Einde aarsauiz Mezger tovert met smaak en complexiteit Hond eet fietstas leeg, baas laat excuusbriefje en vijf euro achter 2 MAAN LEO Column Vanavond is de eindejaars- quiz van Omroep Zeeland te zien. Mocht u nog niet genoeg hebben van mijn bolle toet, dan kan ik u van harte aanra den te kijken. Ogenschijnlijk is het een uitzen ding met een hoge gemoedelijk heidsfactor, maar laat u niet mis leiden: tijdens de opnames kwam het slechtste in mij en de overige deelnemers naar boven. In oktober werd ik gebeld met de vraag of ik mee wilde doen aan de quiz. Mijn gezonde verstand legde het resoluut af tegen mijn ego toen ik geestdriftig ja zei. En ik wist het toen ik de telefoon neer legde. Natuurlijk houd ik het Zeeuwse nieuws in de gaten. Maar dat doe ik vooral om zotte feitjes te oog sten voor deze column. Het idee dat ik zou kunnen gloriëren in zo'n nieuwsquiz was ronduit ab surd. Tijdens de opnames zag ik meer vertwijfelde gezichten die verraadden dat hun eigenaar zich niet meer kon herinneren wat hem/haar in godsnaam bezield had mee te doen. Ongetwijfeld was hun ego net als het mijne ge streeld door het verzoek tot deel name. Maar niet alleen het ego liet zich gelden: ook de competitiedrift stak schaamteloos de kop op. Eigenlijk ben ik niet zo competitief. Al thans, dat dacht ik tot de opnames begonnen. Bij binnenkomst werd mij op camera gevraagd of ik wilde winnen. De kerstlichtjes hebben het hopelijk wat verzacht, maar al les aan mij straalde plots uit dat ik hier was om de buit binnen te ha len. Bij het samenstellen van de teams hoopte ik vurig dat ik bij Ben de Reu zou komen: vorig jaar was het ook een politicus die won. Onder de felle lampen zag ik steeds meer mensen steeds feller hun antwoorden neerpennen. Toen in de laatste ronde op een knop gedrukt moest worden, spatte de verbetenheid van de ge zichten af. Het spijt me, beste quizkijker, als u bij het doven van 2017 alsnog de zelf- en eerzuchtige mens ziet opvlammen. Mijn gezonde verstand legde het resoluut af tegen mijn ego toen ik geestdriftig ja zei DESTELLING Vandaag: Vuurwerk hoort bij de jaarwisseling Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk VEEL AGRESSIE IM NEDERLANDSE VLIEGTUIGEN VLIE0TUI6.' Oplichters blijven langer in de cel Nicole krijgt een lyme-behandeling Geld StrandRide for the Roses NIEUWLAND Jos de Jonge in De Wegwijzer Jeroen Tanis en Sander de Jonge zijn verguld met de hoofdprijs. „We zijn hier ontzettend blij mee." Terecht, want Mezger scoorde dit jaar van alle bezochte restaurants het hoogste puntenaantal: een 8,6. De chefs koken overheerlijke ge rechten die ook nog eens origineel en spannend worden gepresen teerd. Marloes Matthijssen, die Mezger recenseerde, roemt de rijke, complexe smaken en het fantasti sche, moderne lichte interieur. Tanis en De Jonge hadden het ge voel dat ze wel eens op het hoogste podium zouden kunnen belanden. Ze volgden de scores van andere restaurants in de PZC-rubriek Eten op de voet. Ze bleven uiteindelijk aan kop, al streefde AIRrepublic in Cadzand-Bad hen nog bijna voor bij. Dat restaurant, eigendom van topchef Sergio Herman, werd acht maanden na opening recent al be kroond met een eerste Michelin- ster. AIRrepublic is dan ook een uit stekend restaurant waar net als in Mezger de gerechten helemaal af zijn. Mezger bleef een neuslengte voor met een beter zitcomfort en een iets betere prijs-kwaliteitsver- houding. Overigens vinden we al onze fi nalisten winnaars. De Boterkapel in Domburg, Alexander's Restaurant in Moriaanshoofd, Kint Co in Paal en AMUZ in Goes kunnen we zonder dralen aanbevelen. Stuk voor stuk voortreffelijke eetadres- sen. AMUZ sluit binnenkort helaas de deuren. Dat vinden we een ader lating voor Goes, want het is qua prijs-kwaliteitsverhouding onver slaanbaar. Onze winnaar