NYNKEDE JONG bjllUMMUnUM fjJ 'fdz/UTflrm 340 6 Het moet en zal gezellig zijn thuis, zo met de feestdagen. Maar dat is het in veel relaties niet. Hoe komt dat? En hoe kan het beter? Column De gemiddelde Nederlander is gelukkigeren tevredener dan de krantenkoppen schreeuwen Er stond een wachtrij voor de ingang van het Topaooo Café. Geen kleintje, maar eentje van zes uur. Laat dat even tot u doordringen. En hij stond er niet alleen op donderdag, maar ook op woensdag. En wellicht staat hij er vandaag weer. Zes uur lang wachten tot je even het café in mag, een drankje mag drinken en naar Ruud de Wild of Stefan Stasse kunt kij ken. En de liedjes hoort die je thuis ook kunt horen. Voor mij blijft het een van de meest onbe grijpelijk fenomenen van Neder land. En een van de liefste en on schuldigste. Het Sociaal Cultureel Planbu reau onderzocht het al: de Ne derlander is best gelukkig. Men geloofde die uitslag bijna niet, want stonden de kranten niet vol met onrusten, ophitserijen, be dreigingen en kloven? Ja, dat was wel zo. Maar de gemiddelde Ne derlander is een stuk gelukkiger en tevredener dan de kran tenkoppen schreeuwen. Mensen die hun geluk ha len uit dingen waar René Froger al jaren over zingt: de zon die doorbreekt, een vers kopje thee. Dat is toch een fijne wetenschap om 2018 mee in te gaan. En zoals 2017 het jaar van de Gewone Ne derlander werd, lijkt het me pret tig als 2018 het jaar van de Tevre den Nederlander wordt. Zonder de ogen te sluiten voor al het leed, want dat hoefje niet te ne geren. Maar laten we ook wat meer aandacht geven aan al die mensen die het hier prima met elkaar weten te rooien. De meer derheid die gewoon tevreden is, met hun volkstuintje en de voet balvereniging. kreeg ik regelmatig het verwijt een linkse wegkijker te zijn. Een deugmeisje, dat niet zag welk on heil er op de loer lag. Nou, dan draag ik die titels met trots. Want blijkbaar ben ik niet al leen. Ga ze maar bekijken, ze staan in de rij voor het Top2000 Café: de tevredenen die graag zes uur lang wachten om sa men met dj Bart Arens een lied van Lionel Ritchie mee te brul len. Als je daar je lol uit haalt, ben je een echte Tevreden Ne derlander. Hij vindt van alles in zijn diepe broek zakken; sleutels, boodschappenlijstjes, roze Fruittella-papiertjes, maar niet het muntgeld waarnaar hij graait. Hij raakt geïrriteerd en dan biecht zij, achteruit- puilende tassen met kerstcadeaus, ook nog beschroomd op dat ze 'die ene wijn nog even moeten halen'. Hij kan zich nu niet langer inhouden. „De wijnDie heb je zaterdag toch al ge haald? NeeWat heb je dan de hele mid dag gedaan? Straks staan je ouders voor de deur en weetje wat, het is nog één grote zooi thuis. Het hele aanrecht staat vol, ik sta al dagen in de keuken, het enige wat jij moest regelen, was de wijn. En dat heb je dus niet gedaan. Eén ding! En je doet het gewoon niet. Jij bent echt ongelooflijk." Zij probeert hem te onderbreken, maar het lukt haar niet. Nijdig werpt hij het kleingeld, inmiddels opge diept uit zijn rechterbroekzak, in de au tomaat. Spuug vliegt uitzijn mond. Een Fruittella-papiertje dwarrelt langs zijn been naar beneden. Elk jaar kent het aantal aangevraagde echt scheidingen twee pieken: na de zo mervakantie en direct na de feest dagen. En o ja, in voornamelijk zuid-Nederland ook nog na carna val. Dit blijkt uit cijfers van de bran chevereniging voor familierechtadvo caten en dat beeld be vestigt 1099 Bij Bolderman /ÉcHl aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Schotland met de eilanden van de Hebriden 12 dagen Mooiste Fjorden en kusten van Noorwegen 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen Rondreis Noord-West Spanje, Schatten van Galicië 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 15 dagen Rondreis Roemenië en Moldavië 4j 0, iii 5 www.bolderman.nl to vrijdag 29 december 2017 GO @nynke evreden Als ik me het afgelopen jaar al focuste op wat wél goed ging, Jeroen Schmale Sittard/Amersfoort Gezien op Tweede Kerstdag, bij een betaalautomaat in een parkeerga rage: v.a. slechts Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 ^^^£Qj$ikfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: Prijs p.p o.b.v.,2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6