Ik ben een Snoopy-snob 7 MAISON MARLOUS Sluit vulslang aan op kraan Draai vulkraan dicht bij 2.0 bar Kijk naar online instructievideo's Van asbak tot zitzak Touwtjes Je had in de tachtiger jaren - althans afgaand op de antwoorden die de kinderen uit mijn klas in mijn vriendenboekje opte kenden - maar een beperkt aantal idolen om fan van te zijn. Op het gebied van mu ziek had je keus tussen Ma donna en Michael Jackson. En op het gebied van stripfi guren kon je kiezen uit Garfield of Snoopy. Snoopy is het hondje uit de Amerikaanse stripreeks Peanuts, bedacht en gete kend door Charles M. Schulz. Zijn baasje heet Charlie Brown, hij slaapt bovenop zijn hondenhok in plaats van erin en hij heeft een geel vogelvriendje met de naam Woodstock. Aartslui Garfield is ontsproten aan de geest van Jim Davis. Hij is een dikke, aartsluie kat met een ochtendhumeur en een voorliefde voor koffie en pizza. Garfield toont te vens griezelig veel gelijkenis met onze kat Molly. Aangezien muziek me geen fluit interesseerde in die tijd, verpandde ik mijn hart aan maar liefst twee striphelden: Garfield én Snoopy. Feitelijk is dat tot op de dag vandaag nog steeds zo. Ik heb een zwak voor iedere vorm van merchandise Het interesseert me geen bal dat 2005 ook alweer twaalf jaar geleden was waarop mijn jeugdhelden afgebeeld staan en dat ver klaart waarschijnlijk ook waarom ik wat vintage Snoopy-merchandise be treft (Jim Davis heeft zijn zaakjes wat betreft het op nieuw in omloop brengen van Garfieldspullen minder lucratief geregeld) steeds in dezelfde val blijf trappen. Want ziet u, eens in de zo veel jaar overspoelt een fastfoodketen - herkenbaar aan een grote gele M - de wereld met een golf splin ternieuwe Snoopy-mer chandise in de vorm van Happy Meal-speeltjes. En daar gaat het telkens mis. Vintage Ik ben namelijk óók een Snoopy-snob. Ik wil alle soorten spiegeltjes en kraaltjes van Snoopy opgra ven in de kringloop: spaar potten, linialen, potloden, action figures..maar ze moeten wél gemaakt zijn in de jaren 8o, niet in 2005. En nee, het interesseert me geen bal dat 2005 ook alweer twaalf jaar geleden was, dat is niet vintage. En laat het me telkens ge beuren dat ik in de kring loop bovenop een mans hoge Snoopy van 25 cent duik, die thuis ook gewoon weer keihard door die fast foodketen geproduceerd blijkt te zijn. Het is gekmakend. Waar mee ik maar wil zeggen dat ook fastfood-merchandise slecht is voor de gezond heid. Of dan in elk geval voor je humeur. WAT DOEN WE ERMEE? Trek de stekker uit het stopcontact bij een analoge drukmeter. Ver wijder de afsluitdop van de vulkraan en sluit de vulslang aan op een koudwaterkraan. Draai de waterkraan open en zodra er water uit de slang komt, sluit je hem weer. Zo komt er geen lucht in jouw systeem. Sluit nu de slang aan op de vulkraan van je cv. Draai nu eerst de koudwaterkraan lang zaam open en vervol gens de vulkraan. Als de druk 2.0 bar is draai je de vulkraan eerst dicht. Draai dan de koudwa terkraan weer dicht en koppel de vulslang af. Er zit nog waterdruk op de vulslang, dus houdt er een emmer onder. Stekker erin en klaar. Zet vooral ook je tablet of laptop ernaast met een online instruc tievideo. Lang leve inter net! En als je een hand leiding bij jouw ketel hebt, volg dan de in structies die daarin staan. Makkie! €12,99, Vacuvin Fan zijn van Snoopy is niet makkelijk. Marlous kan het weten. vrijdag 29 december 2017 Bent u geen snob zoals ik, dan kunt u wat betreft Happy Meal-figuurtjes uw hart ophalen bij de kringloop. Échte vintage exempla ren (want die zijn er na tuurlijk ook - de oudste figuren dateren van juni 1979) zijn natuurlijk lastiger te vinden en om die reden vaak geld waard. Vooral complete sets, waarbij alle figuurtjes uit het achterhalen van leeftijd en eventuele prijs van deze exemplaren. Tijdens de grote verza- melaarsbeurs die eens in de zoveel tijd gehouden wordt in de Jaarbeurs in Utrecht, zijn ook altijd een paar hallen volledig gewijd aan de verkoop van (vin tage) actiefiguren van Snoopy tot Barbie en ka rakters uit Star Wars. Kijk op verzamelaarsbeurs.nl voor de data in 2018. een bepaalde 'versprei dingsperiode' aanwezig zijn, kunnen meer opleve ren dan ze ooit gekost hebben. Internet is uw beste vriend wat betreft Koper €260, Tom Dixon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51