Bijzondere stoplap in museum Goes 6 IJssalon in voormalig busstation in Goes Je zou kunnen zeggen dat we stoppen op het hoogtepunt Restaurant-eigenaar Kees Schrijver vindt het na to jaar mooi geweest. „We hebben veel bereikt. Je zou kunnen zeggen dat we stoppen op ons hoogtepunt. Dat we genomi neerd zijn voor de PZC-award voor het beste restaurant zie ik als een kroon op het werk." De Goesenaar wil zich in de toekomst volledig kunnen richten op de andere on derdelen van zijn onderneming. Hij heeft ook een slagerij en een cate ring-bedrijf. Met name die laatste tak zit de laatste tijd behoorlijk in de lift. Zo worden er steeds meer broodjes besteld. „Dat willen we gaan uitbouwen en dat vraagt veel van mijn aandacht", legt Schrijver uit. De kans is groot dat hij in de toe komst een tweede pand in gebruik neemt, een 'broodjeslocatie'. Nu vindt alles nog plaats in het pand aan de Korte Kerkstraat, waar ook de slagerij zit, maar daar begint het krap te worden. De ondernemer dubt er nog over of zo'n tweede stek enkel een pro ductielocatie wordt of ook een plek waar mensen broodjes kunnen af halen. „Dat zullen we tegen die tijd bekijken. We doen het in eerste in stantie om de druk eraf te halen in de Korte Kerkstraat, want daar loopt het vast." Een tweede vesti ging komt mogelijk ergens op be drijventerrein De Poel, maar zeker is dat nog niet. Schrijver had gehoopt dat een paar ambitieuze, jonge onderne mers het restaurant wilden voort zetten, maar deze mensen hebben zich niet aangediend. Dat er nu een ijssalon komt, stemt hem ook te vreden. In het voormalige bussta tion zit straks een vestiging van De IJswinckel, dat nu vooral nog actief Bij iedereen is de wil erom er nog een mooie laatste maand van te maken is in de regio Rotterdam. Amuz sluit de deuren op t februari. „In de laatste maand willen we nog wat speciale dingen doen", zegt de eige naar. „Zo komt er een wat kleinere kaart waarop al onze topgerechten en de klassiekers van de afgelopen tien jaar staan." Goede baan Een deel van het personeel van het restaurant kan als het wil aan de slag in het bedrijf van Schrijver. „Maar de sous-chef heeft al een an dere goede baan gevonden", stelt de ondernemer tevreden vast. „Met de chef zijn we nog in gesprek, maar dat soort mannen vinden altijd een prima baan door het tekort aan koks. Ik ben heel blij dat bij ieder een de wil er is om er nog een mooie laatste maand van de ma ken." GOES In Historisch Museum de Bevelanden in Goes is momenteel de wisselexpositie 'Merk en stop lappen rond de Oosterschelde' te zien. Onder de tentoongestelde werken bevindt zich een heel bij zondere stoplap. Deze is gemaakt door een in 1703 geboren meisje zonder handen. Zij handwerkte met haar voeten. De jongedame kon met de tenen van haar rechter voet de naaldenkoker uit haar zak halen, deze openmaken, er een naaldje uit halen en een draad door het oog van de naald steken. De lap pen die te zien zijn, werden ge maakt in de achttiende eeuw en ko men uit de collectie van het Stad huismuseum in Zierikzee en de ei gen collectie van het Goese mu seum. Ook zijn particuliere exem plaren in bruikleen gekregen. De stoplappen hangen nog tot en met 7 april in het museum. www.tmcwoonwinkels.nl Maakt wonen leuker IN DE REGIO Ouwejaers- mirrig in 't Kerkje van Ellesdiek Expositie Gerhard de Witte in Stadskantoor MIJN DORP, MIJN STAD 55% ophee| vee jgyg korting showroommodellen Van harte welkom bij de TMC Wonen Opruimdagen. Met veel voordeel en veel gezelligheid! donderdag 28 december 2017 BE- Restaurant Amuz sluit de deuren Restaurant Amuz in Goes sluit over een maand de deuren. Een nieuwe ondernemer heeft zich al aangediend. In het voormalige busstation aan de Westsingel komt een ijssalon. Rob Paardekam Goes - Kees Schrijver -Kees Schrijver TMC KRUININGEN ZAN DWEG 1B - (0113) 38 26 26 ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van El lesdiek (foto) in El- lewoutsdijk wordt morgen, vrijdag 29 december, een 'ou- wejaersmirrig' ge houden. Er is koffie en thee en natuurlijk zijn er oliebollen en zwir- tjes. Er wordt bingo gespeeld. Accordeonclub Bintje verzorgt de muziek. De ouwejaersmirrig is van 13.30 tot 16.00 uur. De toe gang is gratis. GOES Schilder Gerhard de Witte exposeert in januari in de pu blieksruimte van het Stadskantoor in Goes. De schilde rijen van De Witte omvatten vaak her kenbare stadsge zichten, landschap pen en zeegezich ten, meestal uit Goes en omgeving. De expositie is te bekijken van maan dag tot en met vrij dag van 09.00 tot 17.00 uur. GOES Jong en oud genoten gisteren van acrobatiek, acts met dieren (waaronder honden) en natuurlijk een clown tijdens een voorstelling van circus Barani in Goes. Onder de naam Kerstcircus is het gezelschap voor het derde achtereenvol gende jaar neergestreken op het Molenplein. Barani is een klein circus dat vier jaar geleden werd opgericht door de fami lie Zinnecker. Voor die tijd reisde het gezelschap nog mee met andere circussen. Wie de dieren, clowns en acrobaten in actie wil zien, kan nog tot en met 7 januari terecht in de tent. Elke dag is er om 16.00 uur een voorstelling, behalve op oudjaars dag en 7 januari, wanneer de artiesten al om 13.00 uur de piste betreden. Op 30 december en 6 januari zijn er voorstellingen om 13.00 en 16.00 uur. foto mechteld jansen GOES Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling ijsbaan; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: In- loopochtend in kerk met koffie of thee; Historisch Museum De Bevelanden, 11.00-17.00 uur: Midwinterdag met rondleidingen door Ridder Caspar; 's-Heer Elsdorpweg 12,16.00 uur: Voor stelling Kerstcircus Barani; Bibliotheek, Oost- wal 34,16.30 uur: Officiële opening expositie Artist in the World; HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; 09.30 uur: Wande len in groepsver band; KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.30 uur: Bingo; YERSEKE Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje voor senioren. KERSTCIRCUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73