deelname aan Tour ongewis 22 SCHAATSEN OKT IN HEERENVEEN Kort Kompany McClaren weg bij Cruijff Trainer Jordi Cruijff heeft bij Maccabi Tel Aviv maar kort gebruik kunnen maken van de adviezen van Steve McClaren. De 56-ja- rige Engelsman - oud-bondscoach van zijn land en ooit kampioen in Nederland met FC Twente - neemt na amper vijf maanden al weer afscheid van de Israëlische club, waar McClaren in augustus met veel bombarie was gepresenteerd als 'coaching consultant'. Flitsen Joaquin Skiën Ploegentijdrit in Brussel De Tour de France start in 2019 op zaterdag 6 juli vanuit Brussel met een rit in lijn door Vlaanderen en Wallonië. Een dag later volgt in Brussel een ploegentijdrit, zo onthulde de organisatie gisteren in de Belgische krant Het Nieuwsblad. Het exacte parkoers van de etappes die onder het 'Grand Départ' vallen, wordt op 16 januari gepresenteerd. Ajax haalt Tagliafico Ajax gaat zich verster ken met Nicolas Taglia fico. De 25-jarige Ar gentijn van de club In- dependiente tekent voor vierenhalf jaar en kost ruim vier miljoen euro. De linksback moet in januari aan sluiten bij de selectie van trainer Erik ten Hag. De overgang van de coach is gisteren of ficieel afgerond nadat Ajax en FC Utrecht een akkoord bereikten over de afkoopsom. Ten Hag (47) tekent voor 2,5 jaar en is de opvolger van Marcel Keizer. Al won hij de tien kilometer niet, Jorrit Bergsma was met zijn tweede plaats (achter Sven Kramer) én een olympische ticket gisteravond de grote winnaar op het OKT. Sudokupuzzels oplossen, mid denin de nacht. Zo verliep een deel van de voorbereiding van Jorrit Bergsma op de wedstrijddag die hij, olympisch kampioen tien kilome ter, gisteren tot lastigste dag uit zijn carrière bestempelde. „Je moet wat als de doemscenario's je door het hoofd vliegen en je rond 3 uur 's nachts met een hartslag van 180 klaarwakker ligt." Hij vreesde een mislukt olympisch seizoen, velen hadden hem al afgeschreven, maar gisteravond plaatste Bergsma zich voor de tien kilometer in Pyeong- chang. Langeadem De man van de lange adem is geen man van lange volzinnen. Gevraagd naar een omschrijving van zijn ge voel in aanloop naar het OKT kijkt Bergsma (31) in Thialf na afloop van de tien kilometer zoekend om zich heen en zegt uiteindelijk: „Jaa, een beetje paniek. Dat je denkt: komt het wel klaar?" Na een goede start van dit schaats seizoen met de nationale titel op zijn favoriete afstand, de tien kilo meter, ging het vervolgens mis. „Zo slecht. Tegenslag op tegenslag." Falen op de ploegenachtervol- ging bij de eerste wereldbekerwed strijd, het podium mislopen op de individuele afstanden bij de daar opvolgende internationale toer nooien. In Calgary eindigde hij zelfs als laatste. „En dan was er ook nog de tik op de vijf kilometer." Met dat laatste verwijst hij naar de vijf kilometer van afgelopen dinsdag, toen hij, de viervoudig vi- cewereldkampioen op die afstand, slechts vierde werd en wist dat hij deelname aan de olympische vijf kilometer kon vergeten. „Dan hou je jezelf maar voor: ik ben wel olym pisch kampioen op de tien, maar ja, het ging zo slecht. Ik heb altijd op de twee langste afstanden om de medailles meegedaan, kon altijd de strijd met Sven (Kramer, red) aan gaan. Hoe zuur is het dan als dit in het olympisch jaar niet lukt?" Hij was niet de enige met twijfel. Mensen uit zijn omgeving stuur- Quote van de dag 'Wij bepalen de prijzen niet, dat doet de markt.' Het was de afgelopen weken een Nationaal Gezelschapsspel. Welke grote ronde rijdt Tom Dumoulin in 2018? maar Sunweb heeft nu bevestigd dat Dumoulin ko mend seizoen de Giro d'Italia rijdt. En - die beslissing valt na de Giro - misschien ook nog wel de Tour de France. Ver schillende bronnen bevestigen dat hij in elk geval al enige tijd aan de combinatie Giro- Tour denkt, maar het lijkt op voorhand te veel gevraagd om ze allebei voor het klas sement te rijden. Dumoulin wist zelf al weken geleden dat hij in 2018 opnieuw naar de Giro trekt. Al vóór de presentatie in november kende hij het par koers. En dat ligt hem aanmer kelijk beter dan het traject van de Tour. vrijdag 29 december 2017 39 Vincent Kom pany (31) heeft volgens de BBC sinds zijn komst naar Manchester City in 2008 al 39 blessures gehad. De Belg viel deze week in het duel met Newcastle Uni ted voor de zo veelste keer uit, dit keer met pijn in zijn kuit. VOETBAL l De Spaanse vleugelspits Joaquin heeft zijn contract bij Real Betis met twee jaar ver lengd. De 36- jarige aanvoer der staat nu tot de zomer van 2020 onder contract bij 'zijn' club. WIELRENNEN VOETBAL Bergsma Blij dat deze dag erop zit Lisette van der Geest Heerenveen Skiester Mi- kaela Shiffrin heeft in Lienz (Oostenrijk) de slalom voor de wereldbeker gewonnen. Het was de 36ste wereldbeker zege voor de 22-jarige Ame rikaanse. Ziggo blijft tot medio 2020 hoofdsponsor van Ajax. Het contract werd gisteren open gebroken. Het bedrijf is sinds 1 januari 2015 hoofdsponsor van Ajax. Vincenzo Montella is de nieuwe trainer van Sevilla. De 43-jarige Italiaan is de opvol ger van de vorige week ontslagen Eduardo Berizzo. Swansea City - onderaan in de Premier League - heeft de Portugees Carlos Carval- hal gehaald als manager. Hij volgt de ontsla gen Paul Clement op. - Liverpool-trainer Jürgen Klopp over de 84,4 miljoen euro die zijn club neertelde voor Virgil van Dijk. DEVENTER Het is nu zeker: Tom Dumoulin start op 4 mei 2018 in de Giro. Hij verde digt zijn titel op een par koers dat hem op het lijf gechreven lijkt. Of hij ook nog de Tour de France rijdt, wordt pas na de Giro be kend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22