6 D'Ouwe Smisse breidt uit met slaapruimte Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! k a p s a I o n Gerrie Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl IN DE REGIO Wandelen door natuurgebied Meezingen in Borrendamme Receptie MIJN DORP, MIJN STAD Met de aankoop van de 230 jaar oude schuur achter zijn restaurant in Zonnemaire, denkt horecaman Evert van Dilst twee vliegen in één klap te hebben geslagen. Hij kan zijn zaak uitbreiden met logies en tegelijkertijd de historische wagen makerij voor verder verval behoe den. In februari meldde de Amster damse filmmaakster Digna Sinke de schuur aan bij het meldpunt his torisch erfgoed. De oud-inwoon ster probeerde zo het gebouw 'dat essentieel is voor de landbouwge- schiedenis van Zonnemaire' te red den. De schuur is al sinds de jaren vijftig niet meer in gebruik en sindsdien is er nauwelijks iets aan gedaan. Ondanks de hoge leeftijd wil de gemeente de schuur niet de status van monument geven. De gemeente vond het ook niet nodig de eigenaar aan te spreken op het gebrekkig onderhoud. „Het ge bouw levert geen gevaar op en er zijn ook geen klachten over bin nengekomen", zei een woordvoer der in februari. Vorige maand kocht Van Dilst de schuur van een particulier uit Voor burg die ook eigenaar is van het on roerend goed van de d'Ouwe Smisse. Van Dilst heeft er twee we ken geleden zijn visrestaurant C- Food in Brouwershaven voor van de hand gedaan. „Want het moet uit de lengte of uit de breedte komen, toch?" Hij wil de oude schuur ver bouwen tot bed breakfast en voorbereidingskeuken voor de d'Ouwe Smisse. „In de vijfjaar dat ik in deze zaak zit, heb ik honderd duizenden gasten gehad. En steeds komt de vraag: 'kunnen we blijven slapen?'", zegt Van Dilst. Voor de verbouwing en de in richting begon Van Dilst een crowdfundingsactie. Mensen kun nen vanaf 100 euro bijdragen. De ondernemer belooft over vijfjaar 25 procent rendement in geld of in na- tura. Dat laatste in de vorm van voedsel en drank. Van Dilst: „De schuur was niet zo duur, maar de verbouwing gaat ongeveer 1,5 ton kosten. Zeventig mille kan ik zelf opbrengen, de andere tachtig mille moet uit de crowdfunding ko men." vrijdag 29 december 2017 r werken Erkend zorgverlener Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl ZIERIKZEE Stichting Vlam houdt tijdens de Dickens-dagen in Zierikzee een kleine wintereditie van de raam-expo 'O, kijk, dat zijn de oude foto's van hier!' De expositie is een onderdeel van de Dickensdagen en wordt mede mogelijk gemaakt door InZzee. Er zijn foto's te zien van 100 jaar oud, met daarop zwierende schaatsters in lange rokken, straatventers met hun waren, de winkel van Vadertje Tijd en meer. De hele vakantie te zien, op het kruispunt Mol-Dam-Schuitha- ven-Melkmarkt. Zie voor het hele programma van die dagen: dickensdagen.nl Wagenmakerij in Zonnemaire gered NEELTJE JANS Het Zeeuws Land schap houdt mor gen een winterwan- deling door natuur gebied Neeltje Jans. Er wordt om 14.00 uur gestart vanaf de kleine par keerplaats bij Neeltje Jans. Deze is te bereiken door op de T-splitsing bij Proef Zeeland rechtsaf, de dood lopende weg, in te slaan. Deelname volwassenen: 3,00 euro. Kinderen tot en met 16 jaar: 1,50 euro. Donateurs van Het Zeeuwse Land schap mogen gratis deelnemen. ZIERIKZEE Meezingkoor Maan dag Wasdag uit Poortambacht geeft op zaterdag 6 ja nuari een concert in Borrendamme te Zierikzee. Ellengard Jense, al 35 jaar betrokken bij de Zeeuwse Muziek school, begeleidt het geheel. Met de pianomuziek kun nen bezoekers meezingen en ge nieten van uiteenlo pende (bekende) liedjes. De aanvang is om 15.00 uur. KERKWERVE Stichting Dorps raad Kerkwerve houdt donderdag 11 januari een nieuw jaarsreceptie in dorpshuis 't Zuud- ende. De receptie begint om 19.30 uur. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga met Jacque line Binnendijk; De eeuwenoude, maar verwaar loosde wagenmakerij achter restaurant d'Ouwe Smisse in Zonnemaire wordt gerestau reerd en verbouwd tot bed breakfast. Ton van den Nouweland Zonnemaire B. -HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: bijeenkomst van de klaverjasver- eniging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljart vereniging Onder Vrienden; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljarten en kaarten; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 Dummie de Mummie en de tombe van Achnetoet. foto filmdepot uur: Biljartvereni ging Phoenix; Watersnoodmu seum, 11.00 en 13.00 uur: Familie rondleiding, 11.30 en 14.00 uur: To neelvoorstelling Stormkracht; ZIERIKZEE Binnenstad, 10.00- 17.00 uur: Dickens dagen; FiZi, 14.00 uur: Dummie de Mummie en de tombe van Achne toet, 20.00 uur: Oh baby; Gebouw de Driehoek, 10.00- 11.00 uur: Fytaal Pi- lates; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspan ning. Evert van Dilst bij het oude wagenhuis, archieffoto dirk-jan gjeltema DICKENSDAGEN Ijsbaan te Mierik zee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61