mm VS ■PBB Kleijwegt imponeert op Oudejaarsconcours 'mm BARRY VAN DER HOOFT 23 rirrii^iwiiiiiiiii ■■■pmni it mm i zv laatste Grand Prix, die bloedstol lend spannend was, tuimelde ze nog van het podium af; ze werd vierde. Teams Een kans op het predikaat Sport ploeg van het Jaar maken Groene Ster Vlissingen (zaalvoetbal), Oe- moemenoe (rugby) en IJzendijke (vrouwenvoetbal). De laatste twee waren vorig jaar eveneens genomi neerd. Groene Ster eindigde in het seizoen 2016/2017 hoger dan ooit: het team van de inmiddels vertrok ken trainer Hicham Benhammou finishte in de eredivisie als zesde. Oemoemenoe eindigde eveneens hoger dan ooit. De Middelburgse rugby-equipe kwam ook op de zesde plaats uit op het hoogste ni veau. Voor het feit dat Oemoemenoe de kampioenspoule had gehaald, werd de club een jaar geleden al be loond met de titel Sportploeg van het Jaar. IJzendijke debuteerde ver dienstelijk in de hoofdklasse. De Zeeuws-Vlaamse voetbalsters liepen maar net een nacompetitie- plaats mis en eindigden uiteindelijk als zesde. In nog drie categorieën zijn er prijzen te verdelen. Bij de talenten zijn Shirin van Anrooij (atletiek, wielrennen, triatlon), Rick van Drongelen (voetbal) en Jarno Mo- bach (wielrennen) deze keer geno mineerd. De ID-renners Joannathan Duin- kerke, Irma van Duyn en Tonny Hoogstraate zijn de kanshebbers bij de sporters met een verstandelijke beperking. Corné de Koning (roeien) en Sylvana van Hees (rol stoelbasketbal) hebben een nomi natie op zak bij de sporters met een lichamelijke beperking. ft Column Als voetbalprovincie stellen wij weinig voor. Geen profclub in Zeeland, geen clubs in de tweede of derde divi sie. Toch valt er in de Zeeuwse voetbalwereld of dankzij Zeeuwse voetballers en trainers altijd wel genoeg te beleven. Zo was 2017 onder meer het jaar waarin Bart Nieuwkoop met Feyenoord landskampioen werd, Tom Boere een mooie transfer naar FC Twente verdiende en Rick van Drongelen zich ineens terugvond in de Bundesliga. En 2017 was ook het jaar waarin VC Vlissingen net naast promo tie greep, Hoek weer meer dalen dan pieken kende, Goes zich met goed voetbal op een positieve manier profileerde en zaalvoet balclub Groene Ster het tienjarig jubileum vierde. In deze krant hebben we er al lemaal verslag van gedaan. We proberen het Zeeuwse voetbal en de Zeeuwen buiten de provincie met een kritische blik te volgen en zijn tegelijkertijd op zoek naar leuke, aansprekende en/of ver rassende verhalen. Het brengt me bij één van mijn leukste klus sen van dit jaar. Eindelijk lukte het me om een afspraak te maken met Frank van Wezel, Vlissinger van geboorte en zakenman pur sang, met een liefde voor voetbal. Het hart van de multimiljonair klopt heel hard voor Southend United, de club waar hij sponsor en directielid is. Samen met zijn vrouw Caro line nam hij me mee naar een thuiswedstrijd. Ik ontmoette on der anderen Brian Dear (74), een oud-voetballer die bij Southend United de catering verzorgt. „Brian staat in het Guinness Book of Records", vertelde Frank van Wezel. „Hij scoorde in de ja ren zestig vijf keer binnen twin tig minuten. Dat heeft niemand hem nagedaan in een Engelse profwedstrijd." Dear glimlachte, schepte nog wat vis op een bord en begon over de huidige spits van West Ham, de lange Andy Carroll. „Hij verdient volgens mij 150.000 pond per week", zei Dear. „Het afgelopen jaar heeft hij vijf keer gescoord. Dat deed ik in twintig minuten. En ik ver diende bijna niks, haha!" Engelse (voetbal)humor, daar kan ik van genieten. We zouden er in Zeeland ook wel wat van kunnen gebruiken. Zelf krijg ik ook geregeld te horen dat ik te pessimistisch ben, een ander ver telt me met een dubbele tong dat ik niet kritisch genoeg ben. Laat ik het jaar daarom maar lekker optimistisch afsluiten. Na de zo mer van 2018 hebben we twee clubs in de derde divisie, de zaal voetballers van Groene Ster win nen de play-offs om het lands kampioenschap, Kloetinge pro moveert via de nacompetitie naar de hoofdklasse en Rick van Drongelen debu teert in het Neder lands elftal. Dan tellen we met deze provincie eindelijk weer een beetje mee in het Nederlandse voetballand schap. 'Dat deed ik in 20 minuten', zei Brian Dear In een met veel allure en gedurfd gereden proef stuurde de pas zes tienjarige amazone uit Heikens- zand de voor uitgestrekte gangen en verzameling achten scorende Fidertanz-dochter naar de fraaie score van 69,86 procent. Kleijwegt prees de kwaliteiten van de zevenjarige merrie: „Finn landerin is een paard met een heel fijn meewerkend karakter en drie geweldige basisgangen. Ik kan mij eigenlijk geen minpunten beden ken." „Ik kon er vandaag ook weer lekker aan rijden", vervolgde ze. „We hebben een klik en het loopt prima. Er zit nog meer in. Ik rijd Finnlanderin sinds september. We moeten nog meer een combi natie worden. En mijn paard is pas zeven en nog groeiende." In de strijd om de oranje erelin- teninhet ZZ-Zwaar wisselden de Zeeuwse toppers Jeanine Nieu- wenhuis (Serooskerke) en Ste phanie de Frel (Koewacht) stui vertje. Nieuwenhuis schreef met de vosruin Genua TC de eerste proef op haar naam (70,00). In de tweede proef was De Frel met hengst VMF Gladiator de beste (69,64). In de sterk bezette Prix Sint Ge orge eindigde Thamar Zweistra (Schore) met de merrie Erina op een verdienstelijke vierde plaats (69,14). zaterdag 30 december 2017 bij Topsportgala y*&y-. .v- .1*-. Cl, 1119 -- 8! IIIHitl! O 7-30 1 ,,«.V De rugbyers van Oemoemenoe, de zaalvoetballers van Groene Ster óf de voetbalsters van IJzendijke gaan er met de titel Sportploeg van het Jaar vandoor, fotos peter van goghpaulten hacken en peter nicolai @Barryvdh9 2017 Dressuuramazone Suzanne Kleijwegt (16) schreef gisteren op het Oudejaarsconcours in Nieuw- en Sint Joosland met de koffievos Finnlanderin KS de klasse Z1 op haar naam. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 150