Ligplaatsen stemmen Dijkhuizen niet mild T/D/N Dick Nieuwenhuis Artsenpaar De Vries-Prins zet werk voort in Israël 7 MichadeVriesen zijn vrouw Karin Prins vertrekken voor langere tijd naar Israël. De artsen gaan een bijdrage leveren aan het land. Een vernieuwde badkamer al mogelijk in 2 weken! vrijdag 29 december 2017 Sheila van Doorsselaer e zijn amper drie maanden terug uit Sa- fed, de Israëlische stad .waar Prins (56) en De I Vries (63) een jaar lang werkten in twee dokterspraktij ken. Beide artsen zijn Joods en zo doende heeft Israël een bijzondere betekenis voor hen. Ze bezochten het land al vaker, het liet een on uitwisbare indruk achter en na een jaar daar werken en wonen kriebelt het toch weer. Zij: „Ons werk daar is niet af." Vlak voor hun eerste vertrek, een jaar geleden, was het echtpaar nog stellig: voorgoed weggaan uit Nederland was niet bespreekbaar. Ze wilden niet van die 'skype- grootouders' worden. En daar staan ze nog steeds achter. Zij: „We komen terug zodra ons eerste kleinkind wordt geboren. Dat duurt vast nog wel even, maar dat is in ieder geval het plan." De vier kinderen, tussen de 19 en 24 jaar oud, staan achter de be slissing van hun ouders en dat gaf het artsenechtpaar het laatste zetje. Ze keren terug naar de huis artsenpraktijken waar ze al eerder werkten. Safed is qua inwonertal te vergelijken met Middelburg, de patiënten en collega's zijn er ook innemend, maar daar houden de vergelijkingen wel op. Hij: „De eerste patiënt die ik in Israël zag, voelde als mijn allereer ste patiënt destijds in Nederland. Je moet niet denken dat je in Israël op dezelfde wijze te werk kunt gaan als in Nederland. Dat gaat toch wel even anders." Gaat hier diarree na een paar dagen meestal wel vanzelf over, in Israël ligt dy senterie op de loer, dus extra alert heid is geboden. Zij: „Ook zijn ze in Israël veel scheutiger met anti biotica dan in Nederland. Het is niet de bedoeling dat we onze Ne derlandse richtlijnen gaan opdrin gen, maar we hopen de mensen wel wat bewuster te maken." We komen terug zodra ons eerste kleinkind wordt geboren -Karin Prins Het stel ervaart dat hun aanwe zigheid zeer wordt gewaardeerd door de patiënten. Zij: „Van ortho dox tot zelfs Nederlandse mensen, ze vragen naar ons, dat is erg fijn." Vorig jaar was de taal nog best een struikelblok, maar het paar heeft in een jaar tijd behoorlijk aan hun Hebreeuws getimmerd. Kon zij vorig jaar een kippensoepje bestel len, nu bij wijze van spreken een heel menu. Het stel wordt in Israël met open armen ontvangen. Het is daar de aard. Het is er een smelt kroes van Joden van over de hele wereld. Hij: „Op tv zien we alleen de ex cessen. Niet het normale, dagelijks leven." Natuurlijk zullen ze Ne derland in het algemeen en Mid delburg in het bijzonder gaan mis sen. Zij opvallend genoeg ook de taal. „Het is ontzettend vermoei end steeds na te moeten denken over hoe je iets moet zeggen. En ik wil ook wel eens een grapje kun nen maken in het Hebreeuws, maar dat lukt nog niet zo." Hij zal ook de Joodse gemeenschap in Zeeland missen, waar hij jarenlang voorzitter van was. „Het gaat maar over zo'n veertig families, maar het gezamenlijk eten op de sabbat in de synagoge, dat was altijd zeer bijzonder." De Vries en Prins vertrekken op 2 januari en hebben hun dokters praktijk in de binnenstad na 24 jaar overgedragen aan de huisart sen Van Vijven en Kasse. De naam van de praktijk zal dan ook wijzi gen in De Getijdenmolen, naar het eeuwenoude pandje waarin de praktijk gevestigd is. René Hoonhorst Vlissingen Reder Marinus Dijkhuizen heeft voor alle drie zijn plezierboten ligplaatsen in de Vlissingse Bin nenhaven bemachtigd. Maar dat stemt hem nog niet tevreden. De al jaren met het Vlissingse gemeentebestuur overhoop lig gende reder Marinus Dijkhuizen begraaft de strijdbijl niet nu hij dit jaar (tijdelijke) ligplaatsen voor zijn hele vloot van drie partysche pen heeft. Dijkhuizen mag in 2018 in de Binnenhaven aanmeren met de Stad Veere (april tot en met sep tember), de Stad Veere II (tot 1 april) en de Madeleine (vrijdagen en zaterdag in juli en augustus). Over die tijdvakken is de Vlis singse reder wel tevreden. Maar dat de aanlegvergunningen alleen voor komend jaar gelden, bevalt hem minder. Dijkhuizen: „Na tuurlijk is het mooi dat ik lig plaatsvergunningen krijg. Maar ze gelden allemaal maar voor één tijdvak. Voor de Stad Veere II weet ik nog niet eens of ik in het najaar vanaf oktober weer terecht kan. Op die onzekerheid kan mijn be drijf niet draaien." Dijkhuizen is niet van plan om lopende procedures tegen eerdere besluiten van het gemeentebe stuur - waaronder één tegen een nieuwe aanlegsteiger - af te kap pen. „De Raad van State heeft on langs geadviseerd een mediator aan te stellen. Ik concludeer daar uit dat bestuurders zo snel moge lijk met ons om de tafel moeten gaan om een oplossing te zoeken. Er zijn intussen weer ligplaatsen te vergeven, de gemeente heeft er onlangs een aantal verkocht." Tegelzet bedrijf Hoge kortingen op alle showroom badmeubelen! Persoonlijk contact, cm jocdi en betrouwbare service teyen scherpe prijzen! Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke - 0118-592491 - info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl Karin Prins en Micha de Vries met op de achtergrond hun praktijk, foto lex de meester WA 'Hetzelfde werk, maar toch anders' IN ONZE SHOWROOM ADVIES BIJ U THUIS DE REALISATIE - Inspiratie opdoen - Advies krijgen - Afspraak maken, ook's avonds mogelijk - Inmeten badkamer - Bouwkundig advies - Ruwe schets - De bouw bespreken - Het voorwerk - De installatie van uw badkamer - Uitgevoerd door eigen vakmensen Wij zijn geopend tijdens de Kerstvakantie, tip bel even voor de zekerheid van te voren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35