Naweeën van oudejaarsnacht Dansend of proostend het nieuwe jaar in Chauffeur overlijdt bij wegrollen van truck Kruidenkaas 2 Oud en nieuw staat voor de deur. Voor de Vlissingse Bloemenlaan wordt het spannend: gaan er net als vorig jaar auto's in de fik, of hebben de maatregelen die genomen zijn effect? BLOEMENLAAN OUD EN NIEUW Commentaar Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk vertelt in deze krant een ontluisterend verhaal over de laatste nieuwjaarsrellen in de Bloemenbuurt in Vlissingen. Hij constateert dat door gerichte terreur van een aantal raddraaiers buurtbewoners de politie niets durven te ver tellen over wat er die bewuste nacht gebeurde. Ook nu nog, bijna een jaar later, durven ze dat niet uit angst voor wraak. Daardoor kan het Openbaar Ministerie (OM) slechts twee personen daadwerkelijk vervolgen voor de vernielingen en voor het geweld tegen de politie. Zorgelijk is ook dat de straatwerkers van de welzijnsorga nisatie ROAT de politie niet kunnen helpen omdat ze nie mand herkennen op de vele filmpjes die die nacht zijn ge maakt. Dit laat maar twee mogelijkheden open. Of die straatwerkers komen onvoldoende op straat en hebben te weinig contact met hun doelgroep. Of zij zwijgen willens en wetens over raddraaiers die geen bescherming verdienen. Het is te hopen dat het tijdens de jaarwisseling rustig blijft in de Bloemenbuurt en in al die andere buurten in Zeeland. Maar zelfs als het in Vlissingen bij gewoon feesten blijft, heeft de overheid er nog heel veel werk te verrichten. Het is niet genoeg in de Bloemenbuurt een paar brandgangen af te sluiten, wat camera's op te hangen en andere fysieke maatregelen te nemen. De overheid moet het vertrouwen terugwinnen van al die inwoners die uit angst zwijgen over de criminelen die nu nog vrij rondlopen. OM vervolgt slechts twee personen voor vernielingen en geweld tegen de politie Evenementen voor duizenden be zoekers zijn er dit jaar niet. Er zijn wel veel feesten waar gezelligheids- dieren of dansliefhebbers aan hun trekken komen. Zoals het jaarlijkse Volt NYE bij poppodium De Pit in Terneuzen. Vanaf oi.oo uur draaien er dj's, een kaartje kost 5 euro. Bij Sydney draait dj Nic vanaf 00.30 uur en bij Area 52 is er een chique nieuwjaars- en afscheids feest vanaf 00.30 uur, de club sluit daarna voorgoed. Bij Level One in de Noordstraat, boven Intertoys, wordt vanaf 23.00 uur een hardcore party gehouden. In de gemeente Hulst houdt café Lazarus in Sint Jansteen vanaf 00.30 uur een feest voor zestienplussers. Een kaartje kost 12 euro. Achttienplussers kunnen voor 10 euro in Lodge 45 in Kloosterzande terecht vanaf 1.00 uur. Bij 't Schal- lemaaj in Ossenisse is er vanaf Area 52 houdt een laatste feest, de club sluit daarna voorgoed 20.00 uur ambiance, muziek en hapjes. In de gemeente Sluis is er een uit verkochte avond in Het Koekoeks nest in Nieuwvliet en in Breskens draait dj Arnout vanaf 00.15 uur in café Centraal. ALMANAK Een collega vindt het fantastisch dat La Place is gered uit het fail lissement van V D. Ze gaat er graag tussen de middag een broodje eten, geen broodje ge zond, want dat past niet bij haar. Nee, ze kiest altijd een broodje kruidenkaas. Laatst was ze er weer geweest. Ze kwam hele maal verrukt terug, al had ze wel een kritische opmerking. Mede werkers hadden deze keer wel erg veel kruidenkaas op haar broodje gedaan. „Voor wel zes personen", vertelde ze, „en ver volgens zaten ze te loeren hoe ik aan het klungelen was om het netjes naar binnen te krijgen." Nieuwjaarsvuur op het strand Zatte Bramen in Het Warenhuis Schaaktoernooi Landau voor jeugd TERNEUZEN Swingende blues inPorgyen Bess Rob Wiessenhaan, voorzitter van de wijkraad Middenstad Vlissingen, ziet de jaarwisseling met ver trouwen tegemoet. Sinds septem ber is in de wijk een buurtpreven tieteam actief, dat overdag en 's avonds de ronde doet en praat met bewoners. „Het valt ons op dat het op dit moment erg rustig is in de wijk", zegt Wiessenhaan. Is dat een goed teken, of de stilte voor de storm, vraagt hij zich af. Zijn de jongeren van vorig jaar volwasse- ner geworden, of zal de groep on ruststokers zich dit jaar in een an dere wijk manifesteren? In de Bloemenlaan en omgeving, waar vorig jaar rellen waren, zijn maat regelen genomen die het minder aantrekkelijk maken om met scoo tertjes rond te scheuren. Hekken die brandgangen afsluiten aan de oneven zijde van de Bloemenlaan. Zwartgele drempels die dwingen tot een rustig tempo. Boven de kapsalon waar vorig jaar de ruiten