niet voldoende is om haar olympische titel op de 1500 meter op de komende Spelen te verdedigen. FOTO PIM RAS Op de dag dat het moest gebeuren, deed Kjeld Nuis het ook. Hij snelde op de 1000 meter naar 1.07,64, een baanrecord in Thialf en een nieuw wereldrecord op laaglandbanen. Drie maal was scheepsrecht. Na twee mislukte pogin gen gaat hij ein delijk naar de Olympische Spelen en zal daar tot de absolute favo rieten horen. „Een vlekke loze rit, zowel mentaal als technisch", zei Nuis. „Maar het besef is er nog niet helemaal, want ik zit met mijn hoofd alweer bij de 1500 meter van zaterdag (vandaag, red.)." Een ander aardig ver haal kwam van Thomas Krol, die achter Koen Verweij derde werd op de 1000 meter. Hij zei het nog net niet met zo veel woorden, maar als Krol zich van daag op het OKT zou plaatsen voor de 1500 meter, bestaat de kans dat hij zijn startplek op de 1000 meter vrijwillig afstaat aan zijn ploeg genoot en goede vriend Kai Verbij. Die plaatste zich woensdag voor de 500 meter, maar moest zich met een liesbles sure terugtrekken voor de 1000 meter. „Ik moet eerlijk zijn: Kai is sneller dan ik op Grote vreugde bij Kjeld Nuis. FOTO PIM RAS - Kjeld Nuis deze afstand, een kans hebber voor olympisch goud." Als de selectiecommis sie van de KNSB Verbij aanwijst, heeft Krol daar begrip voor. „Ik zou daar zeker geen juridische strijd van maken, nee." Maar misschien, zo hintte Krol, kan er eerst intern over worden ge discussieerd bij Team Plantina. „Het is niet zo dat ik het leuk vind om die 1000 meter op te geven, maar als iemand mijn plek moet overnemen, dan Kai. Het is voor hem natuurlijk eerst zaak fit te worden. Hij slaapt bij mij op de kamer en bleef de af gelopen nachten ook gewoon in het hotel, om mij te steunen. Dat vond ik mooi, hij had na die blessure ook gewoon kunnen vertrekken." Tabitha krantenbezorger dan tranen - Jorien ter Mors OKTHEERENVEEN 1000 meter (m): 1. Nuis* 1.07,64 (BR), 2. Verweij* 1.08,36, 3. Krol 1.08,52, 4. Otterspeer 1.08,73, 5. Velema 1.08,90,6. Van Alphen 1.08,99. Geplaatst voor Spelen 1500 meter (v): 1. Wüst* 1.54,78, 2. Van Beek* 1.55,51,3. Leenstra* 1.56,16. 4. De Jong 1.56,32, 5. Ter Mors 1.56,91, 6. De Vries 1.57,08. Geplaatst voor Spelen Vandaag 16.00 uur 5000 meter (v) 17.00 uur 1500 meter (m) 'lui,„Tl., DeStem Tubantia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27