4) mr- -é 20 M STEFAN LUISTERT TOP 050 Guido Weijers luidt zondagavond met zijn achtste oudejaarsconference het jaar 2017 op RTL 4 uit. „Het wordt tijd dat we grappenmakers serieus gaan nemen - niet de politici in Den Haag." TOP 10 'Muziek is te girly' Record bij bioscopen e leven, meer dan ooit, in een maatschappij waarin iedereen wil scoren en leuk gevonden wil worden. Dat heeft 2017 wel dui delijk gemaakt. We zijn alleen nog maar bezig om meer volgers te krijgen. En we zijn bereid daar alles voor te doen. „Dat stelletje in de Verenigde Staten dat een ex periment uitvoerde dat op YouTube was te zien. De jongen met een encyclopedie voor zijn borst, het meisje met een vuurwapen. Zou het boek die kogel tegenhouden? „Helaas, de necortex van de hersenen blijkt niet bij iedereen ontwikkeld en dus schoot het meisje haar vriend dood. En we konden het allemaal zien. „Vroeger zei je tegen iemand: ik vind jou tof. En dan zei die ander: ik vind jou ook tof. Nu geef je li kes. Da's minder kwetsbaar. „Ik gebruik ook social media. Eén, misschien twee keer per dag. Ben geen hardcore, ik leef niet online. Tegenwoordig is vloggen het sleutelwoord. Vroeger heette dat een dagboek. Je baalde als ie mand er stiekem in had zitten neuzen - nu heb je de pest er in als niemand jouw vlog bekijkt. „Mij interesseert het geen snars dat iemand witte wijn op een terras drinkt. Dat wordt mede gedeeld om te laten zien hoe hip je bent. Het is de behoefte aan aandacht en bevestiging. Vroeger zocht je die bij je vrienden: nu in de kwantiteit van de massa. „Als je vriendje het uitmaakt, sta je huilend op In- stagram te vertellen dat het over is. Het is niet eens meer een geheim inkijkje in iemands bestaan. Het is puur exhibitionisme. „Als het afgelopen jaar ook iets heeft laten zien is dat ons denken op korte termijn. We winden ons op over een roetveegpiet, maken ons druk over de afmeting van de Nederlandse vlag in de Tweede Kamer. „Intussen hebben we een gi-gan-tisch klimaat probleem. Maar dat heeft niet echt een gezichtje, hè.We merken er morgen nog niks van en dus doen we er ook niets aan. De mens ziet het gevaar op lange termijn niet. „Mark Rutte sust ons in slaap met klimaatdoelen die we in 2030 gaan halen. 2030? O, dan we hebben we nog wel even. Maar als we iets vandaag voor el kaar willen krijgen en dat lukt niet, balen we met z'n allen. „Dat is een rode draad in mijn conference - je niet druk maken over de toekomst, wel over onzin nige en triviale zaken van nu. Krijgen we die twee Popverslaggever Stefan Raatgever beschrijft wat hem opvalt. Grootste ergernis van de fanatieke luis teraar naar de Top 2000: deejays die dwars door de laatste maten van je favoriete song heen praten. Klagers op sociale media hebben één notoire babbelkont in het vizier: Ruud de Wild (foto). Ook iets te praatgraag: Gijs Staverman, die er een sport van lijkt te maken tussen de eerste en tweede regel nog een laatste commen taar te proppen. Ik snap de mop peraars wel. Wat een geluk dat mijn eigen favo riete Top 2000-song - Roxette's wind kracht 8-ballade Lis ten to Your Heart - dit jaar werd aangekon digd door de beste speler uit het deejay team. Stefan Stasse heeft precies de juiste stem voor een hitlijst vol evergreens: nos talgisch als het mag, weemoedig als het moet, maar te allen tijde vol eerbied voor de muziek. Ronkend beschreef hij het lied jesklassement deze week als 'een naviga tiesysteem door het hart'. Zijn introductie van ABBA's The Name of the Game krijgt van mij nu alvast de onder scheiding voor de fraaiste aankondiging van deze editie over handigd. Stasse schreef een miniro- man over hoe de twee echtparen van ABBA de liefde in 1977 nog voor een spel hielden, maar uiteindelijk alle maal verloren. Het kleurde de autorit naar huis na een copi eus kerstdiner en ver drong de gedachte aan het meest tenen krommende moment van dit jaar: Bart Arens die het Top 2000-café instru eerde een jubilerend echtpaar een gal mend Lang zal ze leven toe te zingen. Stasse heeft een roerig jaar achter de rug. Als gevolg van de stoelendans van Rob Stenders en Anne- mieke Schollaardt dreigde voor hem een verbanning naar het Siberië van de Neder landse Publieke Om roep: Radio 5. Maar het gezond verstand overwon. Stasse blijft bij Radio 2 en kan vol gend jaar nummer 1 worden in het lijstje met meeste gepre senteerde Top 2000- edities. Ik gun hem die status van harte. Zelfs nadat hij Roxette in zijn inlei ding bij Listen to Your Heart aanvankelijk aankondigde als Roxanne. 19 edities zijn er inmiddels van de Top 2000. In totaal zijn er 652 liedjes die in alle lijsten hebben gestaan. De Beatles hebben er daarvan de meeste op hun naam: 26. Deejays met de meeste presentatiejaren 1. Hans Schiffers 2. Stefan Stasse 3. Bert Haandrikman 4. Daniel Dekker 5. Bert Kranenbarg 6. Jan-Willem Roodbeen 7. Ron Stoeltie 8. Frits Spits 9. Sander de Heer 10. Mare Adriani 16 edities 16 14 12 12 11 9 8 8 5 vrijdag 29 december 2017 KRITIEK Bono vindt dat er een gebrek is aan rock-'n-roll. Dat zegt hij in Rolling Stone. „Ik vind dat mu ziek te meisjes achtig is", aldus de U2-zanger. „Hiphop is nu de enige muziek waarbij jonge mannen hun woede kunnen uiten, en dat is niet goed." FILM De bioscopen stevenen af op een bezoekers record. Naar verwachting worden er 36,5 miljoen bios coopkaartjes gekocht. Toch krijgen meer ti tels nauwelijks een kans, stelt Wilco Wolfers (foto) van distri buteur Enter tainment One. V ■o heette dat een dagboek Arno Gelder w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20