ingegooid werden, is een camera geplaatst. Zal het genoeg zijn? Twee oudere bewoners zijn in ieder geval optimistisch gestemd. Ze zijn blij met de hekken. De vrouw wijst: daar stond vorig jaar een hekje rond de tuin. Kapotge maakt met vuurwerk. Een jongere bewoonster: „Ik heb eigenlijk nooit problemen hier." Zo ervaart de uitbaatster van de dierenwinkel de situatie in de Bloemenlaan toch niet. „Wij zijn er klaar mee. Als de politie dit jaar weer om camerabeelden komt vragen, geef ik ze niet. Wij doen geen zaken meer met de wijkagent of met de politie of de gemeente. Ze zoeken het maar lekker uit." Ook afgelopen jaar heeft ze meermalen aan de bel getrokken voor akkefietjes. Tevergeefs, zegt ze bitter. Op de brede stoep voor de winkel staan nu grote bloem potten, bij wijze van verkeers drempel. Het gerucht gaat dat 'een groep uit Breda' dit jaar speciaal naar Vlissingen komt om rottig heid uit te halen. Wijkraad-voorzitter Wiessen- Het valt ons op dat het op dit moment erg rustig is in de wijk haan zegt het nog maar eens: bewo ners ervaren de situatie heel ver schillend. „De één zegt dat ze haar achterom niet durft te gebruiken vanwege hangjongeren, de ander vraagt of ze even opzij willen gaan. Maar ik weet ook van een moeder die haar kinderen elke dag van en naar school brengt, omdat ze niet alleen durven vanwege jongeren die bij de speeltuin hangen." Percy Olijfveld, coördinator van het buurtpreventieteam en vice- voorzitter van de wijkraad, hoopt er het beste van. „Het is vrij rustig. Za terdag lopen we nog een rondje om poolshoogte te nemen." De man raakte naar verluidt be kneld tussen het voorwiel en het spatbord van zijn eigen vrachtwa gen. Hij is nog naar een ziekenhuis gebracht, waar hij aan zijn verwon dingen is overleden, aldus woord voerder Jan Cornelis van Arcelor Mittal. De chauffeur was bij het staalbedrijf om een lading alumini- umblokjes te lossen. Vlaamse me dia melden dat hij vermoedelijk zijn auto niet op de handrem had gezet. Zijn vrachtwagen begon te bewe gen, waarop hij probeerde in de ca bine te klimmen. Hierbij kwam hij tussen het voorwiel en het spatbord terecht. De precieze toedracht wordt nog onderzocht door justitie. Het is het tweede dodelijke onge val bij ArcelorMittal in korte tijd. Bij een zware ontploffing op 20 no vember, die tot in de verre omtrek te horen was, kwam één medewer ker om het leven en raakten er twee ernstig gewond. zaterdag 30 december 2017 n Luisteren naar live muziek, dan sen tot aan het ontbijt of strak in het pak aan de bubbels. In Zeeuws-Vlaanderen wordt de jaarwisseling divers gevierd. Sophie Stockman Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl NIEUWVLIET Op het strand van Nieuw vliet wordt op maandag de eerste dag van 2018 gevierd met een nieuw jaarsvuur. Het vuur is in middels een jaarlijks te rugkerende traditie, waarbij de kerstbomen in vlammen opgaan en er warme chocomelk en glühwein wordt gedron ken. Het vuur wordt om 17.00 uur ontstoken ter hoogte van strandpavil joen De Strandganger aan duinovergang 17 in Nieuwvliet-Bad. AXEL In museum Het Waren huis in Axel wordt woensdag een 'Zatte Bramenmiddag' gehou den. Schrijfster Cora Ver- helst (foto) vertelt verha len uit de natuur, die ze optekende in haar boek Zatte Bramen. Het boek is ook te koop. Na een pauze geeft llona Baart een creatieve workshop vogelzaadcupcakes maken. Aanvang is 14.00 uur en entree bedraagt 4 euro. Aanmelden via info@hetwarenhuis.nl. AXEL Schaakclub Landau Axel houdt zaterdag 6 januari een nieuwjaarsjeugd schaaktoernooi. Jonge ren tussen de 6 en 20 jaar nemen het van 10.00 tot 17.00 uur tegen elkaar op in de Marijkeschool in Axel. De jonge deelne mers kunnen bekers win nen en de oudere scha kers geldprijzen. Inschrij ven vooraf kost 5 euro via landau-axel.nl. Aan melden in de zaal, op de dag, zelf kost 7 euro. Ries de Vuyst Suit- casefull of Blues treedt zaterdag 6 januari op in Porgy en Bess in Ter neuzen. De band, die naast Ries bestaat uit Gait Klein Kromhof, Peter Bout en Theo de Koning, laat ballads en swingende bluesmuziek horen. De aanvang is 21.00 uur, een kaartje kost 7,50 euro. Is de rust in Ondine van der Vleuten Vlissingen - voorzitter wijkraad Middenstad Een 65-jarige vrachtwagen chauffeur uit de omgeving van Rotterdam is donderdagmiddag om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval op het terrein van staalfabriek ArcelorMittal bij Gent, even ten zuiden van Zei- zate. Harmen van der Werf Gent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 143