Beter een goeie buur dan een verre vriend 9 CHECK DIT! Margriet Koeleman (64) verruilde Den Haag voor Baarland. Ze is waar nemend directeur van Stichting Musea De Bevelanden, waar het historisch museum in Goes onder valt. Zeeuwse liefde „Ik voel me nu echt Zeeuws. Ik woonde jaren in Den Haag, maar het lot zorgde ervoor dat ik in Zee land een nieuwe liefde vond. Ik besloot om mezelf vervroegd met pensioen te sturen en Den Haag te verruilen voor Baarland. Ik heb geen minuut spijt gehad. Voor ik naar Zeeland verhuisde, pendelde ik tussen Den Haag en Zeeland. En telkens genoot ik in Zeeland van de wijdheid van het landschap, de prachtige wolkenluchten, het licht en de natuur. Ik geniet van de pol ders, de dijken en de boomgaarden onderweg, een haas die door het aardappelveld springt, een fazant die langs de weg scharrelt, de schaap jes op de dijk." Goes „Ik houd ook wel van de levendig heid in Goes, even naar de markt, boodschappen doen, het is er altijd gezellig. Goes heeft in het historisch centrum een veelzijdig aanbod aan winkels met niet alleen landelijke ke tens maar ook echte speciaalzaken. Ook aan leuke restaurants is geen ge brek." Zeeland „Al sinds mijn jeugd ben ik geïnte resseerd in geschiedenis en in hoe mensen vroeger leefden. Toen een paar jaar geleden de verhuisdozen waren uitgepakt en het huis was in gericht, werd ik vrijwilligster op ons dorp, bij het museumwinkeltje het Wienkeltje van Wullempje in Hoe- dekenskerke. En later ook bij het His torisch Museum De Bevelanden in Goes. Leuk vrijwilligerswerk was voor mij een prima manier om in te burgeren in de nieuwe woonomge ving." Cultuur „Op cultureel gebied is er in Zeeland veel te doen. Wij gaan meestal naar dingen bij ons in de buurt. Zoals een muziekfestival in Nisse, een concert Werken als vrijwilliger was een prima manier om in te burgeren in de Maartenskerk van Baarland, of naar de plaatselijke toneelvereniging. En natuurlijk ben ik nauw betrokken bij de exposities en lezingen die wor den georganiseerd in het historisch museum in Goes." Uitgaan „Ik kook graag zelf, met groenten uit de eigen moestuin. Maar uit eten gaan is ook fijn. Bij de strandtent bij Baarland heb je een geweldig uitzicht op de Westerschelde. Voor heerlijke vis of Zeeuwse mosselen ga ik naar het visrestaurant aan de kade in Goes. Als het goed weer is, gaan we aan de wandel, de polder of het bos in. Museum „Historisch Museum de Bevelanden bestaat al meer dan 150 jaar. Het be waart en toont het erfgoed van de stad Goes en van de omliggende streek, de Bevelanden: schilderijen van de schutterij, informatie en voorwerpen over watersnoden en inpolderingen van de afgelopen eeu wen en de historie van de stad Goes en een stukje uit het vroegere wees huis zijn permanent te zien. Op de bovenste etage van het museum is alles te vinden over klederdrachten uit alle delen van de provincie. Ten toonstellingen van historische merk lappen en andere textiele werkvor men trekken bezoekers uit heel Ne derland. Sinds begin deze maand loopt de boeiende expositie Buiten gewoon en Markant, over het dorpsle ven en bijzondere gebouwen in de Zak van Zuid-Beveland." Ridder Caspar „In de kerstvakantie houden we een Midwinterdag, met extra activiteiten voor het publiek. Er zijn graits rond leidingen en Ridder Caspar vertelt de jeugd een spannend verhaal over rid ders en laat zien waar een harnas voor diende. Na afloop is er glühwein en chocolademelk. Na dagen van bin nen zitten, eten en drinken hebben mensen vaak zin om even iets anders te doen." donderdag 28 december 2017 Pt Geen moment spijt van verhuizing naar Zeeland Jeanette Vergouwen —Margriet Koeleman Margriet Koeleman: „Al sinds mijn jeugd ben ik geïnteresseerd in geschiedenis en in hoe mensen vroeger leefden." fotomarcelledavidse Midwinterdag, vandaag, met rond leidingen voor volwassenen om 12.30 en 14.00 uur en vertellingen van Ridder Caspar voor kinderen om 13.30 en 15.00 uur. Historisch Museum De Bevelanden, Singel straat 13 in Goes. Meer informatie: www.hmdb.nl. Naam voorstelling: Buurman en Buurman, A je to Wie: Iwan Dam en Casper Gimbrère Genre: slapstick Leeftijd: vanaf 3 jaar Waar: CCXL in Vlissingen Wanneer: vrijdag 29 decem ber, 14.00 en 16.00 uur Er staat een heel huis op het to neel, compleet met deuren en ramen. Waar anders dan bij Buurman en Buurman? Want bij deze twee ka meraden kan alles. Net als op televisie gaan de twee buurmannen elke klus te lijf en daarbij is niets te gek. Maar of ze het altijd even handig aanpakken? Dat is de vraag. Zo wordt het hele huis opgetild om molshopen te bestrij den. En als daardoor binnenshuis de oven niet meer goed blijkt te werken, wordt er hup, weer naar een andere oplossing gezocht. Dan maar duurzaam stroom opwekken. De wereld van de twee buurmannen lijkt mis schien heel simpel, maar er zit een diepere boodschap achter. Want wie kent het spreekwoord 'beter een goede buur dan een verre vriend' niet? Dat gaat zeker op voor deze twee gemoede lijke buurmannen waar tussen nooit een onver- Er gaat weer van alles mis bij Buurman en Buurman. FOTOLEOVANVELZEN togen woord valt, zelfs al gaat alles mis. Uitein delijk komt alles name lijk altijd voor mekaar. En dan klinkt het be kende 'A je to', voor el kaar dus. Zoals het bij zoveel animatiefiguren gaat, hebben de twee buurmannen altijd het zelfde aan. Buurman Pat heeft altijd een gele trui aan en een donker blauwe baret of mutsje met opgerolde zijkan ten, buurman Mat is als vanouds gekleed in een rode trui met een ge streepte bolletjesmuts op zijn hoofd. De figu ren komen oorspronke lijk uit Tsjecho-Slowa- kije, waar ze in 1976 voor het eerst op televi sie te zien waren. Ne derland maakte in 1984 kennis met de twee on handige, maar vinding rijke klussers. Ook in het theater klussen ze er lustig op los. Het is slapstick op de planken. —Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53