NOVEMBER DECEMBER 9 Film Weg van Jou groot succes Trommelen voor koningin Maxima Bussen van Arduin komen te laat gouden 100.000 Het was een goed verhaal. Dat wist Jan Lie- vens wel. Maar dat de film zo'n enorme hit zou worden, dat had hij niet aan zien ko men. „We kregen zulke fantastische recen sies, daar kun je alleen maar van dromen!" Lievens bedacht het scenario samen met Nynke van der Ploeg. Ze stuurden het op naar filmproducenten om te kij ken of het filmpotentie had. „Het was maar afwachten of ze ons verhaal eruit zouden pikken, want er worden natuurlijk heel veel verhalen opgestuurd. Maar al snel vonden we een producent die het met ons zag zitten." In oktober kwam de film uit. Volgens Lievens is Weg van Jou één groot compliment voor Zeeuws-Vlaanderen. „We vonden het belangrijk om te laten zien wat het gebied te bie den heeft, het is gewoon heel leuk en mooi. We hopen dat die boodschap goed aangekomen is." Weg van Jou onderscheidt zich volgens Lievens van andere films door het sterke verhaal. „Het is geen standaard roman tische komedie, maar eentje met diepere lagen en levens lessen. Ook de goede cast, producenten en regisseur hebben daarin zeker een rol gespeeld." Inmiddels zijn er bijna 200.000 bezoekers naar de film ge weest. Dat maakt Weg van Jou zo goed als zeker de derde Ne derlandse film van 2017 als het gaat om aantallen bioscoop bezoekers. „Daar ben ik supertrots op." Ze waren wel wat zenuwach tig, maar volgens juf Diana Burgers van basisschool De Casembroot in Sint-Anna- land hebben haar leerlingen uit groep 7 het fantastisch gedaan. Ze mochten eerder deze maand met hun trommels optreden tijdens het Kerst Muziekgala in Ahoy. „Ik ben ontzettend trots op ze, dat is niet te beschrijven. Het was een fantasti sche ervaring. De kinderen vonden dat er een heel leuke sfeer hing en dat ze on der de indruk waren van alle lichtjes in de zaal." Optreden in Ahoy is op zich al bijzon der, maar het was een nog grotere erva ring omdat koningin Maxima aanwezig was. „Dat vonden de kinderen heel bij zonder. Sommigen hebben de koningin een hand gegeven. En na afloop kregen ze allemaal een roos van haar." Leerlingen van groep 7 mochten voor de koningin trommelen omdat zij het te levisieprogramma 'Lang Leve de Muziek Show' hadden gewonnen. Volgens de juf is deelname voor herhaling vatbaar. „De kinderen konden na afloop op een kaart aangeven of ze volgend jaar weer mee wil len doen. En dat wilden ze allemaal!" Dat het optreden zo goed ging, heeft te maken met het goede oefenen, volgens Burgers. „We hebben op school geoefend, maar ook een keer in Hilversum en na tuurlijk in Ahoy zelf. Daardoor wisten de kinderen precies waar ze aan toe waren." René Jacobs uit Vlissingen wordt er weer boos van als hij erover vertelt. Tot eind oktober ver zorgde vervoersbedrijf TCR het vervoer van cliënten van Ar duin. Dat veranderde, Arduin ging bussen leasen en regelde zelf de ritten en de bestuur ders. Er ontstonden grote problemen. „Binnen enkele dagen werd het een gigantische puin- bak. Mijn dochter werd niet opgehaald en ik hoorde ook van andere ouders en verzorgers verontrustende verhalen." Jacobs verzamelde alle verhalen en trok aan de bel. „Ik dacht, ik moet ingrijpen, want deze categorie mensen kan dit totaal niet handelen. En toen is de boel gaan lopen. Het heeft me let terlijk bloed, zweet en tranen gekost. Ik heb avonden en nachten achter elkaar gebeld en gemaild om de chaos zo snel mogelijk te laten stoppen." De druk werd steeds verder opgevoerd en uiteindelijk werd het nieuwe vervoerssysteem weer teruggedraaid. „Toen ik hoorde dat alles afgeblazen was, heb ik de auto jankend aan de kant gezet. Het had me zoveel tijd en energie gekost." Eén ding weet Jacobs zeker: „Dit mag nooit meer gebeuren. Natuurlijk, er kunnen altijd dingen misgaan, maar dit liep totaal uit de hand. Ik houd het cliëntenvervoer met hele scherpe oren en ogen in de gaten. Als Arduin de boel weer overzet, dan ga ik er weer vol te genin." vrijdag 29 december 2017 PC 100.000 JEZOEKERS OLM bezoekers WIGVANJOU IVANJOU IE GVANJOU FOTOBOAZTIMMERMANS FOTO RUBEN OREEL FOTOMARCELLEDAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37