II Wegen veiliger door nieuwe rotondes TTD/N ledereen is gemotiveerd Je leert van anderen Een uniek evenement Dick Nieuwenhuis 7 WATERSNOODRAMP PROJECTORKEST Met het uitdelen van de muziekpartijen is het concert ter herdenking van de Watersnoodramp gisteren officieel op poten gezet. Een vernieuwde badkamer al mogelijk in 2 weken! Euphonium, sax of klarinet. Eerste, tweede of derde par tij. En dan ook nog eens vi ool- of bassleutel. Dirigent Jaap Everwijn deelde gisteravond in het gemeentehuis tachtig mappen met bladmuziek uit aan muzikan ten afkomstig van heel Schouwen- Duiveland. Zij gaan komende maand samen aan de slag om op donderdag t februari, bij de her denking van de Watersnoodramp, een Herdenkingsconcert te geven. Met organist Marien Stouten hebben organisatoren Everwijn en Jolanda den Boer een programma samengesteld waarin zowel her- De Watersnoodramp gaat ook heel Schouwen-Duiveland aan denken als hoop aan bod komen. Muzikanten van alle Schouwen- Duivelandse verenigingen meld den zich de afgelopen weken voor het projectorkest aan. „Ik hoopte op veertig mensen. Het zijn er tachtig geworden." Voor elke muzikant ligt een map met de juiste partijen klaar. Een gigantische organisatie omdat elke muzikant zijn of haar eigen speci fieke instructie krijgt. Naast de al gemene instructies over wanneer er waar wordt gerepeteerd. In vijf gezamenlijke repetities wordt het optreden in de steigers gezet. „Het is voor het eerst dat bij de herden king van de Watersnoodramp mu zikanten van heel Schouwen-Dui veland worden betrokken. Er is geen vereniging waar geen leden van meedoen. Maar de ramp gaat ook heel Schouwen-Duiveland aan", zegt Everwijn. Het herden kingsconcert is ook bedoeld voor alle gezindten. Den Boer; „Want iedereen heeft hetzelfde verdriet. Daar kan geen onderscheid in zijn. We hopen door middel van mu ziek voor alle mensen van het ei land iets te kunnen betekenen. Het is mooi om dat te kunnen doen voor anderen omdat het gaat om iets waar geen woorden voor zijn. Woorden schieten tekort, ter wijl muziek altijd verbindt." Het Herdenkingsconcert wordt gegeven op donderdagavond 1 februari in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Aanvang: 20.00 uur. Automobilisten die van de kant van Goeree-Overflakkee over de Brouwersdam Zeeland binnenrij den, hoeven straks niet meer het lusje te maken via de verkeersin- stallatie van Serooskerke of door te steken via Noordwelle. De Dammenweg sluit, via een nieuw aan te leggen weg en twee nieuwe rotondes, dan rechtstreeks aan op de Serooskerkseweg. Bij Zierikzee is ter hoogte van de Zwaardweg eveneens een nieuwe rotonde. Richting de Oosterscheldekering zijn er twee: op de Kraaijenstein weg ter hoogte van de Dalebouts- weg, om de toegang tot Burgh vei liger te maken, en ter hoogte van de Cauersweg bij de afslag rich ting Westenschouwen. De maat regelen worden genomen in het kader van EuroRAP, een methode om de veiligheid van wegen te be oordelen. Volgens deze methode valt er wel wat te verbeteren aan de Schouwen-Duivelandse we gen. Rijkswaterstaat investeert daar de komende jaren miljoenen in. Sinds deze week ligt het voor ontwerpbestemmingsplan ter in zage. Op maandag 15 januari wordt een inloopavond in het dorpshuis van Noordwelle gehou den, van 19.00 tot 20.30 uur. Tegelzet bedrijf Hoge kortingen op alle showroom badmeubelen! Fersooulijk contact, een en bebouwbare service terjen scherpe prijzen! vrijdag 29 december 2017 3D Mariëlle Vaane (dwarsfluit) uit Zierikzee: „Projectorkesten zijn altijd leuk, omdat je met allemaal verschillende muzikanten sa menkomt. Je geeft je niet op als je dat niet leuk vindt, dus iedereen is altijd gemotiveerd. De aanleiding is ook bijzonder. In muziek kun je emotie kwijt, dus dat past goed." Michiel Remkes (trombone) uit Brouwershaven: „Ik speel bij Liever Ier As Tuus en ben vorig jaar bij Cres cendo gaan spelen. Om mijn visie te verbreden en ook eens op een ander niveau te blazen. Daarom doe ik hieraan mee. Je ontmoet andere men sen en daar leer je weer van. Samen spelen is zo mooi." Liesbeth van Boven (hoorn) uit Burgh-Haamstede: „Ik speel normaal bij Cres cendo in Dreischor, maar ik vind het leuk om ook eens in een andere setting te spelen. Daarnaast is dit herdenkings concert een uniek evenement. We wonen met z'n allen op dit eiland; heel bijzonder om dit te kunnen doen." Herdenkingsconcert in de steigers Esme Soesman Zierikzee -Jaap Everwijn Jaap Everwijn (rechts) en Anthon de Bruyn (links) delen de muziekpartijen uit. foto dirk-jan gjeltema Met een paar grote ingrepen op de N57 en N59 wil Rijkswa terstaat de verkeersveiligheid op Schouwen-Duiveland verbe teren. Het gaat om het door trekken van de Dammenweg tussen Serooskerke en Noord- welle en de aanleg van roton des op de Zwaardweg en Kraaijensteinweg. Esme Soesman Noordwelle IN ONZE SHOWROOM ADVIES BIJ U THUIS DE REALISATIE - Inspiratie opdoen - Advies krijgen - Afspraak maken, ook's avonds mogelijk - Inmeten badkamer - Bouwkundig advies - Ruwe schets - De bouw bespreken - Het voorwerk - De installatie van uw badkamer - Uitgevoerd door eigen vakmensen Wij zijn geopend tijdens de Kerstvakantie, tip bel even voor de zekerheid van te voren. Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke - 0118-592491 - info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62