Naweeën van oudejaarsnacht 'Overlast jaarwisseling wordt niet getolereerd' Kruidenkaas 2 Oud en nieuw staat voor de deur. Voor de Vlissingse Bloemenlaan wordt het spannend: gaan er net als vorig jaar auto's in de fik, of hebben de maatregelen die genomen zijn effect? BLOEMENLAAN OUD EN NIEUW Commentaar Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk vertelt in deze krant een ontluisterend verhaal over de laatste nieuwjaarsrellen in de Bloemenbuurt in Vlissingen. Hij constateert dat door gerichte terreur van een aantal raddraaiers buurtbewoners de politie niets durven te ver tellen over wat er die bewuste nacht gebeurde. Ook nu nog, bijna een jaar later, durven ze dat niet uit angst voor wraak. Daardoor kan het Openbaar Ministerie (OM) slechts twee personen daadwerkelijk vervolgen voor de vernielingen en voor het geweld tegen de politie. Zorgelijk is ook dat de straatwerkers van de welzijnsorga nisatie ROAT de politie niet kunnen helpen omdat ze nie mand herkennen op de vele filmpjes die die nacht zijn ge maakt. Dit laat maar twee mogelijkheden open. Of die straatwerkers komen onvoldoende op straat en hebben te weinig contact met hun doelgroep. Of zij zwijgen willens en wetens over raddraaiers die geen bescherming verdienen. Het is te hopen dat het tijdens de jaarwisseling rustig blijft in de Bloemenbuurt en in al die andere buurten in Zeeland. Maar zelfs als het in Vlissingen bij gewoon feesten blijft, heeft de overheid er nog heel veel werk te verrichten. Het is niet genoeg in de Bloemenbuurt een paar brandgangen af te sluiten, wat camera's op te hangen en andere fysieke maatregelen te nemen. De overheid moet het vertrouwen terugwinnen van al die inwoners die uit angst zwijgen over de criminelen die nu nog vrij rondlopen. OM vervolgt slechts twee personen voor vernielingen en geweld tegen de politie In een uitnodiging aan één van deze mensen, die in het bezit is van de PZC, schrijft Van Egmond dat de gemeente er dit jaar alles aan zal doen om oud- en nieuw feestelijk te laten verlopen. De politie zal vol gens de burgemeester optreden te gen elke vorm van verstoring van de openbare orde. 'Hierbij wordt speciaal gelet op uw gedrag', staat in het schrijven. In het uiterste geval zal de burgemeester een tijdelijk gebiedsverbod opleggen. Van Eg mond laat desgevraagd weten dat het om een vrijblijvende uitnodi ging gaat. Mensen zijn niet ver plicht te komen praten. Acht inwoners van Yerseke zijn aangeschreven. „Dat is gebeurd op basis van informatie van de politie." De burgemeester zegt de blik ove rigens niet alleen op het mossel dorp te richten. Er zijn ook gesprek ken gevoerd met groepen en indivi duele inwoners uit andere ker nen. Volgens de gemeente betrof de overlast tijdens de vorige jaarwisse ling met name gevaarlijk rijgedrag, brandstichting, illegaal vuurwerk en vernielingen. Door onder meer het instellen van vuurwerkvrije zo nes, tijdelijk cameratoezicht, poli tiecontroles, een alcoholverbod tot middernacht en de genoemde ge sprekken wil de burgemeester de overlast dit jaar tot een minimum beperken. ALMANAK Een collega vindt het fantastisch dat La Place is gered uit het fail lissement van V D. Ze gaat er graag tussen de middag een broodje eten, geen broodje ge zond, want dat past niet bij haar. Nee, ze kiest altijd een broodje kruidenkaas. Laatst was ze er weer geweest. Ze kwam hele maal verrukt terug, al had ze wel een kritische opmerking. Mede werkers hadden deze keer wel erg veel kruidenkaas op haar broodje gedaan. „Voor wel zes personen", vertelde ze, „en ver volgens zaten ze te loeren hoe ik aan het klungelen was om het netjes naar binnen te krijgen." Activiteiten voor jongeren Schapen lopen naar de stal Jaarconcert Kunst en Eer HEINKENSZAND Van den Berge haalt finale niet Rob Wiessenhaan, voorzitter van de wijkraad Middenstad Vlissingen, ziet de jaarwisseling met ver trouwen tegemoet. Sinds septem ber is in de wijk een buurtpreven tieteam actief, dat overdag en 's avonds de ronde doet en praat met bewoners. „Het valt ons op dat het op dit moment erg rustig is in de wijk", zegt Wiessenhaan. Is dat een goed teken, of de stilte voor de storm, vraagt hij zich af. Zijn de jongeren van vorig jaar volwasse- ner geworden, of zal de groep on ruststokers zich dit jaar in een an dere wijk manifesteren? In de Bloemenlaan en omgeving, waar vorig jaar rellen waren, zijn maat regelen genomen die het minder aantrekkelijk maken om met scoo tertjes rond te scheuren. Hekken die