restaurant Mezger krijgt zaterdag in de PZC nogmaals een podium. Dat is tevens de laatste bijdrage van Marloes Matthijssen aan onze rubriek Eten. In 2018 zal het team eetdetectives bestaan uit Frank Balkenende, Bob Maes en Elian van 't Westeinde. GOES Een heerlijke Libanese wrap. Die dachten Sandra van Damme uit Goes en een vriendin woensdag te kunnen nuttigen na een stevige wandeling. Maar die vlieger ging niet op. Een hond bleek zich tegoed te hebben ge daan aan de proviand, die zich in hun fietstassen bevond. De schuldbewuste eigenaar liet een excuusbriefje en een biljet van vijf euro achter. Van Damme stond raar te kijken toen ze na een wandeling door het Poelbos bij Goes terugkwam bij di fiets. „We hadden eerst bood schappen gedaan, die zaten in onze fietstassen. We hadden on der meer Libanese wraps ge kocht. Die zaten in plastic. Toen we na een paar uur terugkwa men bij de fietsen, zagen we die half opgegeten liggen. Ik dacht: wat is dit nou? Er zitten toch geen wilde beesten in het Poel- bos?", vertelt ze. „We dachten in eerste instantie dat het kraaien waren, die zaten in de bomen en dat zijn slimme beesten." Een blik in de fietstassen bracht opheldering. Daar zat een briefje in en een biljet van vijf euro. 'Excuses', luidde het be richt, 'mijn hond heeft zich te goed gedaan aan lekkers uit uw fietstas. Ik hoop dat u hiermee nieuwe boodschappen kunt ha len'. „Geweldig", zegt Van Damme, die het voorval meldt op haar Facebookpagina. De vijf euro dekte de 'schade', maar alleen een briefje was ook goed geweest, vindt de Goese. „Ik had een grijns van oor tot oor." Ze heeft geen idee wie het briefje schreef, er stond geen naam op. „Maar als diegene zich meldt, kriiet hii of zii een bos bloemen. -icU ruAf eruv.ee meuiv 1L' oh SeUQp|0Oi hi ale ei vrijdag 29 december 2017 Gisteren: Kinderen kunnen niet vroeg ge noeg beginnen met Engels 531 reacties Paul Kusters ARNHEM De 34-jarige man uit Rosmalen en 31-jarige vrouw uit Den Bosch die eerder deze maand wer den opgepakt voor het op grote schaal oplichten van kwetsbare ouderen, blijven negentig dagen langer vastzitten. Het duo maakte onder meer slachtoffers in Middel burg en Goes. De vrouw deed zich vaak voor als medewerker van een zorginstelling. Zij werkte zich zo het huis in, liet dan de deur op een kier waardoor haar handlan ger ook binnen kon. Lyme-patiënte Nicole van Dorst (23, foto) uit Sas van Gent begint 15 ja nuari met een behande ling in een kliniek in Frankfurt. De behande ling moet ervoor zorgen dat de doodzieke Nicole geneest van de ziekte van Lyme. Haar laatste hoop is gevestigd op deze behandeling. De stichting Hope for Nicole zamelde via crowdfun- ding afgelopen maand 50.000 euro in voor be handeling en revalidatie. BROUWERSDAM De tweede StrandRide for the Roses heeft zo'n 7000 euro opgeleverd voor KWF Kankerbestrij ding. 220 mensen gingen gisterochtend op de Brouwersdam van start voor een tocht van 20 of 40 kilometer over het strand, de duinen en de bossen van Wester- schouwen. Aan de tocht namen ook (oud-)wiel- renners Johnny Hooger- land, Koos Moerenhout en Marco Minnaard deel. Acteur en tekstschrijver Jos de Jonge staat bin nenkort in De Wegwijzer in Nieuwland met zijn show Echt Zeeuws Zaad?! In de Uit en Thuis van gisteren stond abu sievelijk dat vanavond een voorstelling plaats vindt. Dat moet zijn vrij dag 5 januari om 20.30 uur en zaterdag 6 januari om 15.00 uur. Restaurant Mezger in Domburg wint de PZC Award Beste Res taurant 2017. Marloes Matthijs- sen, culinair recensent voor de PZC, reikte de glazen plaquette gisteren uit aan de chefs Jeroen Tanis en Sander de Jonge. Frank Balkenende Domburg De score die Mezger kreeg. C'CXU Het excuusbriefje. FOTO SANDRA VAN DAMME SAS VAN GENT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2