Curriculum vitae 6 INDE ETALAGE Ons hoofd koel houden tijdens oud en nieuw schijnt tegenwoordig lastig te zijn - denk aan autobranden en vuurwerkongelukken - maar die fles bubbels moet toch wel lukken? Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: de cv-ketel bijvullen Rood Staal Schuin Hout Ontlucht de radiatoren Vul water bij als de druk laag is DE KLUSVROUW vrijdag 29 december 2017 GO y;. €215, Alessi €44,95, Leopold Vienna Houd je fles koel €215, Georg Jensen €229,95, cadeautjes.nl Waarschijnlijk ben ik een van de weinigen die op haar 35ste nog geen eigenaar is van een woning... Tenminste, dat idee heb ik! In ieder geval huur ik dus mijn woning, die voorzien is van een cv-ketel. Deze wordt ieder jaar trouw na gekeken door mijn 'man netje'. Hij vult hem ook, terwijl hij dat helemaal niet hoeft te doen. Dit valt na melijk éigenlijk onder de plichten voor mij als huur der. Misschien komt het omdat ik altijd een lekker kopje koffie voor hem zet! Zwart, zonder suiker, altijd twee kopjes. Heel fijn op zich, maar het nadeel is dat ik als klus- vrouw het vullen van een cv-ketel dus niet op mijn curriculum vitae heb staan. Om mijn eigen cv ook maar eens te vullen ga ik aan de slag in mijn eigen huis. Af en toe maakt mijn verwarming namelijk een tikkend geluid en lijkt het wel een darm die rommelt. Wat ik wel weet is dat dit erop kan duiden dat ik de ketel moet ontluchten en bijvullen. Wij rammelen van de hon ger of laten gewoon af en toe een harde wind, maar de verwarming kan dat niet doen... Aangezien jij waarschijnlijk vast ook weer bent begonnen met stoken, kunnen we het samen doen. Aan de slag! Zet de thermostaat op de laagste waarde. Zet alle verwarmingen in huis maximaal open. Als de radiatoren zijn afge koeld, na ongeveer een kwartier, kun je begin nen met onderhoud. Vóór het bijvullen van de cv moet je eerst de ra diatoren ontluchten. Dat doe je met een ontluch- tingssleuteltje. Begin op de begane grond en werk door naar boven. Zodra er water uit het ventiel komt, draai je de ont- luchtingssleutel weer om. Bekijk dan de waarde op jouw ketel. De waterdruk moet tus sen de 1,5 en 2,0 bar lig gen. Daaronder ga je vullen. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50