Geen nian, geen werk: Sylvie eindigt 2017 in mineur COCO Winter Doeboek 21 panda's voor 21 miljoen euro naar Nederland? Dat de wereld in hoog tempo opwarmt, dat is niet wol lig en aaibaar. „Weten we nog dat er in oktober een aardbeving was op de grens tussen Iran en Irak waarbij 540 mensen omkwamen? Ach, dat is sowieso oorlogs gebied, wordt er geredeneerd. Maar die Argen tijnse duikboot, daar zitten we bovenop. Want die heeft 44 gezichten. „Weet je waar ik ook zo moe van word? Dat we maar van alles moeten vinden. Ik bestel steeds meer online. Kleding, een cadeautje voor iemand. Bij alles moet je na afloop zeggen wat je ervan vond. Met hoeveel sterren waardeert u deze film op Netflix. Hoe was de bezorging? Hoe was de hy giëne van het hotel? Hoe was de ontvangst? Je bent nog maar net in je kamer en de receptie vraagt al hoe het inchecken verliep. „Ik bestel online een overhemd en een dag later wordt me al gemaild hoe het bevalt. Ik heb het nog niet eens uitgepakt, mensen! Alles moet maar li kes, duimpjes, volgers, subscribes krijgen. „Het klinkt toch niet te serieus allemaal? Ik wil de mensen een spiegel voorhouden. Maar ze ook met veel humor en vrolijkheid 2018 inloodsen. „Donald Trump is natuurlijk zo'n cadeautje. Dicht Mij interesseert het geen snars dat iemand witte wijn op een terras drinkt. Dat wordt medegedeeld om te laten zien hoe hip je bent. met zijn hand bij de rode knop, daar kun je prach tig over fantaseren. En zijn opvattingen over het milieu. Gewoon de airconditioning een standje hoger zetten en de koelkastdeuren open. Dan koelt het allemaal wel af. „Maar de lach mag best bitter zijn. In de krankzin nigheid van de samenleving zit veel humor. We haalden twee Syrische tijgers naar Nederland. Maar intussen kloppen er ook Syrische vluchtelin gen op de deur. Maar nee, die tijgers, die zijn héél zeldzaam. Die zijn welkom. „Natuurlijk moet een cabaretier wél over alles een mening hebben. Gek genoeg heb ik nooit scheldpartijen over me heen gekregen op sociale media. Het enige waarmee ik discussie uitlok is dat ik geen vlees eet. Dat roept reacties op alsof ik een lief wit konijntje door de shredder haal. „Als ik betoog dat mensen misschien terug moe ten naar één, twee keer vlees per week worden hele volksstammen woedend. Alsof ze twaalf uur in de rij voor een truck van Oxfam Novib staan en er geen schaaltje rijst meer is. Kebab „Ik wil ook op mijn manier verbinden. Aanslagen zijn niet de manier om zieltjes te winnen voor jouw religie. Dan zou je liefde moeten prediken in plaats van haat. „Waarom blaas je jezelf op? Je krijgt alleen maar tegenstanders. Rijd nou eens met een zwart ge blindeerd busje op de menigte af, rem op tijd en deel broodjes kebab uit. 'Wat een aardige gast. Moslim? Prima toch.' „Ik heb zelf een brief klaarliggen voor minister Wiebes van Economische Zaken en Klimaat. Op persoonlijke titel. Wat wil hij? Een groeiende eco nomie of schone lucht? Beide belangen kun je ei genlijk niet dienen. Ik hoop op zijn morele kom pas. Dat het klimaat toch een beetje voorrang krijgt. „Als straks het economische systeem klapt, heb ben we altijd nog moeder aarde. Maar als die kaal en op is, redt een pinpasje ons niet meer. „Ik denk dat we meer dan ooit de grappenma kers serieus moeten nemen - niet de politici in Den Haag." ÜlWpPIXAR Meis vertrok woensdag vanuit Zü- rich naar Miami, waar ze twee jaar geleden de schatrijke Libanese za kenman Charbel Aouad ont moette. Deze keer betreft het geen romantische trip, maar is het een reis om tot rust te komen. Dat zei Meis (39) in een reactie aan het Duitse Bild: „Ik kijk er nu vooral naar uit om wat rust en stilte te vinden tijdens mijn va kantie met mijn beste vrienden." De eerste tekenen zijn gunstig; ze lijkt het goed naar haar zin te heb ben in de VS. Gistermiddag zette ze een foto op Instagram van de eerste avond in Miami, waarop ze lachend poseert in een zwart cocktailjurkje. Haar management maakte woensdagavond wereldkundig dat de verloving met de 36-jarige Aouad, die Meis afgelopen voor jaar ten huwelijk vroeg, is verbro ken. Reden voor de breuk is dat de twee hun levens niet op één lijn konden krijgen. „Een eerste ver eiste voor een huwelijk." Er gingen in oktober al geruchten over een op handen zijnde breuk. „De bruiloft gaat gewoon door", vertelde Meis in die periode nog aan deze krant. Ze zei ook rustig de tijd te nemen om haar droom huwelijk te plannen. Aan de kant Na haar scheiding met voetballer Rafael van der Vaart in 2013 ging de societyster met verschillende - vooral jongere, rijke - mannen aan de haal. Aouad leek een blijvertje, maar de schijn bedroog. Een tegenslag in een toch al minder goede peri ode voor Meis, die recent door haar werkgever RTL Deutschland aan de kant werd geschoven. Ze presenteerde er zeven seizoenen lang het kijkcijferkanon Let's Dance waarvoor ze naar verluidt 1 tot 2 miljoen euro per jaar ving. Haar Duits zou niet goed genoeg zijn en het programma was 'toe aan vernieuwing', aldus RTL. Duitsland verwelkomt straks in het programma een nieuwe su perster, de veel jongere Victoria Swarovski (24). vrijdag 29 december 2017 Guido Weijers: „In de krankzinnigheid van de samenleving zit veel humor." FOTO KOEN VERHEIJDEN 44 Uw (klein)kind verveelt zich geen moment in de kleurrijke wereld vol knotsgekke buitenbeentjes. ©DISNEY/PIXAR 2017 Lever deze bon in en ontvang 1,- korting bij o.a.: AKO, Blz, Bruna, Libris, Primera, The Read Shop, Vivant 00 Geldig t/m 13-01-2018.0P=0P WaromwInliW-;. Doner üïskriminlert? Het jaar 2017 eindigt voor Sylvie Meis in mineur. Eer der werd ze aan de kant ge schoven door haar werkge ver RTL Deutschland en nu is haar droomhuwelijk met multimiljonair Charbel Aouad van de baan. Tom Tates -4 Op 30 novem ber kondigde Bild het ontslag aan van Sylvie Meis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21