brandgangen afsluiten aan de oneven zijde van de Bloemenlaan. Zwartgele drempels die dwingen tot een rustig tempo. Boven de kapsalon waar vorig jaar de ruiten ingegooid werden, is een camera geplaatst. Zal het genoeg zijn? Twee oudere bewoners zijn in ieder geval optimistisch gestemd. Ze zijn blij met de hekken. De vrouw wijst: daar stond vorig jaar een hekje rond de tuin. Kapotge maakt met vuurwerk. Een jongere bewoonster: „Ik heb eigenlijk nooit problemen hier." Zo ervaart de uitbaatster van de dierenwinkel de situatie in de Bloemenlaan toch niet. „Wij zijn er klaar mee. Als de politie dit jaar weer om camerabeelden komt vragen, geef ik ze niet. Wij doen geen zaken meer met de wijkagent of met de politie of de gemeente. Ze zoeken het maar lekker uit." Ook afgelopen jaar heeft ze meermalen aan de bel getrokken voor akkefietjes. Tevergeefs, zegt ze bitter. Op de brede stoep voor de winkel staan nu grote bloem potten, bij wijze van verkeers drempel. Het gerucht gaat dat 'een groep uit Breda' dit jaar speciaal naar Vlissingen komt om rottig heid uit te halen. Wijkraad-voorzitter Wiessen- Het valt ons op dat het op dit moment erg rustig is in de wijk haan zegt het nog maar eens: bewo ners ervaren de situatie heel ver schillend. „De één zegt dat ze haar achterom niet durft te gebruiken vanwege hangjongeren, de ander vraagt of ze even opzij willen gaan. Maar ik weet ook van een moeder die haar kinderen elke dag van en naar school brengt, omdat ze niet alleen durven vanwege jongeren die bij de speeltuin hangen." Percy Olijfveld, coördinator van het buurtpreventieteam en vice- voorzitter van de wijkraad, hoopt er het beste van. „Het is vrij rustig. Za terdag lopen we nog een rondje om poolshoogte te nemen." Jongerenraad gooit het over andere boeg HEINKENSZAND Geen jaren lange verplichtingen meer, maar meehelpen op projectbasis. Dat is de basis van de jongerenraad nieuwe stijl in Borsele. Jongeren kunnen zo korte tijd meedoen. Bij voorbeeld door mee te denken over activiteiten, het organiseren van evenementen of meepraten over jeugdbeleid. De afgelopen jaren was het erg moeilijk om voldoende jongeren te interesseren voor een bestuurs functie. Op deze manier is het aan trekkelijker voor jongeren om mee te doen. makelaar zaterdag 30 december 2017 n De Reimerswaalse burgemees ter José van Egmond voert van daag een gesprek met inwoners van Yerseke die tijdens de vo rige jaarwisseling in de ogen van de gemeente betrokken waren bij overlast. Daarmee hoopt ze te bewerkstelligen dat deze per sonen zich dit jaar gedragen. Rob Paardekam Yerseke Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Het jongerenwerk van het SMWO heeft enkele activiteiten gepland in de kerstvakantie. Woensdag wordt in het centrum 4SD in Zierikzee weer een Fifa-toernooi gehou den, dat om 13.00 uur begint. Donderdag wordt in sporthal De Vanger in Bruinisse het Speelland ingericht. Vrijdag 26 januari houdt het jongerenwerk van 19.00 tot 21.00 uur een open avond in 4SD aan de Kaersemakerstraat. MIDDELBURG Herder Jan Kaljouw en helpers lopen regelmatig met een kudde schapen van het ene weiland naar het andere. Maar dinsdag 2 januari loopt hij met meer schapen dan ooit over de openbare weg. Kaljouw brengt dan drie kuddes (meer dan 520 schapen) uit het buiten gebied bij elkaar ter hoogte van kaasboerderij Schellach om naar de stal aan het Laurens Stommespad in Middel burg te lopen. ZIERIKZEE De koninklijke harmonie Kunst en Eer geeft zater dag 13 januari haar jaar concert in de Nieuwe Kerk van Zierikzee. Me dewerking verlenen Maaike Widdershoven - bekend van musicals als The Sound of Music - en doedelzakspeler Michael Heerkens. Het concert begint om 19.30 uur. Kaarten kosten 10 euro en zijn te bestellen via marian@vaane.nl. Aan de kassa is dat 12,50 euro. Karttalent Niek van den Berge uit Heinkenszand heeft de finale van de landelijke karttalenten wedstrijd niet gehaald. Nick bracht het tot en met de halve finale, waarin negen talenten het tegen elkaar opna men. Aan de kartwed- strijd deden vierhon derd kinderen uit heel Nederland mee. Is de rust in Ondine van der Vleuten Vlissingen - voorzitter wijkraad Middenstad KIJKDAG 10 JAN 16.00 -17.00 UUR Een karakteristieke woning met vrijstaande boeren schuur gelegen op maar liefst 1,2 ha eigen grond. De woning is gelegen op korte afstand van strand en bos. De woning is ideaal voor paardenliefhebbers. IMWhfc CKj Vraagprijs 549.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 131