Uitstekend debuut De Frel O O) CD O 12 ZE De Muijnck trainer van Kozakken Boys Atleten gaan strijd aan in de Tankloop John Schot keert terug bij oude liefde LANGEBAANSCHAATSEN BLINDE VLEK Met het OKT aan de gang kan opnieuw worden geconcludeerd dat Zeeland niet meetelt bij het langebaan schaatsen. Hoe kan dat? En wie waren de laatste Zeeuwen die iets presteerden? Jasper de Muijnck wordt met ingang van ko mend seizoen hoofdtrainer van Kozakken Boys. De in Middelburg geboren oefenmeester is dit seizoen trainer van FC Boshuizen in Lei den. Daarvoor werkte hij bij het Hongaarse Honved Boedapest en De Muijnck (54) was in het verleden ook trainer van onder meer Doto, XerxesDZB en Quick Boys. Bij tweede divisionist Kozakken Boys is hij komende zo mer de opvolger van Danny Buijs. „Ik ben enorm blij met deze overstap", zegt De Muijnck op de website van de club. „Ik heb de opkomst van Kozakken Boys gevolgd en die was zeer indrukwekkend." In Westkapelle wordt zondag, op oudjaarsdag, de traditionele Tankloop georganiseerd. Bij de vrouwen valt op de 20 kilometer een mooie strijd te verwachten tussen Marlies Kort (woonachtig op Curasao maar op familiebe zoek in Den Haag), Mirthe Overkamp, Nelleke Baldé, Leonie Ton, Monica Sanderse en Caro- lien van de Kreeke, de winnares van de Kerst loop. Bij de mannen staan Erwin Harmes, Er- win Adan, Tim van den Broeke en Ralph Wiessner op de 20 km garant voor een leuke wedstrijd. Deelnemers kunnen ook voor de 5 of 10 km kiezen. De start is om 12.00, net ach ter de tank in Westkapelle. De finish is op het fietspad bij het Polderhuis. De Tankloop was ook vorig jaar, met 450 deelnemers, goed bezet, foto lex de meester VOETBAL John Schot speelt vanaf januari voor RBC. De voormalig jeugdinternational komt over van het Belgische Puurs. De Tholenaar trainde on langs een aantal keren mee bij hoofdklasser VC Vlissingen, maar heeft nu besloten over te stappen naar de club waar hij in 2008 in het betaalde voetbal debuteerde. Met RBC treft de 33-jarige middenvelder in de derde klasse van het zondagvoetbal na de winterstop de Zeeuws-Vlaamse clubs HW'24, Philippine, Breskens, Terneuzen en Hontenisse. „Ik wil mijn carrière op een goede en mooie manier afsluiten en waar kan dat beter dan bij RBC? Deze club heeft me als eerste de kans gegeven om hogerop te komen, als jeugdspeler en als prof', vertelde hij op de website van de club. Boutens Kloetinge dus niet het marathonschaatsen, waar Zeeland met de broers Niels en Erwin Mesu wel iets in de melk te brokkelen heeft - telt Zeeland al decennia lang niet mee. Arjaan van de Kreeke uit 's-Heer Arendskerke, twee keer goed voor een plek in de top tien op het Ne derlands kampioenschap sprint in de jaren zeventig, is het beste wat Zeeland op het gebied van lange baanschaatsen heeft gehad. Deze eeuw zijn er twee Zeeuwen geweest die eenmalig aan een NK bij de senioren hebben meegedaan. Nicole Geelhoed eindigde in 2012 als 21e bij het NK allround. Niels Mesu werd in 2013 op het onderdeel mass start negentiende bij de NK afstanden. De Middelburger kreeg vorige week het verschrikkelijke bericht dat hij opnieuw kanker heeft en het schaatsen momenteel links moet laten liggen. Mesu reed in de jaren na zijn deelname aan de NK afstanden al leen in het begin van het seizoen Sinds dinsdag strijden tientallen Nederlandse schaatsers bij het ze nuwslopende olym pisch kwalificatietoer nooi in Heerenveen om twintig olympische startbewijzen. Zowel bij de mannen als vrouwen mag Nederland een maximum van tien schaatsers naar de Spelen in Pye- ongchang