71 c? li 6 Matthijs is nieuwe sportambassadeur 'V, Jg éggm Matthijs Albregtse mag dan pas 17 jaar zijn, hij is tweedejaarsleerling aan het Cios in Goes. En hij vindt het prachtig om les te geven en mensen in beweging te krijgen. Dat de gemeente aan hem dacht als sportambassadeur maakt hem best een beet je trots. Albregtse speelt in het coltsteam (16-18 jaar) van EZRC Oemoeme- noe, een rugbyteam dat uitkomt op het op een na hoogste niveau van Nederland. Hij zit ook in de jeugd- selectie van Oranje. Dat was de re den dat hij gisteren niet in de Kruit- molen was, maar in Amsterdam. Matthijs speelde echter vanwege griep niet mee met het Nederlands team. „Volgende week krijg ik ge lukkig wel de mogelijkheid om mee te doen", liet de zieke rugbyer vanuit Amsterdam weten. Albregtse heeft er nog geen idee van wat hij als ambassadeur alle maal mag en kan doen. Maar hij heeft 'absoluut zin om clinics te ge ven'. Natuurlijk wil Matthijs graag zijn eigen sport promoten, 'maar ik wil ook lesgeven in andere sporten'. „En met basisscholieren omgaan, vind ik prachtig. Maar ik wil ook met volwassenen werken. Ik hoor wel wat de gemeente graag heeft." Albregtse begint volgende week aan zijn ambassadeurschap, korf balster Anita de Ridder nam giste ren afscheid. De Arnemuidse, die tegenwoordig als PKC-speelster in Papendrecht woont, was met ple zier twee jaar ambassadeur voor Middelburg. Ze voelt er veel voor om op het aanbod in te gaan ambas sadeur van Sport Zeeland te wor den. „Want het is natuurlijk mooi om de jeugd in beweging te krijgen en de noodzaak van goede voeding onder ogen te brengen. Maar het is ook hoog tijd dat de sport in Zee land op een hoger niveau wordt ge bracht. Daar wil ik graag een bij drage aan leveren." Als het aan De Ridder ligt, gaat de lat voor de Zeeuwse sport gelijk op met haar eigen vooruitgang. „Ik heb moeten wennen aan het niveau van PKC, maar heb een plek in het team veroverd. Nu hoop ik goed genoeg te worden voor een uitverkiezing voor Oranje." Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! ka psa Io n IN DE REGIO Fietstocht op oudjaar Storytrail wandeling Duik in zee op nieuwjaarsdag MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 29 december 2017 WA Rugbyer heeft zin om clinics te geven Wethouder Chris Simons stelde gisteren in sporthal De Kruitmo- len Middelburgs nieuwe sport ambassadeur voor: rugbyer Mat thijs Albregtse. René Hoonhorst Middelburg r A Matthijs Albregtse: „Ik vind het een eer dat ik ambassadeur ben. Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. -a-~T werken Erkend zorgverlener Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl MIDDELBURG Zeelandfiets.nl houdt morgen een oudejaarsfietstocht van 35 kilometer. Deelnemers kunnen kiezen voor moun tainbike, race- of sportfiets. De tocht voert langs Veere, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Se- rooskerke, Grijps- kerke en Buttinge. Start: 10.00 uur vanaf Cycle Hub, Stadsambachtsweg 6 in Middelburg. Rond 11.30 uur kun nen deelnemers daar genieten van een hapje, drankje en oliebollen. MIDDELBURG Zondag neemt Ver halenverteller Jo hannes van Thea tergroep Stads- avonturen de aan wezigen mee terug in de tijd. Start: 14.00 uur op de Markt in Middel burg, bij boekhan del de Drvkkery. Reserveren is nodig. Dit kan via storytrail.nl/stads- wandeling-middel- burg. VLISSINGEN Zwemmen Langs Walcheren houdt de jaarlijkse nieuw jaarsduik op maan dag 1 januari. Na af loop is er voor ie dere deelnemer warme chocomelk of glühwein. Voor de start zal er een cheque ter waarde van 1.300 euro wor den overhandigd aan Hans Sinke van Stichting ALS. In schrijven: 1 januari vanaf 12.00 uur op het badstrand in Vlissingen. SPORTPLEZIER MIDDELBURG Een kleine driehonderd kinderen maakten gisteren kennis met een keur aan sporten in sporthal De Kruitmolen. De gemeente Middelburg probeert al jaren door het opzetten van sportieve festiviteiten de (basis)school- jeugd letterlijk en figuurlijk in beweging te krijgen. Mede door de samenwerking met de plaatselijke Stichting Welzijn, Kindcentrum Koozie en Kinderopvang Walcheren en de inzet van een sportambassadeur loopt dat goed, meldde wethouder Chris Simons. Niet alleen de lol van het sporten kregen de kinderen gisteren mee, ze leerden zich ook ver plaatsen in het leven van een gehandicapte door een potje rolstoelbasketbal, foto lex de meester ARNEMUIDEN Vrijdag 29 decem ber: weekmarkt in het centrum van 12.00-17.00 uur; DOMBURG Centrum, 12.00- 20.00 uur: Winter- markt; MIDDELBURG Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling ijsbaan; Sporthal de Sprong, 11.00-16.00 uur: VV Zeelandia Oliebol- lentoernooi; Kinderboerderij De Klepperhoeve, 14.00-15.30 uur: Knutselactiviteit voor kinderen; Cinema Middelburg, vanaf 14.00 uur: Vertoning 'Rita&Krokodil' en 'La Novia des De sierto'; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; Studio A58, 20.00 uur: Kerstmusical Scrooge; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.00-13.30 uur: Activiteit Een kijkje achter de scher men van het zee aquarium bij Terra Maris; VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur: Week markt; Tent voor café 't Archief, 11.00-17.00 uur: Vinyl platenbeurs; Van Hogendorpweg 58, vanaf 13.30 uur: Kerst Bridgedrive; CCXL Theater, 14.00 en 16.00 uur: Theatervoorstelling Buurman Buur man; Ter Reede, 19.30 uur: Dans avond met Joop Meulmeester; De Piek, Hellebardier- straat 13, 20.00 uur: Zeeuwse Ko medie speelt Asse poes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34