Dai Dai Ntab: Ik ga nog laten zien wat ik echt waard ben Transfer Van Dijk bewijs van totale gekte M 23 1 r 1 De stress is nu in elk geval van de ketel UITSLAGEN Programma den Bergsma berichten. Dat ze het hem gunden. „Heel aardig, maar ja, daar ga je niet harder van schaat sen." De avond voor de tien kilometer besloot hij zijn voorbereiding te veranderen. Met zijn team Clafis verbleef hij al een week in een hotel in Wolvega, maar hij pakte zijn spullen en reed naar huis in het Friese Aldeboarn om daar te slapen. „Dat bleek een goede keuze, ik heb vannacht voor het eerst deze week een keer goed geslapen." Met een redelijk vlak schema eindigde hij gisteravond achter Sven Kramer en bemachtigde zo het laatste olympische ticket op deze afstand. Voor succes op de Winterspelen en een evenaring van zijn titel van vier jaar geleden zal hij nog 'zeker een stap moeten maken', weet Bergsma. „Maar ik heb nog an derhalve maand nu. De stress is in elk geval van de ketel. Ik ben heel blij dat deze dag er eindelijk opzit. Nu kan ik loslaten en even rustig aan doen. Misschien een biertje drinken en een lekker kroket je eten." Verbij moest tot drie keer toe klaar gaan staan voor de start. Bij de derde keer scheurde een spier in zijn lies. Hij wilde zijn rit na 40 meter eigenlijk afbreken, deed dat niet en schaatste wonderwel naar de tweede tijd en een olympisch startbewijs. Maar gisteren moest Verbij zich afmelden voor de 1000 meter, zijn favoriete afstand, die vandaag op het programma staat. Hij staat enkele weken aan de kant. Normaal gesproken komt zijn deelname aan de Spelen niet in gevaar, in elk geval op de 500. Coach Gerard van Velde van Team Plantina was gisteren in Thialf niet mals voor zijn pupil Ntab. „Natuurlijk is dit voor Dai Dai zelf het beroerdst. Maar het is wel stom van hem. Bij de eerste start ga je scherp staan. De tweede keer net iets minder scherp, want je kan dit risico niet nemen." Dat de starter lang wachtte, weegt voor Van Velde niet mee. „Al wacht hij de hele middag, je moet gewoon stilstaan. Dai Dai deed dat geen moment bij die tweede start, het was allemaal overduidelijk. Dit soort fouten zie je normaal gesproken bij de pupil len wel eens." Emoties Ntab had de hele nacht naar het plafond van zijn hotelkamer ge staard. Na een avond vol emoties. „Eerst was ik boos, zeg maar woe dend. Daarna werd ik verdrietig en kwamen de tranen. En vervol gens was ik leeg, sprakeloos en be sluiteloos." Vervolgens sprak hij met Van Velde, die hem niet spaarde. „Gerard heeft gelijk. Ik moet de hand in eigen boezem steken. Met het bagatelliseren van de situatie kan ik niets. Ik ben ie mand die veel fouten maakt, maar daar ook altijd van leert. De ko mende jaren ga ik laten zien wat ik echt waard ben. Dit moet me brandstof geven." Ntab rijdt vandaag wel een 1000 meter. „Ik ga voor een steengoede rit. Nu opgeven of in teleurstelling blijven hangen, daar koop ik niets voor." Spits Antoine Griezmann van At- lético Madrid heeft een afkoopsom van 'slechts' 200 miljoen euro in zijn contract staan. FC Barcelona staat klaar om het bedrag lachend af te tikken. En als ze in Catalonië toch liever nog even wachten, is de afkoopsom komende zomer zelfs gehalveerd. Tot voor kort gaf zo'n clausule met een megabedrag een veilig ge voel voor clubs. Wie ging dat beta len dan? Na woensdagavond voelt 200 miljoen, zeker voor een gewel denaar als Griezmann, bijna aan als transfervrij. Na woensdagavond helemaal. Het moment waarop Virgil van Dijk van Southampton naar Liver pool verhuisde. Als een 26-jarige verdediger uit Nederland, die nog nooit actief was op een groot eind- toernooi, een jongen ook die door de Nederlandse topclubs ooit totaal werd genegeerd, een Brabander die door onze beste trainer Louis van Gaal zelfs totaal niet serieus werd genomen nu voor 84,4 miljoen over de toonbank gaat, wat is dan in vre desnaam de volgende stap? Neymar verkaste afgelopen zo mer van FC Barcelona naar Paris Saint Germain voor 220 miljoen. Maar dat was wel een Braziliaans international en boegbeeld van Nike. Na die recordtransfer zei zaak waarnemer Rob Jansen, directeur van Wasserman: „Er is helemaal geen grens. Straks gaan er spelers voor 300 miljoen." Jansen denkt dat marketing en televisiegelden de enorme investeringen nog kunnen verantwoorden ook. Toch is er ook verontwaardiging. „Van Dijk is dat bedrag zeker niet waard", zegt de voormalige topspits Alan Shearer. „75 miljoen pond, dat kan niet. Het rijst de pan uit." Voormalig international Stan Collymore is het roerend met Shea rer eens. „Zelfs de rijkste clubs prij zen zichzelf binnenkort uit de markt. Absolute waanzin", zegt Collymore. Bij Liverpool halen ze hun schou ders op. Op vrijdag 5 januari op An- fïeld in de derby tegen Everton om de FA Cup is Van Dijk er voor het eerst bij. Met ongetwijfeld enorme druk op zijn schouders. 4 vrijdag 29 december 2017 GO OKTHEERENVEEN 10.000 meter (m): 1. Kramer* 1.54,04,2. Bergsma* 12.58,07,3. De Vries 13.01,12,4. Kooiman 13.01,53, 5. Hoogeveen 13.03,52, 6. Blokhuijsen 13.08,43. Geplaatst voor Spelen 500 meter (v): 1. Das 38,42,2. Leenstra 38,52,3. De Jong 38,58, 4. De Neeling 38,62,5. Kuipers 38,67, 6. Beuling 38,68. Vandaag 18.15 uur 1500 meter (v) 19.15 uur 1000 meter (m) Morgen 16.00 uur 5000 meter (v) 17.00 uur 1500 meter (m) Jorrit Bergsma steekt een duim om hoog: missie volbracht op de tien kilometer. FOTO PIM RAS HEERENVEEN Alsof het voor Dai Dai Ntab allemaal nog niet erg genoeg was. Met zijn twee valse starts op de 500 meter van het OKT viel zijn olympi sche droom woensdag in dui gen, maar blijkt hij achteraf ook indirect een blessure te hebben veroorzaakt bij zijn ploeggenoot Kai Verbij. Dai Dai Ntab: „Ik ga voor een steengoeie 1000 meter. In teleurstel ling blijven hangen,daar koop ik niets voor." FOTO PIM RAS Liefst 84,4 miljoen transfergeld voor de 26-jarige verdediger Virgil van Dijk. Loopt het niet uit de hand zo? Mikos Gouka Rotterdam Virgil van Dijk bezet in de top- 10 van duurste transfers de ne gende plaats. Nummer 1 is Ney mar (220 miljoen). Net achter Van Dijk staat Luis Suarez (81,7). - Jorrit Bergsma (31) Virgil van Dijk in het shirt van Southamp ton dat 84,4 miljoen voor hem vangt. FOTO PHOTO NEWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23