Een beter leven voor een pechvogel 9 Met autootjes spelen is niet alleen voor kleine jongens. Patrick Mommers heeft een enorme verzameling. Van best grote - Tilburgse - transportautootjes. De verzameling waar Patrick Mommers (46) uit Tilburg een volledige kamer op de eerste verdieping van zijn huis mee inricht, vallen binnen een klein ka ders. Het zijn artikelen van Tilburgse transportbedrijven uit telefoonge- bied 013. „Het moet een filiaal heb ben of hebben gehad in die regio", waarmee Mommers multinationals niet uitsluit. Wat daar vervolgens aan voldoet, kan Mommers gebruiken. Alles, als er maar een logo op staat. Of het nu gaat om foto's, miniatuurmodellen, facturen, klokken, bedrijfskleding, kalenders of vrachtbrieven. „Van jongs af aan ben ik gek van vracht wagens", verklaart Mommers. „Het begon met miniatuurtjes en van lieverlee ben ik bijvoorbeeld archief materiaal van bedrijven erbij gaan doen. Het gaat best ver, tot oude vakbladen aan toe." Dat is inderdaad te zien in de ruimte, waar een volledige wand is gevuld met miniatuurmodellen, waarvan Mommers er dertienhon derd heeft. Er staat een computer voor de nodige research en het on derhouden van zijn netwerk. „Er gaat een hoop tijd in zitten. De kick is om nog ontbrekende spullen te vinden en het is aardig om eens in de zoveel tijd door archiefmateriaal te blade ren. Aan veel objecten zit een ver haal, naar sommige dingen ben ik ja ren op zoek geweest, zoals een minia tuurwagen van Swaans Transport." Het is niet voor niks dat de trucks juist in déze kamer staan. „Het plastic van de oude modellen verkleurt als de zon erop staat." Zijn trucks zijn zijn alles. „Mensen vragen weieens of ik voor mijn vrien din of mijn verzameling zou kiezen. Zij weet dat ze me niet voor die keuze moet stellen. Toen wij 25 jaar geleden iets kregen, was ik hier al mee bezig. Een jaar of twaalf geleden hadden we Toen er brand was, dacht ik als eerste aan mijn verzameling in ons vorige huis brand. Toen ik kwam aanrijden, was het eerste wat ik dacht: als het maar niet mijn verzameling treft." Het is een stuk historie wat Patrick in de loop der jaren bij elkaar heeft verzameld. „Een bedrijf als Van Cas teren heeft meer dan honderd jaar bestaan. Daar kwam ik als kleine jon gen al op de fiets langs en dat geeft nu een nostalgisch gevoel. Dat bedrijf heeft in vier verschillende kleuren rondgereden en daar heb ik allemaal een model van en ook van hun opvol gers heb ik divers materiaal. Ik pro beer het zo volledig mogelijk aan te pakken." Voor de toekomst hoopt de Tilbur- ger op wellicht een permanente ten toonstelling van zijn verzameling, al zal daarmee zijn eigen ruimte verdwijnen. Op zijn Facebook-pagina Tilburgtransport geeft Mommers een inkijkje in de wereld van Tilburgse transportartikelen. Nieuw materiaal is altijd welkom. Er kan altijd nog extra een plank voor komen. FREDDY &DJEEK vrijdag 29 december 2017 'Trucks gaan voor alles' Stan Schrijen —Patrick Mommers M Patrick Mommers spaart alles met een logo uit de Til burgse trans portsector. FOTO MARIE-THERESE KIERKELS Freddy van der Werff (70) en de ooit zwaar verwaarloosde Djeek (2) uit Breda zijn dikke vrienden. „Djeek is een basset hound, met stamboom. Ik heb nooit een hond van een ander ras gehad. Ze zijn sociaal, hebben een goed karak ter en, wat me bijzonder aanspreekt, ze zijn zo lekker eigenwijs. Voor ik Djeek kreeg, had ik een broertje van hem, uit hetzelfde nest. Jules heb ik helaas jong moeten laten inslapen. Zijn dunne darm was in zijn dikke darm geschoten. Operaties mochten he laas niet baten. Nadien had ik op inernet al een andere pup op het oog, toen de fokker me vroeg of ik Djeek wilde nemen. Djeek bleek door zijn eerste ei genaar zwaar verwaar loosd. Daarom had de fokker hem terug ge haald. Hij zag er niet uit. Hij had een slechte vacht, zelfs een heel kale plek aan de voor kant. De halsband die hij om had, was waarschijn lijk de band die hij als pup ooit had gekregen. Je kon de afdruk in zijn hals zien staan. Ik heb een kleindochter van 4, Evy. Die twee samen, dat is een feest. Ze ligt bij hem op zijn kussen, ze zitten samen in de fauteuil en ze kleedt hem aan. Ze maakt er een koning van, geeft hem een ketting om of ze zet hem een pet op. Djeek vindt het prima." —Martijn Schraven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53