afvaardigen. Bij de 89 schaatsers die een poging wagen, zit geen enkele Zeeuw. Dat is niets nieuws onder de zon, want dat was de voorbije olympi sche kwalificatietoernooien niet anders. Sterker nog: er deed nog nooit een Zeeuw mee aan het olympisch schaatstoernooi. Op het gebied van langebaanschaatsen - Naar Heerenveen verhuizen en mijn studie op een lager pitje zetten, was voor mij een brug te ver De amazone van de VMF Dressage Stables uit Ellemeet stuurde in de arena van het Hippisch Sportcen trum De Kroo de fraaie vliegende galopwissels springende en uitge strekte gangen tonende zevenjarige Armani-dochter naar een score van 68,85 procent. De combinatie sloeg daarmee een gat van ruim vier pro cent met Marijke van Giesen (Zaamslag) en de zesjarige Totilas- dochter Genuine. „Het was voor Angel haar eerste wedstrijd en ik heb haar meteen ge start in ZZ-Licht", vertelde De Frel. „Het is het hoogste basisniveau en ze was eerder nog nooit van huis geweest. Geen slecht debuut, maar het kan nog beter. Angel is een paard met veel kwaliteiten. Maar wel eentje met een apart karakter. Ze is erg kijkerig. Daardoor is de stap ook nog een probleem. Dan heeft ze tijd om rond te kijken en voel je de spanning toenemen. Het is een kwestie van trainen en kilo meters maken." Emily Wiskerke uit Kamperland was in Z2 oppermachtig. Met de vosruin Fighter eindigde ze als eer ste (66,47) en met de merrie Veer- sedams Shakira eiste ze de tweede plaats op (65,29). „Het zijn twee paarden met een meewerkend ka rakter, die zich fijn laten rijden", vertelde Wiskerke. „Ik heb me met beiden geplaatst voor het Zeeuws kampioenschap, eind januari. Ze toonden vormbehoud en lieten zien er klaar voor te zijn. Ik ben te vreden." In de KNHS Greenpoint Kosten- drukkers Cup voor Young Riders eindigde Zoe de Booij uit Axel met de merrie Esther de Jeu SVN als beste Zeeuwse combinatie op een negende plaats (65,00). vrijdag 29 december 2017 VOETBAL ATLETIEK Korfbalvereniging Atlas uit Ritthem heeft het contract met trainer Reinoud Bakker met één jaar verlengd. Het eerste team van Atlas komt op dit moment in de zaal en op het veld uit in de tweede klasse. Het tweede team van Atlas, waar Reinoud Bakker ook leiding aan geeft, komt uit in de reserve derde klasse, zowel op het veld als in de zaal. I Ruben Boutens heeft 2017 in stijl afgesloten, door in Denemarken een een overwinning te boeken met het Kandborg Racing Team. Samen met zijn Deense team genoot Nicolaj Kandborg en Ayrton Walczak (Polen) wist het team in de vijf uur durende endu rance race of champions als eerste over de fi nish te komen. In totaal deden ne gentien teams mee in Aarhus. In de individuele races eindigde Ruben Boutens - die eerder dit jaar de wereldtitel pakte - als derde. l Marcel Lourens is ook volgend sei zoen de hoofdtrai ner van Kloetinge. De oefenmeester uit Middelburg te kende afgelopen zomer namelijk een contract voor twee jaar. Bij de Bevelandse club was hij de opvol ger van Arie van der Zouwen, die overstapte naar tweedeklasser MZC'11. Onder lei ding van Lourens bezet Kloetinge halverwege het seizoen de zesde plaats in de eerste klasse B. Zeeland heeft 'n Arwin Willemsen Vlissingen - Nicole Geelhoed M Nicole Geelhoed, archieffoto ben van trierum Met een overtuigende overwin ning kon dressuuramazone Ste phanie de Frel uit Koewacht gis teren, op het Oudejaarscon- cours in Nieuw- en Sint Joos- land, met de merrie VMF Far- mana Angel op een uitstekend debuut in de klasse ZZ-Licht te rugkijken. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40