J 9 ÏV ï?mm m 9 m »P.zat al een langdurige celstraf uit voor straatroven en gewelddadige verkrachtingen «17 L? TT1 /v^ 3 handelaars' even uit elkaar om een frisse neus te halen of een kop kof fie te drinken. Alle betrokkenen die een beslis sing moeten nemen over het wel of niet aanhouden van P., spreken ook geregeld met de leider van het rechercheteam. Zijn team verdiept zich in de achtergrond van P. en de onderzoeksleider geeft regel matig updates over de nieuwste bevindingen. Ze vertellen de aan wezigen dat P. in januari 2017 naar de kliniek in Den Dolder is gegaan in het kader van een resocialisatie- traject. En ze vertellen dat P. een langdurige celstraf uitzat voor straatroven en gewelddadige ver krachtingen. De gerechtelijke uit spraken in zijn zaken worden erbij gehaald. Die liegen er niet om. P. was 'trots' op die daden. Voor hoofdofficieren Jeuken en Hoog- endijk een extra reden meer ze kerheid in te bouwen. Rond de klok van 01.00 uur, het is dan maandag 9 oktober, volgt de definitieve beslissing. Er wordt besloten Michael P. die dag tot halverwege de middag te volgen. De observatieteams mogen hem niet uit het oog verliezen. De 'deadline' wordt gesteld op halver wege de middag; rond 15.00 uur. Als P. dan nog niet naar de vind plaats van Anne is vertrokken, zal hij worden opgepakt. In alle vroegte maken de observatie teams van de politie zich klaar. Ze zijn uiterst gespecialiseerd in het heimelijk volgen van mensen, maar moeten ditmaal nog voor zichtiger zijn. De omgeving van de kliniek is bosrijk, en veel cliën ten van andere omliggende orga nisaties (zoals een gehandicapten- verblijf) zijn kwetsbaar. P. heeft die maandag geen mo ment in de gaten dat hij wordt ge schaduwd door de politie. Maar hij doet ook geen gekke dingen. De klok tikt langzaam door en de spanning loopt op bij politie en justitie. Het moment van aanhou ding komt steeds dichterbij. En iets na drieën volgt het besluit: P. moet worden ingesloten. Nog geen uur later volgt er een persbericht en verspreidt de poli tie een video. Perswoordvoerder Bernhard Jens kijkt recht in de ca mera: „Vanmiddag hebben wij een 27-jarige man uit Den Dolder aangehouden. Hij verblijft in een forensisch psychiatrische kliniek." De politie is dan al bezig met een zoekactie in het bos. Ook wordt de kliniek volledig uitgekamd. Maar Anne wordt nog niet gevonden. Moeder Een dag na de aanhouding van P. neemt de politie de auto van zijn moeder in beslag. Het recherche team is erachter gekomen dat de zedendelinquent een auto tot zijn beschikking had tijdens zijn ver blijf in de kliniek. In de auto wor den door forensisch specialisten bloedsporen gevonden, die later van Anne blijken te zijn. Weer een dag later begint de po litie een grootschalige zoekactie in een natuurgebied bij Zeewolde, nadat getuigen de politie hebben verteld daar P. te hebben gezien. Die avond vertelt P. uit eigen be weging aan zijn verhoorders waar Anne kan worden gevonden. Donderdag 12 oktober volgt, aan het begin van de avond en na een dag lang zoeken, het nieuws waar iedereen al bang voor was. Plaats vervangend hoofdofficier Jeuken neemt het woord. „Vandaag is in een bos bij Zeewolde een lichaam gevonden. We hadden al aanwij zingen dat het ging om het li chaam van Anne Faber. Uit foren sisch onderzoek is gebleken dat het inderdaad haar lichaam is." vrijdag 29 december 2017 GO t- A» A A 52a. w?'t mSlg| IsSbSW*®*" sWrlgw^s^ rr<*! Fragmenten uit de periode nadat Anne als vermist is opgegeven; de zoektocht, haar fiets en de locatie waar Annes lichaam wordt gevonden. FOTO'S PIM RAS, ANP EN PRIVÉFOTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9