/ï/V 2017 m Vuurwerk Al twee jaar meeste incidenten Vlissingen kende vorig jaar de onrustigste jaarwisseling van het land. In de andere Zeeuwse gemeenten verliep oud en nieuw juist opvallend kalm. WK darts Walcheren 150 euro vooreen uurtje vermaak Negen van de tien ongelukken kunnen worden voorkomen Maar liefst 100 keer moest de politie tijdens de vorige jaarwisseling op treden in de gemeente Vlissingen. Het gaat daarbij om zaken zoals vernielingen, brandstichting, mis handeling en vuurwerkoverlast. Per hoofd van de bevolking kende Vlissingen daarmee de tur- bulentste jaarwisseling van het hele land. Dat blijkt uit gegevens die datadienst LocalFocus bij de po litie heeft opgevraagd van alle inci denten tijdens oud en nieuw sinds 2013. Die weinig eervolle koppositie is vooral te wijten aan de ongeregeld heden in de Bloemenbuurt. Daar werden auto's in brand gestoken, vuurwerk door brievenbussen ge gooid, straatmeubilair vernield en hulpverleners en buurtbewoners belaagd. Toch is het geen eenmalige uit schieter, want ook bij de jaarwisse ling 2015/2016 had Vlissingen naar verhouding de meeste incidenten van het land. Andere Zeeuwse ge meenten vallen eveneens in nega tieve zin op. Met name Middelburg en Reimerswaal staan jaarlijks hoog in de lijst met relatief veel proble men. Bij de jongste jaarwisseling regis treerde de politie in Zeeland in to taal 368 incidenten. Ondanks de rellen in de Bloemenbuurt is dat veruit het laagste aantal in de afge lopen vier jaar. Bij de overgang van 2015 naar 2016 ging het nog om 506 incidenten. Bijna alle andere Zeeuwse ge meenten hadden de rustigste jaar wisseling in vier jaar. Vooral de pro blemen door vuurwerk zijn flink afgenomen. Maar het aantal mis handelingen en vernielingen daalde niet noemenswaardig. On- Ook Middelburg en Reimerswaal kennen relatief veel incidenten der de 368 Zeeuwse incidenten wa ren 35 mishandelingen en 98 ver nielingen. Ook werden 63 branden en brandjes genoteerd. Landelijk daalt het aantal inci denten rond de jaarwisseling al ja ren, van 12.600 in 2013/2014 tot net boven de 10.000 afgelopen keer. Toch is er volgens de politie nog ze ker geen reden tot juichen. Het aan tal aanhoudingen steeg juist en ook het geweld tegen hulpverleners blijft een zorg. Het afgelopen jaar werd ook voor 13 miljoen euro aan schade gemeld. Dat cijfer is al jaren ongeveer hetzelfde. De gemeente Vlissingen stelt, sa men met andere betrokken organi saties, alles in het werk om de ko mende jaarwisseling in de Bloe menbuurt zo rustig mogelijk te la ten verlopen. Er geldt bijvoorbeeld een samen scholingsverbod en er worden brandgangen afgesloten en ca mera's geplaatst. Van Barneveld en Van Gerwen zijn klaar vooreen nieuwe clash KV? )KV: Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia 7 11688 Tilly (103) ging voor het eerst in haar leven naar de bios ZEELAND1 ZEELAND2&3 Oudjaar in Vlissingen 't roerigst Rolf Bosboom Vlissingen »P24 Boek nu Indonesië met extra korting NRV is met 7 groeps- en 23 privéreizen dé Indonesië specialist. Boek nu uw rondreis naar Indonesië en profiteer tot €175 per persoon korting bij een vertrek t/m december 2018. neemt je mee Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. TO vrijdag 29 december 2017 5°C Bewolkt met kans op natte sneeuw pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 5 5 5 530 FOTO LEX DE MEESTER ZEELAND8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1