11 Langebaanschaatsen De vuurwerkverkoop is begonnen. BOMBERS Strasse sensation VUURWERK VERKOOP Liefhebbers kunnen hun knallers, pijlen en sierpotten tot en met morgen ophalen. Bij het Vuurwerkpaleis in 's Gravenpolder was het gisteren al behoorlijk druk. 8070 Inbraken Bewoners zijn alerter Traas verwacht tot en met morgen 2.500 tot 3.000 klanten in zijn zaak. „Ons doel is om niet uitverkocht te raken. We willen dat mensen die op 30 december om vijf uur langskomen, ook nog volop keus hebben." De zogeheten 'cakes' zijn het populairst, weet Traas. „Ze kosten twintig tot dertig euro, en geven meerdere schoten. Ze zijn leuk om met de familie af te steken." Siervuurwerk raakt steeds meer in trek. „Knallers zijn min der populair. Dat komt, denk ik, door de dis cussies over veiligheid en overlast, en omdat je niet meer overdag mag afsteken." Storm Klaasse (12) uit Heinkenszand houdt wel van knallers. Hij heeft een pakket van der tig euro be steld, met 'grondtol- len' en 'strobosco pen' ('die ge ven heel veel licht'). Storm kan niet wachten tot het oudjaarsdag is. Hij glundert. „We gaan het vuur werk met een vriendengroep afste ken, op een groot grasveld in het dorp." Zijn moeder houdt haar hart vast. „Ik vind dat vuur werk bij oud en nieuw hoort, maar dit jaar is het is de eerste keer dat ik er niet bij ben als hij het gaat afsteken. Ik heb gezegd dat hij écht geen vuurwerk naar anderen mag gooien." Op oudjaars- avond lopen Chi- anty (13) en Raziël (14) Blankesteijn rond in Colijnsplaat, met een groep vrienden en een tas vol vuurwerk. De broers uit Colijnsplaat verheugen zich al net zo op de jaarwisseling als Storm. Ze zou den hun net gekochte 'thunder kings' het liefst nu al de lucht in zien gaan. Raziël: „We hebben vooral knalvuurwerk. Dat is het leukst." Ja, natuurlijk letten ze ook op de vei ligheid. Ze dragen een veiligheidsbril. „En we gebruiken een gasbrander als aansteker, zodat het vuurwerk niet meteen afgaat." En een aan- steeklont? Raziël schudt zijn hoofd. „Nee, daar vind ik niks aan." Dit is nog niet alles. Ik denk dat ik nog even terug naar binnen ga Ricardo Hout (23) heeft de buit binnen. Hij verlaat het Vuur werkpaleis in 's-Gravenpolder met een enorme doos vol vuurpijlen, potten en fontei nen. „Vroeger ging het me vooral om het knallen, maar ik ben nu wat ouder. Ik ga nu vooral voor het mooie effect." De Yersekenaar moest bijna 150 euro af rekenen voor hooguit een uurtje vermaak. „Ach, het is maar één keer oud en nieuw hè? En dit is nog niet alles. Ik denk dat ik nog even terug naar binnen ga, om nog wat uit te zoeken." In de vuurwerkwinkel is het donderdag behoorlijk druk. „Klanten hebben nu al drie duizend kilo vuurwerk op gehaald", zegt Peter Traas. Hij is eigenaar van Traas Ongediertebestrijding, maar runt in de laatste weken van het jaar ook het Vuurwerkpaleis. In de 'bunker' achter de win kel ligt nog zo'n zevendui zend kilo opgeslagen, van klein knalvuurwerk tot een 'complete vuurwerkshow', die zeshonderd euro kost. 43FJ47/019'17 24/100 wx rwuiMiniw Zeeland kan wel een impuls gebruiken VANAVOND Alles Beweegt It I to* n* li v vrijdag 29 december 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Ach het is maar één keer oud en nieu Cornelleke Blok -Ricardo Hout (23), Yerseke •4 Ricardo Hout. foto mechteld jansen OW 10 *0 NW 0 KO ZEELAND12 ZEELAND 5 omroei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76