Onderzoek naar poging tot moord op vlogger De mooiste rondreizen 5 SYRIË EVACUATIE Ouaali is boos over de wijze waarop de politie de zaak in eerste instantie oppakte. „We werden meteen gefouilleerd. Mijn vriend en ik hebben allebei een verleden. Maar we werden behandeld alsof we hier de daders waren en niet de slachtof fers. De hulpoffi cier van justitie wilde ook meteen onze telefoons uitlezen. Dat hebben we gewei gerd." De politie van Midden- Nederland zegt inderdaad te heb ben gevraagd of de mannen 'op vrijwillige basis' hun telefoon wilden laten uitlezen. „Dat hebben we ge vraagd omdat we duidelijkheid over de situatie wilden krijgen", zegt een politiewoordvoerster. Camerabeelden Ze zegt dat de politie de zaak serieus oppakt. „We hebben met een de omgeving afgezet en on derzocht. Ook hebben we camera beelden opgevraagd bij het tank station en een getuigenoproep ge plaatst." Youness Ouaali zegt niet te we ten uit welke hoek de vermeende poging tot liquidatie kan ko men. Ouaali provoceert voortdu rend in zijn vlogs. „Ik heb heel veel vijanden." Vorige maand nog kreeg hij ruzie met KRO-presen- tator Ajouad El Miloudi. De ruzie eindigde in aangiftes van bedrei ging over en weer. Vlogger You ness Ouaali, die op You- Tube en Fa- cebook en kele duizen den volgers heeft, zegt aan de dood te zijn ontsnapt. „Ik heb in de loop van een pi stool gekeken." Eerste kerstdag 's avonds zat Ouaali met een vriend in een ge parkeerde auto, vlakbij een tank station van Esso aan de Soestdij- kerstraatweg in Hilversum. „Ik zag een man langslopen. Eerst leek hij de straat over te steken, maar ineens liep hij een beetje zigzaggend onze kant weer op. Toen trok hij een wapen en haalde de trekker over. Het leek erop dat hij ons wilde uitschakelen." Volgens Ouaali haperde het pi stool. „Het ging in elk geval niet af Wij gaven gas en zijn keihard weggereden. Daarna heb ik ge vraagd om te keren, om te kijken of we die vent konden onder scheppen. Maar hij was alweer weg. We zijn bij het tankstation gaan staan, want daar zijn ca mera's. Ik heb de auto gecheckt of er een gps-volger onder zat en de politie gebeld." Met rondreizen in meer dan 70 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt donderdag 28 december 2017 Syrisch personeel van het Rode Kruis evacueert een ernstig verzwakt jongetje in Oost-Ghouta. De voor stad van Damascus is een van de laatst over gebleven rebellenge- bieden in Syrië. Er wonen zo'n 400.000 mensen en er wordt hevig gevochten tus sen de rebellen en het Syrische leger. De laatste weken heeft de regering Assad Oost-Ghouta verschil lende keren gebom bardeerd. Naast veel dodelijke slachtoffers heeft de crisis ge zorgd voor een ernstig voedsel en medicij nentekort. Volgens de Verenigde Naties drei gen ongeveer 500 mensen te bezwijken als ze niet snel medi sche zorg krijgen. Het Rode Kruis heeft naast het jongetje ook nog drie andere kinde ren weggehaald. De komende dagen moe ten er nog zo'n 25 kin deren worden gered, meldt de noodhulpor ganisatie. Eerder deze maand noemde het Rode Kruis het al on acceptabel dat de in woners van de stad zo zwaar worden getrof fen door het oorlogs geweld. Bijna een op de vijf kinderen onder acht jaar is onder voed. FOTO AFP De Marokkaanse vlogger You ness Ouaali heeft aangifte ge daan van een mislukte liquida tiepoging op de avond van eer ste kerstdag in Hilversum. De politie is op zoek naar getui gen. Koen Voskuil Hilversum Kras.nl/25986 Kras.nl/25940 Authentiek Roemenië Karakteristiek Andalusië Amazing Thailand Swingend Cuba Karpatengebergte en Boekarest Natuurtocht door de BicazklooF Klantbeoordeling 8,0 Met bezoek aan het Alhambra Sevilla, Córdoba, Granada méér Klantenbeoordeling 8,5 Boottocht over de Mekongrivier tZ Tip: strandverlenging in Flua Hin Klantenbeoordeling 8,4 Beleef het nog authentieke Cuba Relaxen op het parelwitte strand Paardenkoetsrit door Havana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5