CULTUUR 25 Dit plekje is nog vrij Nu volop Last Minutes E Karin's de Germaantjes?' Waarop uit de put klonk: Pieter Menten. „Waar Kan een meester in was, is de gigantische re dactie van een grap. Die vertel je na melijk niet één op één, nee, je vertelt hem aan een complete zaal. Dat is zo moeilijk." Rake grap „Ik vergeet tijdens de try-outs in de aanloop naar de Oudejaarsconference wel eens een grap. Daar kom je soms na drie avonden spelen achter. Maar het rare is: ik vergeet nooit een goede. „Ik weet echt wel wat een rake grap is. Dat laat ik niet van de zaal afhan gen. Als er niet wordt gereageerd op een grap? Dan moet ik hem beter ver tellen!" Zou hij, indachtig Wim Kan, een louter politieke conference kun nen houden? „Over Emile Roemer valt niks te verzinnen. Behalve dat hij de laatste drie jaar zijn jas heeft opge hangen en namens de partij geroe pen heeft: 'Dit pikken we niet!' Ja, dat kan ik ook. „Ook Mark Rutte komt vanavond niet langs, maar dat ligt absoluut niet aan mij. Moet ik dan zeggen dat hij nog geen vrouw heeft? Dat weten we nou wel. Maar over een type als Thierry Baudet heb ik natuurlijk wel wat te melden." Hij zit in de luxe positie dat hij zelf kan bepalen of en wanneer hij de Oudejaarsconference wil houden. „Dat is geen arrogantie, maar gewoon de afspraak. In 2020 heb ik weer tijd. Tenminste, als zowel BNNVARA als ik nog besta. Na Oud en Nieuw richt ik me eerst op mijn nieuwe voorstel ling. Die gaat Met de kennis van nu he ten." Kijkt hij zelf op oudejaarsavond (zijn conference wordt van tevoren opgenomen) naar zijn show? „Er ko men vrienden op bezoek en ik weet dat twee van hen willen kijken. Nee, ik ga er niet voor zitten. Doe ik nooit. Trouwens, ik heb het druk genoeg in de keuken." over de rand valt. Het mag geen vals sentiment worden." Hij kwam voor het eerst in aanraking met het puur Hol landse fenomeen van de Oudejaars conference in zijn jeugd. Het gezin Van 't Hek zat aan de radio gekluis terd als Wim Kan het jaar afsloot. „Hij was in 1973 voor de eerste keer op tv. Met meteen zijn beste confe rence. Die van kamelen op het be hang en de autoloze zondag. „Zijn mooiste grap? Dat was in de Oudejaarsconference waarin hij het had over het oorlogsverleden van Willem Aantjes. Kan stond bij een echoput en riep: 'Wie heulde er met Ik weet echt wel wat een rake grap is. Dat laat ik niet van de zaal afhangen Altijd inclusief: vlucht Ks.verblijf huurauto weg van de massa www.karinschoice.nl 020 - UU 99 U70 W/7 jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen zaterdag 30 december 2017 GO Griekenland - Corfu - Roda Corfu Sea Palm Residence Portugal - Algarve - Albufeira Appartementen Vila do Castelo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25