II woon square 10 soms rond het huis achter Bezorgers laten - zeker in drukke maand - bestell Vooral in deze cadeaumaand is het schering en inslag dat de bestelling in de afvalbak of natgeregend in de voortuin belandt. Soms met een briefje in de bus met de medede ling dat de kliko dienst deed als brievenbus; soms is het een zoek tocht waar het pakje is verstopt. Pakjesbezorgers werken zich suf. Gemiddeld worden ze geacht twin tig pakjes per uur af te leveren. Bij de buren aanbellen kost tijd en be zorgers zoeken creatieve oplossin gen om hun bestelbusje leeg te krij gen. De Utrechtse Lisa Hu vond be gin deze maand tot twee keer toe pakketjes in de barbecue, met een briefje van de bezorger in de bus. „Een pakje bevatte de contactlen zen voor mijn man, een voorraad voor een paar maanden met een waarde van zo'n 8o euro. Ik ben er vrij laconiek onder. Wie kijkt er nu onder de barbecue en ze liggen toch droog? Maar mijn man was er min der blij mee. 'Wat als er nu iets echt Inderdaad, de kliko die ik na een late dienst aan de straat had gezet belangrijks in zit', zei hij." 'Pakket lig in de oranje kliko' stond er in krom Nederlands op het briefje dat Ben Brandwacht uit Di dam vorige week op de deurmat vond. „Inderdaad, de kliko die ik de vorige avond toen ik na een late dienst thuiskwam aan de straat had gezet. Toen ik ging kijken was-ie natuurlijk al geleegd. Er zaten ge lukkig geen kerstcadeautjes in, maar een paar Ikea-lampjes. Maar je moet er wel weer achteraan om het te regelen." Muzikant Pepijn Courant uit Utrecht was afgelopen zomer wél flink gedupeerd. Hij vond een briefje in de bus dat zijn pakket in 'hokje huis' lag. „Een getimmerd hok voor tuingereedschap en zo. Toen ik ging kijken was het er niet. Gestolen. Er zat voor 560 euro aan muziekapparatuur in." Hij recla meerde bij de webwinkel over de bezorging door UPS. Hij kreeg zijn bestelling alsnog in huis. „Dat duurde wel een maand, omdat er eerst onderzoek moest worden ge daan." „Klachten over pakjes in kliko's komen aan de lopende band bin nen", zegt Joyce Donat van de Con sumentenbond. „In december wordt er meer bezorgd, dus gaat er ook meer fout. Pakketbezorgers worden afgerekend op het aantal pakjes dat ze bezorgen en dat kan tot deze bezorgfouten leiden." Al tijd reclameren bij de webwinkel en de bezorgdienst, adviseert zij. „En gooi het briefje dat het in de kliko ligt niet weg." Ook Ron Sinnige van FNV denkt dat tijdsdruk een deel van het pro bleem is. „We weten niet of het door vast personeel of zzp'ers wordt gedaan. Een zzp'er wordt be- terug voor bijv. deze bank UNIEKE NIEUWJAARSSHOW Geldig op de complete collectie zitmeubelen interieurs! 3+2 zits Toledo Strakke zitcombinatie in Supreme in> bekledingen en kleuren. Normaal vrijdag 29 december 2017 GO Niet thuis? 'Het pakket j e lig in de oranj e kliko' Pakketbezorgers gaan steeds 'creatiever' om met de bezor ging van pakketjes. Pakjes wor den in de kliko, achter de plan tenbak of in de barbecue 'be zorgd'. Ton Voermans Didam gedupeerde Ben Brandwacht ALLEEN GELDIG OP: Vrijdag DECEMBER DECEMBER DEpEIV^ER KOOPAVOND NIEUWJAARSDAG 9.30-21.00 uur 9.30-17.00 uur gesloten LET OP! extra koopavond tot 21.00 uur! 12.00-18.00 uur Maandag 1 januari NIEUWJAARSDAG Let op: filialen Nieuwegein en Heerlen zijn op 1 januari gesloten Woonlandschap Brooklynn Comfortabele hoekbank in Stofcategorie 1. Ook leverbaar in afgebeelde Ribcord en diverse andere bekledingen en kleuren. Normaal 149§T- INRUILDAGEN Hoe werkt het? 1. Maak een foto van uw oude meubel(stuk) 2. Laat uw foto zien in onze showroom 3. Ontvang op vertoon van uw foto de hoogst mogelijke inruilkorting 2+Hoek+2+Longchair Franco Complete en royale zitgroep in Si opstellingen. Kan ook gespiegeld geleverd worden. NormaalJI39Sf^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10